Odvykání kouření

Chcete přestat kouřit? S trochou pevné vůle se vám to určitě podaří!

Odvykání kouření aneb „přestanu kouřit“ je jedno z nejčastějších novoročních předsevzetí, jaká si lidé dávají. Přestat kouřit není nijak snadné. Zvlášť, pokud kouříte pravidelně již několik (i desítek) roků, nebo pokud patříte mezi těžké kuřáky (10 a více cigaret denně).

Neexistuje žádný zaručený recept na úspěšné odvykání kouření. Snad všichni ti, kdo kouřili a přestali s tím, se shodují, že nejdůležitější je pevná vůle a odhodlání.

Existuje celá řada podpůrných prostředků – nikotinové náplasti, nikotinové žvýkačky, různé komplexní terapie. Nic z toho ale nefunguje samo o sobě. Není žádná pilulka, kterou byste si jednou vzali a tím navždy vypnuli „chuť na cigaretu“.

To platí, i když se pustíte do odvykání kouření a budete úspěšní. Chuti na cigaretu se asi nikdy nezbavíte na 100%. I po delší době bez cigaret, se čas od času dostanete do situace, kdy najednou začnete po kapsách hledat krabičku cigaret a zapalovač. Nejspolehlivější metoda na odvykání kouření je tedy především to, co máte ve své hlavě – pevná vůle a odhodlání.

Mohlo by vás zajímat: Kouření a hubnutí, Jak přestat kouřit, Zaručené zhubnutí, Tipy jak zhubnout

To, že byste měla během těhotenství jíst za dva, je pochopitelně jen mýtus.
Cigarety sice potlačují chuť k jídlu a zrychlují metabolismus = mohou snížit vaši váhu. Je to ale opravdu ta správná cesta jak zhubnout?