Jak zhubnout s jahodami

Jahody můžeme zařadit mezi ideální dietní ovoce. Jsou velmi zdravé.

Jahody můžeme zařadit mezi ideální dietní ovoce. Jsou velmi zdravé. Obsahují totiž vysoký podíl vitamínu C. Dokonce tak vysoký, že snesou srovnání třeba i s citrusy, které mají ze všech druhů ovoce nejvyšší obsah tohoto vitamínu. Kromě toho ale jahody obsahují i další, zdraví prospěšné látky.

Hubnutí s jahodami si můžete sami vyzkoušet. Buďto tak, že jahody zařadíte, jako součást svého běžného dietního jídelníčku. Jahody mají na rozdíl od některých jiných druhů ovoce jen poměrně málo cukru.

Nebo můžete vyzkoušet i krátkodobou jahodovou dietu. Ta představuje 3 dny, během kterých jíte především jahody. První den jíte pouze jahody – cca 1,5 kila, které si rozdělíte na 5 porcí. K tomu už nic dalšího nejíte. A pijte pouze čistou vodu

Druhý den do jídelníčku zařaďte i mléčné výroky. Třeba měkký tvaroh, mascarpone, sýr Cottage, nebo si z jahod a mléka uděláte koktejl. A třetí den jídelníček doplníte ještě o nějaké sacharidy. Třeba kousek celozrnného pečiva, malou porci těstovin nebo hnědé rýže, nebo cereálie.

Mohlo by vás zajímat: Jahodová dieta, Potraviny od farmáře, Bio potraviny, Rychlé snížení celkové váhy

Chtěli byste zhubnout už za měsíc? Pak to zkuste bez diety. Příliš přísné diety na hubnutí moc nefungují. Mohou vám nabídnout jen krátkodobé snížení váhy, a to nemá s hubnutím moc společného. Nesnažte se zhubnout. Změňte životní styl a žijte zdravěji. Pak se změní i vaše váha.
Za měsíc se dá zhubnout 2 až 5 kilo. Snaha o rychlejší hubnutí povede jen ke zbytečnému jojo efektu.
Obsah vitamínu C v jahodách je srovnatelný s obsahem vitamínu C v citrusových plodech. Podle odrůdy, může jahoda obsahovat od 40 do 90 mg vitamínu C na 100 gramů ovoce.