Jahodová dieta

Jahodová dieta funguje především jako detoxikační a krátkodobá redukční dieta.

Máte rádi jahody? A chtěli byste si vyzkoušet jahodovou dietu? Pokud jste právě v tom správném období roku (červen/červenec), kdy jsou k dostání čerstvé, přírodní jahody, pak neváhejte. Jahodová dieta je jen na 3 dny, a můžete s ní shodit klidně i 3 kila.

Jahodová dieta je jen krátkodobá dieta. Určitě to není návod, na nějaké dlouhodobé hubnutí. Jahodová dieta funguje především jako detoxikační a krátkodobá redukční dieta. Její jídelníček obsahuje pouze jahody a na druhý a třetí den pak připadá i menší množství bílkovin (mléční výrobky) nebo sacharidů.

První den jahodové diety byste měli jíst pouze a jenom jahody. Na jeden den tak budete potřebovat asi 1,5 kila jahod. Ty jíte na snídani, na svačinu dopoledne, na oběd, na svačinu odpoledne i na večeři. První den jahodové diety už nejíte nic jiného. Důležité je dodržovat i pitný režim a vypít alespoň dva litry vody – ale jenom vodu. Žádné sladké nápoje, čaj a kávu jen v omezené míře a bez cukru.

Druhý a třetí den jahodové diety už kromě jahod (ty jsou součástí jídelníčku po celé tři dny), můžete na snídani, oběd a večeři sníst i nějaké mléčné výroky – třeba malý bílý (neochucený) jogurt, měkký tvaroh sýr Cottage, mascarpone. Třetí den pak můžete do jídelníčku přidat ještě nějaké sacharidy  – třeba jedna až dva kousky celozrnného pečiva.

Mohlo by vás zajímat: Jak zhubnout s jahodami, Jak zhubnout do plavek, Detoxikace organismu, Anorexie

Léto je ideální doba na hubnutí. K dispozici je čerstvá zelenina. Jídelníček si můžete zpestřit při grilování (je mnoho dietních a zdravých potravin, které se dají ugrilovat). Pozor na zbytečné cukry (slazené nápoje, smetanové zmrzliny, apod.).
Jaké potraviny nejíst při hubnutí? No přece ty, po kterých jste přibrali! Ale vážně – i když je člověk všežravec, některým potravinám je lepší se vyhnout.
Vodní meloun = to je ten „klasický" meloun, velký, kulatý, na povrch zelený a uvnitř červený, který v dužině obsahuje spoustu semínek.
Obsah vitamínu C v jahodách je srovnatelný s obsahem vitamínu C v citrusových plodech. Podle odrůdy, může jahoda obsahovat od 40 do 90 mg vitamínu C na 100 gramů ovoce.