Rychlé snížení celkové váhy

Základem pro rychlé snížení váhy je kombinace změn v jídelníčku a cvičení. Musíte kompletně změnit svoje stravovací návyky.

Chcete zhubnout o 10 kilo za 2 týdny nebo je vaším cílem rychlé snížení celkové váhy? Pak byste se měli připravit na to, že vás čeká náročný program. Zhubnout je možné i rychle, i když je nutné upozornit na to, že při rychlém snížení váhy zpravidla není zaručen dlouhodobý efekt.

Základem pro rychlé snížení váhy je kombinace změn v jídelníčku a cvičení. Musíte kompletně změnit svoje stravovací návyky. Začít jíst 5 nebo 6 jídel za den. Všechny porce by ale měly být dostatečně malé. Klidně jen pár kousků ovoce nebo zeleniny.

Z jídelníčku je také nutné odstranit všechny škodliviny – cukry, tuky, máslo, tučné sýry, pečivo a těstoviny z bílé mouky, slazené nápoje, kávu, cigarety, alkohol. To vše je zakázané. Sestavte si jídelníček, který bude zahrnovat optimální kombinaci ovoce, zeleniny, libového masa (drůbeží nebo rybí), celozrnné pečivo.

Začněte intenzivně cvičit. Každý den alespoň jednu nebo dvě hodiny. Cvičte pět nebo šest dní v týdnech. Věnujte se především aerobním pohybovým aktivitám, při kterých si hlídejte svoji tepovou frekvenci.

Mohlo by vás zajímat: Jak začít hubnout, Doporučená rychlost hubnutí, Optimální váha, Přírodní hubnutí

Podle dostupných statistik, má 23% lidí v ČR obezitu. A dalších 35% má nadváhu. Téměř 60% lidé v ČR má tedy vyšší váhu, než kolik se považuje za „zdravé“. Se zvýšenou váhou, je spojena řada zdravotních rizik, a hrozí i zkrácená délka života.
Zhubnout o 5 kilo, nemusí být až tak složitý problém nebo nějaké velké trápení. Chce to změnit jídelníček. Začít jíst trochu rozumněji a zdravěji. A k tomu i trochu pohybu navíc. Není to nic nemožného. 5 kg se dá zhubnout i za měsíc.
Jaká by měla být ideální váha a postava? Například při výšce 168 cm, nebo jiné? V následující kalkulačce si to můžete sami spočítat, nebo se podívat na podrobné tabulky. Jedná se ale jen o orientační údaje, s malou vypovídací hodnotu. Pro lepší určení ideální váhy, je potřeba přesné měření na specializovaném přístroji, jako je například InBody.
Při hubnutí je důležitý jídelníček. Ten dělá až 70% úspěchu při hubnutí. Zdravý a dietní jídelníček musí zahrnovat 50% sacharidů, 30% bílkovin a 20% tuků. Pokud máte rádi těstoviny, při hubnutí dejte přednost celozrnným těstovinám (nebo těm ze špaldové, žitné či ječné mouky). Nebo vyzkoušejte proteinové těstoviny.
Jedno kilo tělesného tuku odpovídá přibližně 7500 kcal (kilo kalorií), tedy něco málo přes 30 000 kJ (kilojoulů). Na to, abyste za týden spálili jedno kilo tělesného tuku, byste potřebovali každý den spálit asi 1000 kcal.
Nic jako ideální váha vlastně neexistuje. Váha má sama o sobě, jen omezenou vypovídací hodnotu o tom, jak vypadá vaše postava.
Pro potlačení (snížení) chuti k jídlu, je tedy vhodné volit takové potraviny, které mají spíše nižší glykemický index, a současně které mají vyšší podíl vlákniny
Základem pro hezkou a štíhlou postavu a trvale udržitelnou nízkou váhu je zdravá a především vyvážený jídelníček.