Je meloun ovoce nebo zelenina?

I když bývá meloun automaticky považován za ovoce, z botanického hlediska se jedná o zeleninu.

Napadlo vás někdy zamyslet se nad tím, jestli je meloun ovoce nebo zelenina? Vzhledem k tomu jak je sladký, asi každý z nás by ho bez velkého rozmýšlení zařadil mezi ovoce. Přece jen sladkou chuť máme spíše spojenou s ovocem. Není to ale pravda.

I když bývá meloun automaticky považován za ovoce, z botanického hlediska se jedná o zeleninu.  Konkrétně je to z botanického hlediska bobule – tedy podobně jako třeba angrešt, borůvky, dýně, rybíz, černý bez, hroznové víno, dýně apod.

Meloun je tedy bezesporu zelenina (trochu „blbá“ pomůcka – meloun roste obvykle na poli a ne na stromě, je to tedy zelenina).

Meloun je ale velmi „dobrá a dietní zelenina“. A to především díky tomu že obsahuje až 93% vody (vodní meloun, cukrový meloun má o něco málo nižší obsah vody). Sice je poměrně sladký, ale dokáže spolehlivě zahnat hlad, a tak je to vhodná dietní svačina. Nebo můžete vyzkoušet třeba i melounovou dietu viz: Melounová dieta – rychlá letní dieta, 3 kila za 5 dní dolů!

Mohlo by vás zajímat: Vegetariánská dieta, Návod jak shodit 20 kilo dolů, Jahodová dieta, Jak ochladit byt

Léto je ideální doba na hubnutí. K dispozici je čerstvá zelenina. Jídelníček si můžete zpestřit při grilování (je mnoho dietních a zdravých potravin, které se dají ugrilovat). Pozor na zbytečné cukry (slazené nápoje, smetanové zmrzliny, apod.).
Vodní meloun = to je ten „klasický" meloun, velký, kulatý, na povrch zelený a uvnitř červený, který v dužině obsahuje spoustu semínek.