Návod jak shodit 20 kilo dolů

Abyste zhubnuli o 1,5 kila za týden, musíte „ušetřit“ nebo „spotřebovat“ cca 1000 Kcal denně.

Chtěli byste shodit 20 kilo dolů a nevíte jak na to? Zhubnout o 20 kilo určitě není nic snadného. A rozhodně nemůžete počítat s tím, že by se vám to povedlo už za týden nebo za měsíc. Takto rychlé hubnutí (o 20 kg za týden nebo za měsíc) by navíc nebylo ani trochu zdravé.

Ideální doba pro zhubnutí o 20 kilo jsou nejméně 3 – 4 měsíce. Tak abyste hubnuli cca 1 – 1,5 kila za týden. To je maximální možná rychlost hubnutí, pokud chcete, abyste si sníženou váhu udrželi i po skončení diety. Rychlejší hubnutí vede jen k jo-jo efektu.

Abyste zhubnuli o 1,5 kila za týden, musíte „ušetřit“ nebo „spotřebovat“ cca 1000 Kcal denně. To je asi jedna polovina vašeho obvyklého kalorického příjmu/výdeje (žena 30 roků při váze 70 kilo a výšce 170 centimetrů bude mít denní kalorický výdej okolo 2000 kcal).

Zhubnout o 20 kilo za 4 měsíce by tak znamenalo zredukovat jídelníček na polovinu toho, co obvykle jíte, což by bylo příliš extrémní, Takto výrazné snížení kalorického příjmu je možné jen u nějaké krátkodobé diety. Při několika týdnech nebo měsících, to již tak vhodné není.

Měli byste tedy „ubrat“ cca jen jednu čtvrtinu (500 kcal) z jídelníčku a současně se pokusit zvýšit svůj kalorický výdej o cca 500 kcal denně. Tedy přibližně 1 – 1,5 hodiny nějaké mírné až středně intenzivní pohybové aktivity. A nemusí to být jen cvičení nebo běhání. S hubnutím vám pomůžete už jen to, že každý den absolvujete pěšky půlhodinovou cestu z práce/do práce. Za půl hodiny chůze pohodlným tempem (4 – 5 km za hodinu) spálíte 120 – 150 kcal.

Mohlo by vás zajímat: Dietní jídelníček pro hubnutí, Hubnutí o 10 kilo za měsíc, Hubnutí pro muže

Nejefektivnější způsob, jak zhubnout (pro muže) je asi cvičení. A to především silové cvičení, zaměřené na rozvoj fyzické síly. Nedílnou součástí snahy o hubnutí, by ale měly být i nějaké změny jídelníčku. Nemusí to být nějaká striktní dieta. Stačí jíst trochu zdravěji a rozumněji.
Zhubnout o 5 kilo, nemusí být až tak složitý problém nebo nějaké velké trápení. Chce to změnit jídelníček. Začít jíst trochu rozumněji a zdravěji. A k tomu i trochu pohybu navíc. Není to nic nemožného. 5 kg se dá zhubnout i za měsíc.
Máte pocit, že potřebujete zhubnout 5 kg dolů a nevíte jak na to? Poradíme vám, jak zhubnout i bez diety a bez zbytečného počítání kalorií. Abyste shodili 5 kilo dolů. Stačí vám jen drobné změny v jídelníčku a trochu více pohybu
Nadměrné množství tuku na břiše znamená značné zdravotní riziko. Hlavně zvýšené množství vnitřního (viscerálního) tuku je rizikové. Pro zhubnutí tuku na břiše je nutná celková změna životního stylu. Více pohybu a cvičení. Zdravější a rozumnější jídelníček.
Abyste zhubnuli o 5 kilo za týden, tedy za 7 dní, budete muset každý den shodit cca tři čtvrtě kila dolů.
K tomu, abyste zhubnuli o 5 kg za dva měsíce, se určitě nemusíte pouštět do nějaké drastické redukční diety. Zapomeňte především na „hladové“ diety
Na to, abyste zhubnuli postačí, když budete jíst rozumně a zdravě – žádný extrém (přejídání nebo hladovění) není správně.
Při hubnutí (a nejenom při něm) by alespoň jedno jídlo denně mělo být převážně ze zeleniny. Naopak žádné bílé pečivo, zbytečné cukry, džusy nebo slazené limonády.