Vegetariánská dieta

Vegetariánství není ani tak „dieta“ jako spíše životní styl.

Vegetariánství není ani tak „dieta“ jako spíše životní styl. Pokud se snažíte zhubnout, pak ale o částečném nebo i úplném vegetariánství můžete popřemýšlet. Přece jen, kolik znáte tlustých nebo obézních vegetariánů?

Vegetariánská dieta může mít mnoho různých podob. Od striktního vegetariánství, kdy jíte pouze ovoce, zeleninu, ořechy apod. Přes některé „mírnější“ formy, kdy konzumujete třeba i ryby, mořské plody nebo vejce.

Vegetariánská dieta má pozitivní efekt nejenom na vaši váhu, ale díky omezení živočišných tuků se velmi pozitivně projeví i na celkovém zdravotním stavu. Snižuje se riziko mnoha různých závažných chorob. Díky vysokému podílu ovoce, zeleniny a rosilných tuků, významě klesá siziko vzniku srdečních onemocnění nebo cukrovky.

Mohlo by vás zajímat: Celozrnné pečivo, Čaj bez kofeinu, Detoxikace organismu, Jak začít hubnout

Chia semínka, bývají někdy označována, jako „super potravina“. Obsahují velké množství zdravých živin (omega-3 mastné kyseliny). Chia semínka jsou velmi dobrá i při hubnutí – dokáží omezit pocit hladu a zajistí pocit sytosti, po delší dobu. Mají i mnoho různých benefitů pro naše zdraví.
I když je během epidemie zavřena většina sportovních areálů, nikdo vám nezakazuje jít běhat, jít se projet na kolečkových bruslích, na kole. Nebo třeba jenom chodit.
Jaké potraviny nejíst při hubnutí? No přece ty, po kterých jste přibrali! Ale vážně – i když je člověk všežravec, některým potravinám je lepší se vyhnout.
Vodní meloun = to je ten „klasický" meloun, velký, kulatý, na povrch zelený a uvnitř červený, který v dužině obsahuje spoustu semínek.
Obsah vitamínu C v jahodách je srovnatelný s obsahem vitamínu C v citrusových plodech. Podle odrůdy, může jahoda obsahovat od 40 do 90 mg vitamínu C na 100 gramů ovoce.
Obecně platí, že při volbě správné diety byste se měli řídit především tím, co vyhovuje vašemu tělu.
Pokud začínáte s hubnutím, pak je dobré jako první vyzkoušet nízkokalorickou dietu.