Kouření a hubnutí

Zapálená cigareta není příliš dobrý způsob jak zhubnout.

Nikotin napomáhá snižovat váhu. Na toto téma byla zpracována celá řada vědeckých studií. Ať už se jednalo o laboratorní myši, u kterých pravidelná dávka nikotinu vedla k výraznému úbytku váhy, nebo i studie na lidech.

Nikotin, který je obsažen v cigaretovém kouři, je rostlinný alkaloid. Na lidský organismus má stimulační a uvolňují účinky. Je to vysoce návyková látka. Nikotin velmi výrazně stimuluje srdeční činnost (tepová frekvence se během kouření zvyšuje o 20 – 30 tepů za minutu). To vede ke zrychlení metabolismu, a tím pádem i k vyšší spotřebě kalorií.

Kouření cigaret, jako metoda hubnutí, ale není příliš dobrý nápad. Cigarety sice zpočátku snižují váhu a potlačují chuť k jídlu. Tento efekt je ale omezený a dočasný. Rozhodně to nevyváží všechna zdravotní rizika spojená s pravidelným kouřením cigaret. Začít kouřit cigarety jen proto, abyste snížili svou váhu, je velmi nešťastný nápad. Vzhledem k návykovosti nikotinu je tohle obrovský hazard.

Podobné je to i s užíváním nikotinových náhražek ve formě žvýkaček nebo náplastí. Zpočátku sice můžete pozorovat jistý efekt a menší snížení váhy. Po krátké době ale tělo získá rezistenci na nikotin a úbytek váhy se zastaví.

Mohlo by vás zajímat: Odvykání kouření, Nikotinové náplasti, Jak začít hubnout, Rychlé snížení váhy

Pravidelné provozování nějakého cvičení, sportu či jiné srovnatelné aktivity, je pro ženy v menopauze velmi prospěšné.
Hormonální antikoncepce je považována ze jednu z nejspolehlivějších metod, jak zabránit nechtěnému početí a těhotenství.
Cigarety sice potlačují chuť k jídlu a zrychlují metabolismus = mohou snížit vaši váhu. Je to ale opravdu ta správná cesta jak zhubnout?