Měla bych zhubnout

Nedostatek motivace se schovává už v oné větě „měla bych zhubnout“. Pokud si říkáte tohle, je to špatně.

Říkáte si, měla bych zhubnout? Zkoušíte různé diety, chodit cvičit, ale nemáte dostatečně pevnou vůli, nebo se vám prostě nedaří shodit kila? Pak si nezoufejte. Možná jen děláte něco špatně. Nejčastějším důvodem, proč se nám nedaří zhubnout, je nedostatek motivace, resp. pevné vůle a odhodlání.

Nedostatek motivace se schovává už v oné větě „měla bych zhubnout“. Pokud si říkáte tohle, je to špatně. Místo toho si říkejte „já zhubnu“. Pokud tomu budete vy sami věřit, jste na dobré cestě k tomu, aby se vám to povedlo.

Na hubnutí není nejtěžší začít, nebo to vydržet prvních pár dní. Nejtěžší je vydržet to každý den. Proto se nebojte vyhledat pomoc. Můžete se třeba zkusit domluvit s nějakou kamarádkou. Pokud budete hubnout spolu a vzájemně se podporovat, uvidíte, že vaše motivace bude mnohem vyšší a snáze tak i překonáte všechny krize.

Pokud víte, že pro vás nějaká činnost představuje riziko (např. sezení u televize = mlsání), vyhýbejte se jí. Obecně se snažte během hubnutí mít pořád co dělat. Abyste zbytečně nemysleli na to, že zrovna máte na něco chuť. Zaměstnejte se. Buďte hodně aktivní a v pohybu. Neustále si připomínejte svůj cíl. Hrajte sami se sebou hru – když vás popadne mlsná, zkuste to překonat – sami si řekněte „nic si nedám, vydržím to ještě půl hodiny“. Nedovolujte si žádné výjimky – pokud si jednou povolíte výjimku, druhý den už to budete brát jako samozřejmost.

Mohlo by vás zajímat: Zdravý a vyvážený jídelníček, Podaří se mi zhubnout?, Návod jak zhubnout

Za poslední rok, jsem zhubnula o cca 15 kilo. Změnila jsem jídelníček (a chutná mi to!). Začala jsem pravidelně cvičit (a baví mě to!). Zjistila jsem, že ve výsledku není podstatní, kolik vážím, ale abych se cítila spokojeně!