Tipy a triky na hubnutí: Limetky

<span>Hubnutí s limetkami: limetky napomáhají efektivnějšímu metabolismu tuků a detoxikaci organismu.</span> Hubnutí s limetkami: limetky napomáhají efektivnějšímu metabolismu tuků a detoxikaci organismu.

Může vám šťáva z limetek pomoci zhubnout? Přinášíme vám jednoduché tipy a triky, jak rychle zhubnout. Jedním z podpůrných prostředků pro rychlé zhubnutí může být právě i šťáva z limetek. Sama o sobě vám určitě štíhlou postavu nepřinese. Ale může vám pomoci hubnout.

Hubnutí a šťáva z limetek

Obecně platí, že citrusové plody napomáhají hubnout. Nejsou to jenom limetky, ale i celá řada dalších citrusových plodů napomáhá přirozenému a zdravému hubnutí. Vitamíny a enzymy, které obsahují tyto plody, napomáhají pročistit organismus a aktivovat metabolismus, takže dochází k efektivnějšímu spalování tuků.

Jaká je nutriční hodnota limetek?

Šťáva vymačkaná z jedné limetky obsahuje přibližně 30 kalorií (přesná hodnota se odvíjí od velikosti plodu a od množství tekutiny, které z limetky vymačkáte). Šťáva z jedné limetky obsahuje cca 0,5 gramu bílkovin, 0,1 gramu tuku, 9 gramů sacharidů, 0,5 gramu vlákniny a 2 gramy cukru. Kromě toho jsou, ale limetky výborným zdrojem vitamínu C. Limetky mají ještě vyšší obsah tohoto vitamínu než citróny nebo pomeranče.

Limetková dieta pro hubnutí

Jak využít limetky při hubnutí? Nebojte se, nečeká vás žádná drastická redukční dieta, která by se skládala jen z limetek. Šťáva z limetek je jen doplněk, který vám může pomoci hubnout. Ideální konzumace je vymačkat šťávu z limetek (cca 1 polévkou lžíci) a tu pak smíchat se sklenicí vody. Tu byste pak měli vypít třikrát denně.

Existují i další recepty. Můžete vyzkoušet smíchat lžíci limetkové šťávy, se skořicí a medem ve velké sklenici vody. Jak skořice, tak i med (přírodní, ten který není nastavovaný cukrem) napomáhají aktivovat metabolické procesy, a obsahují celou řádku látek, které podporují spalování tuků. Jsou i další způsoby jak zařadit limetky (resp. šťávu z limetek) do vašeho jídelníčku.

Limetky = efektivní detoxikace organismu

Limetková šťáva napomáhá velmi účinné a efektivní detoxikaci organismu. Napadlo vás někdy proč je tak oblíbená kombinace Tequilly a limetky? Proč vás po celém večeru pití panáků Tequilly, které je zakončeno zakousnutím se do limetky, nebude tolik bolet hlava, jako když zvolíte jiný druh alkoholu? Je to právě díky tomu, že limetky obsahuji celou řadu přírodních látek, které velmi výrazně napomáhají vašemu tělu zbavit se všech toxických, cizorodých látek. Navíc limetky působí jako dokonalý „spalovač tuků“, urychlují metabolismu.

Lidské tělo tráví přijatou potravu tak, že žaludeční kyseliny „rozbijí“ jednotlivé složky potravy na jednodušší součásti, které jsou pak v tenkém středu absorbovány a dále zpracovávány v jednotlivých orgánech. Vaše žaludeční kyseliny jsou sice samy o sobě asi 10x silnější než limetková šťáva, ale to neznamená, že by právě šťáva z těchto plodů nenapomohla vašemu tělu v trávení přijaté potravy.

Existují doložené vědecké studie, jak šťáva z limetek nebo z citrónů napomáhá při metabolismu tuků.

Recepty jak hubnout s limetkami

Namočte plátky limetek přes noc ve vodě, nebo vymačkejte šťávu z těchto plodů do sklenice vody. Voda s limetkami je skvělá alternativa ke slazeným nápojům. Pokud se vám nechce pít obyčejná voda, vyzkoušejte tento limetkový „koktejl“, pokud by to pro vás bylo moc kyselé, oslaďte si výsledný nápoj lžičkou přírodního medu.

Pokapejte si své jídlo z kuřecího masa, ryb nebo zeleniny šťávou z limetek. Ta dodá výslednému jídlu novou chuť. Díky tomu nebudete tolik solit (sůl je velký nepřítel hubnutí).

Připravte si zajímavou dietní svačinku. Nakrájejte okurky na plátky, pokapejte je šťávou z limetek a přidejte trošičku chilli koření. Je to pikantní, zdravá a hlavně dietní svačina (a také je to moc dobré :)).

Smíchejte limetkovou šťávu, zázvor, černý pepř a sójovou omáčku (poměr jednotlivých složek je hodně o individuálních chutích) a použijte výslednou směs jako marinádu pro přípravu hovězího masa. Budete překvapeni, jak skvělá je výsledná chuť.

Smíchejte limetkovou šťávu s olivovým olejem, přidejte trochu koriandru a pár plátků čerstvě nastrouhaného česneku a máte výbornou a dietní zálivku pro váš zeleninový salát

Ostatní čtenáři si prohlédli:

Diskuse: Tipy a triky na hubnutí: Limetky

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar