Méně soli = rychlejší hubnutí

Bez soli se sice nedá žít, ale příliš mnoho soli škodí.

V pohádkách možná platí, že sůl je nad zlato. Pokud se ale snažíte hubnout, pak je tomu práv naopak. Nadměrný přísun soli ale neškodí jen při hubnutí. Velké množství soli způsobuje celou řadu zdravotních problémů. Aby to ale nebylo jednoduché, tak příliš málo soli v potravě má také velmi negativní důsledky.

Sůl, konkrétně pak sodík, které tělo získává právě ze soli, je velmi důležitým prvkem. Sodíkové ionty se podílejí na udržování vyrovnaného prostředí v organismu. Příliš nízká nebo vysoká hladina sodíkových iontů je pro organismus škodlivá (může být až fatální a vést ke smrti, např. injekce koncentrovaného solného roztoku působí okamžitou smrt).

Při hubnutí je nízký obsah soli důležitý. Nadměrný příjem soli vede k zadržování vody v těle. Čím méně soli, tím méně zbytečné vody v organismu. Omezením příjmu soli můžete snížit svou váhu o několik kilogramů (aniž byste dělali jiné změny ve svém jídelníčku nebo začínali cvičit).

Pokud je vaším cílem rychlé snížení váhy a zhubnutí, pak byste měli omezit příjem všeho nadměrně slaného. Sem patří především instantní potraviny, které mají vysoký obsah soli (bujóny, instantní polévky, kořenící směsi apod.). Dále pak různé slané pochoutky, jako brambůrky, slané arašídy a další podobné. V neposlední řadě to jsou pak i uzeniny, do kterých se jako konzervační přísada přidává také velké množství soli.

Mohlo by vás zajímat: Postupné snižování váhy, Návod jak zhubnout, Jak dlouho vydrží člověk bez jídla

Středomořská dieta má jako základ hodně zeleniny a ovoce. Nedílnou součástí jsou i ryby, mořské plody a olivový olej. Je doporučováno jíst spíše menší porce jídla. Spíše než dieta, je to prostě jen zdravý jídelníček.
Zdravý a vyvážený jídelníček by měl obsahovat vše nezbytné, co naše tělo potřebuje. Co vše by na takovém jídelníčku nemělo chybět?
Základem pro hezkou a štíhlou postavu a trvale udržitelnou nízkou váhu je zdravá a především vyvážený jídelníček.
Detoxikace organismu je jedna z věcí, která vám může pomoci dostat váš organismus zpět do rovnováhy a cítit se lépe.
Jak zhubnout po vánocích? Změna jídelníčku, omezení cukrů a tuků, pravidelné cvičení = to je ten nejlepší recept, jak začít shazovat kila.
Trápí vás silná stehna a velký zadek? Poradíme vám, co by se s tím dalo dělat. Návod co jíst a jak cvičit pro hezký zadek a stehna.