Jak zhubnout v obličeji

<span>Dostatek spánku je při hubnutí důležitý. Odpočinutý organismus hubne rycheji.</span> Dostatek spánku je při hubnutí důležitý. Odpočinutý organismus hubne rycheji.

Jednou z výhod tukové tkáně v obličeji jsou méně znatelné vrásky. Ale upřímně, koho by těšilo mít baculatý obličej, byť bez vrásek? Poradíme vám jak zhubnout v obličeji, ale předem upozorňujeme, že hubnutí a ztráta tuku v obličeji se neobejde bez celkových změn. Kromě toho vám poradíme vhodná cvičení pro váš obličej, který vám pomůže vyhladit vrásky nebo alespoň snížit jejich viditelnost.

Rady jak zhubnout v obličeji:

1. Vyhýbejte se alkoholu

Alkohol není pro váš obličej ani trochu dobrý. Pravidelná nebo častější konzumace alkoholu způsobuje, že se váš obličej „nafukuje“. Lidé, co konzumují alkohol, mají odulejší obličej, i bez toho, že by měli na tváři příliš velké množství tuku. Alkohol způsobuje, že váš obličej vypadá opticky „tlustší“.

Navíc alkohol je velkým nepřítelem štíhlé postavy. Je to kalorická bomba, alkohol se řadí mezi potraviny s velmi vysokým obsahem kalorií. Navíc konzumace alkoholu zvyšuje chuť na jídlo a zároveň ale zhoršuje průběh trávení a metabolismus. Žádný alkohol = štíhlý a hezký obličej.

2. Pijte hodně vody

Pro zhubnutí v obličeji, je důležité zbavit vaše tělo přebytečných tělních tekutin. Možná to zní nepochopitelně, ale nejlépe toho dosáhnete právě pravidelným a vydatným pitným režimem. Pokud pijete hodně nepravidelně, pokud celý den pijete málo, a pak to doháníte večer, vaše tělo si hromadí zásoby vody. Vaše tvář je pak oteklejší stejně jako nohy, ruce nebo břicho. Díky pravidelnému pitnému režimu se tělo postupně zbaví těchto přebytečných zásob vody. To vás bude dělat opticky štíhlejší.

Měli byste pít alespoň jednu velkou sklenici vody, každé 2 hodiny. Kromě vody pak můžete pitný režim doplnit o zelený nebo bílý čaj, které obsahují látky, které napomáhají rychlejšímu metabolismu tuků v těle. Ovocné šťávy pouze přírodní a bez přidaného cukru. Čaj a kávu jedině bez kofeinu. U kávy pozor na to, že to je silné diuretikum, může tedy vaši snahu o pravidelný pitný režim podstatně narušit.

3.Hubnutí v obličeji – co jíst

Doplňte svůj jídelníček o zeleninu a ovoce s vysokým obsahem vápníku. Vápník napomáhá k efektivnějšímu metabolismu tuků a současně vede i k tomu, že organismus se rychleji zbavuje přebytečné vody.

Naopak se vyhýbejte nadměrnému příjmu soli. Sůl způsobuje, že vaše tělo více zadržuje tekutiny a to určitě nechcete. Úplná pohroma jsou nejrůznější solené pochoutky. Ty mají velmi vysoký obsah soli, hodně kalorií a při tom vás nezasytí. Jsou to jen prázdné kalorie a zbytečná sůl.

4. Hubnutí v obličeji – jak cvičit

Chcete-li zhubnout v obličeji, vyhýbejte se cvičení s činkami a dalším náročným silovým aktivitám. Proč? Podívejte se někdy na to, jak vypadají tváře muži nebo žen, které se věnují kulturistice a posilování delší dobu. Byť na jejich tvářích mnoho tuku nenajdete, takto si asi svůj obličej nepředstavujete.

Pokud pomineme běžná kondiční cvičení, která jsou vhodná při shazování přebytečné váhy (aerobik, běhání, švihadlo, plavání, kondiční cvičení ap.), je i několik jednoduchých cviků, které jsou zaměřené přímo na obličejové svaly.

5. Jak zhubnout v obličeji – procvičujeme obličejové svaly

Žvýkačka bez cukru, kterou bude žvýkat alespoň deset minut po každém jídle, vám nejenom pomůže udržet hezké, bílé zuby, ale perfektně se hodí k procvičení celé řady svalů v obličeji.

Hodně se usmívejte. Při úsměvu, kdy vám nejsou vidět zuby, zapojujete intenzivně obličejové svaly. Hodně úsměvů – uvidíte, že vám to zlepší náladu (je prokázáno, že lidé, kteří se často usmívají, mají průměrně delší věk, než ti co se mračí). Hodně úsměvů vám také pomáhá mít krásný obličej.

Na procvičení „dvojité brady“ se zase hodí cvik, kdy se svým horním rtem snažíte dotknout špičky své brady. Tento cvik asi bude lepší dělat někde v klidu doma (v kanceláři nebo v autobuse cestou domů by se asi na vás lidé dívali divně). Otevřete ústa a pokuste se horním rtem dosáhnout až na špičku brady. Provádějte to opakovaně, po dobu několika minut, každý den.

6. Vydatný a pravidelný spánek

Pamatujete si ještě, jak vypadl váš obličej, když jste se naposledy probudili po proflámované noci? Co myslíte, že vašemu obličeji prospívá víc? Nepravidelný a nekvalitní spánek a časté ponocování, nebo opak? Nedostatek spánku obecně narušuje činnost endokrinních žláz. Jedním z nežádoucích efektů je pak i hromadění tukových zásob. To samé platí i pro častý stres. Nedostatek spánku (byť to není jediný faktor), vede obecně k vyšší hladině stresu.

Vyzkoušejte to, a uvidíte, že není nemožné mít hezký, krásný a štíhlý obličej. Máte nějaký jiný typ nebo radu, jak zhubnout v obličeji? Podělte se o ní v diskusi. Je více různých způsobů, jak hubnout v obličeji.

Ostatní čtenáři si prohlédli:

Diskuse: Jak zhubnout v obličeji

Diskuse: 5
 • Custom avatar Lejla6777

  Měla bych jednu otázku,lze nějakým způsobem pravidlo jedna přeskočit nebo nějakým zpusobem omezit?

  • Custom avatar Anežka

   Podle mě by to šlo, těch pravidel je celkem dost a určitě by se nezbořil svět kdyby se jedno omezilo nebo vynechalo:-)

 • Custom avatar Anežka

  Ahoj,chtěla bych se zeptat jestli se to ta stihnout do 3 týdnů?

 • Custom avatar Michal

  Ahoj,musí to usmívání být co největší nebo se stačí jen lehce pousmát?

 • Custom avatar Voltr Nahasa

  Zjistil jsem že se ženám líbí mohutnější obličeje. Proto potřebuji ztloustnout. Prosím radu. Jím a jím a ono nic.

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar