Paleo dieta

Paleo dieta vychází z principu, že lidské tělo není přizpůsobeno na potraviny, které dnes běžně konzumujeme.

Paleo dieta vychází z principu, že lidské tělo není přizpůsobeno na potraviny, které dnes běžně konzumujeme. Vaší babičce, ještě před pár desítkami let stačilo k upečení bábovky jen několik málo surovin. V dnešní průmyslově upečené bábovce najdete až 40 různých položek. A to je jenom začátek.

Lidé se jako druh vyvíjí již velmi dlouhou dobu. A po většinu té doby se stravovali úplně jinak než je tomu běžné dnes. Paleo dieta tedy znamená jakýsi „návrat ke kořenům“. U Paleo diety byste měli jíst především to, co vám nabízí příroda. Tedy ovoce, zeleninu, vejce, menší množství masa, ořechy, luštěniny. Klade se důraz na čerstvé potraviny. Z jídelníčku by měly být vyloučeny všechny průmyslově zpracované výroby, a to i ty mléčné, které jsou zpravidla uznávány jako zdravé. Nepatří sem ani brambory nebo kukuřice, se kterými se evropský člověk setkal teprve „nedávno“.

Mohlo by vás zajímat: Jak zhubnout po vánocích, Bezlepková dieta, Zhubnout břicho

Paleo dieta, je někdy také označována, jako „dieta jeskyních lidí“, nebo „dieta pračlověka“.
Obecně platí, že při volbě správné diety byste se měli řídit především tím, co vyhovuje vašemu tělu.
Pokud začínáte s hubnutím, pak je dobré jako první vyzkoušet nízkokalorickou dietu.
Naučte se také jíst pomalu a v klidu. Každé sousto pečlivě rozžvýkejte. Nejenom, že tím zvýšíte a prodloužíte svoje potěšení z jídla, ve výsledku pak sníte i menší porci