Recepty na zdravá jídla

Recept na bezlepkové celerové lasagne

Uvažujete nad změnou svého jídelníčku a hledáte nějaké recepty na zdravá jídla? Na našem webu najdete podobných receptů hned několik. A nebojte se, zdravé jídlo nemusí být nutně jenom zelenina nebo něco nemastné, neslané a bez chuti. I zdravá jídla mohou být dobrá.

Recept na bezlepkové celerové lasagne: budete potřebovat půlku celeru, půlku velké batáty, mleté hovězí maso, kokosové mléko, cibuli, pepř, sůl, tymián, libeček a kokosový olej.

Celer a batátu nakrájíte na tenké plátky. Cibuli na kostičky a opražíte ji do zlatova na kokosovém oleji. Přidáte mleté hovězí maso a dochutíte solí a pepřem. Na závěr přidáte tymián, libeček a kokosové mléko.

Do zapékací misky naskládáme plátky celeru, na ně pak připravenou masovou směs, plátky batáty, opět masovou směs, pak zase celer atd., dokud nespotřebujeme všechny suroviny. Následně pečeme asi 40 – 50 minut v troubě na 180 stupňů.

Mohlo by vás zajímat: Recepty ze sóji, Recepty na hubnutí, Nízkokalorické recepty, Rady jak zhubnout

Středomořská dieta má jako základ hodně zeleniny a ovoce. Nedílnou součástí jsou i ryby, mořské plody a olivový olej. Je doporučováno jíst spíše menší porce jídla. Spíše než dieta, je to prostě jen zdravý jídelníček.
Jaké potraviny nejíst při hubnutí? No přece ty, po kterých jste přibrali! Ale vážně – i když je člověk všežravec, některým potravinám je lepší se vyhnout.
BIO potraviny je souhrnné označení pro potraviny ze surovin (rostlinného nebo živočišného původu), které byly vyprodukovány v rámci ekologického zemědělství.
Lepek se nachází v pšenici, v ječmenu a v jiných obilovinách – tedy pšeničná mouka, pečivo z pšeničné mouky, těstoviny, sušenky, aj.
Klasické české vánoční cukroví se dá bez velkého přehánění zařadit mezi kalorické bomby. Ale i vánoční cukroví lze pojmout dietně.
Paleo dieta, je někdy také označována, jako „dieta jeskyních lidí“, nebo „dieta pračlověka“.
Olivový olej má opravdu jedinečné výsledky při snižování hladiny LDL cholesterolu, aniž by při tom zároveň snižoval hladinu HDL cholesterolu
Jogurty obsahují aktivní složku – probiotické bakterie. Ty napomáhají trávení a lepšímu zdravotnímu stavu.