Recepty na zdravá jídla

Recept na bezlepkové celerové lasagne

Uvažujete nad změnou svého jídelníčku a hledáte nějaké recepty na zdravá jídla? Na našem webu najdete podobných receptů hned několik. A nebojte se, zdravé jídlo nemusí být nutně jenom zelenina nebo něco nemastné, neslané a bez chuti. I zdravá jídla mohou být dobrá.

Recept na bezlepkové celerové lasagne: budete potřebovat půlku celeru, půlku velké batáty, mleté hovězí maso, kokosové mléko, cibuli, pepř, sůl, tymián, libeček a kokosový olej.

Celer a batátu nakrájíte na tenké plátky. Cibuli na kostičky a opražíte ji do zlatova na kokosovém oleji. Přidáte mleté hovězí maso a dochutíte solí a pepřem. Na závěr přidáte tymián, libeček a kokosové mléko.

Do zapékací misky naskládáme plátky celeru, na ně pak připravenou masovou směs, plátky batáty, opět masovou směs, pak zase celer atd., dokud nespotřebujeme všechny suroviny. Následně pečeme asi 40 – 50 minut v troubě na 180 stupňů.

Mohlo by vás zajímat: Recepty ze sóji, Recepty na hubnutí, Nízkokalorické recepty, Rady jak zhubnout

Pro zhubnutí o pár kilo, nepotřebujete nějakou striktní redukční dietu, nebo přesný jídelníček, přesně rozepsaný na každý den v týdnu. Jednoduché, rychlé, zdravé a dietní jídlo si můžete velmi snadno vymyslet i vy sami. Možností jsou stovky. Je to jen o vaší fantazii.
Tělo dospívajících prochází celou řadou změn. Zvláště u dívek se během puberty zvyšuje množství podkožního tuku. To je ale součástí přirozených, fyziologických procesů. Při hubnutí v 15 letech byste se měli vyhýbat hladovění nebo nízkokalorickým dietám. Ty by vám mohly jenom uškodit.
Rozumný zdravý a dietní jídelníček by měl zahrnovat 50% sacharidů (převáženě komplexní sacharidy), 30% bílkovin a 20% tuk (z toho alespoň 50% rostlinných tuků). I na dietním jídelníčku, můžete mít občas něco nezdravého, ale maximálně 20% (80% jídla by mělo být zdravé).
Středomořská dieta má jako základ hodně zeleniny a ovoce. Nedílnou součástí jsou i ryby, mořské plody a olivový olej. Je doporučováno jíst spíše menší porce jídla. Spíše než dieta, je to prostě jen zdravý jídelníček.
Jaké potraviny nejíst při hubnutí? No přece ty, po kterých jste přibrali! Ale vážně – i když je člověk všežravec, některým potravinám je lepší se vyhnout.
BIO potraviny je souhrnné označení pro potraviny ze surovin (rostlinného nebo živočišného původu), které byly vyprodukovány v rámci ekologického zemědělství.
Lepek se nachází v pšenici, v ječmenu a v jiných obilovinách – tedy pšeničná mouka, pečivo z pšeničné mouky, těstoviny, sušenky, aj.
Klasické české vánoční cukroví se dá bez velkého přehánění zařadit mezi kalorické bomby. Ale i vánoční cukroví lze pojmout dietně.