Zaručené rady a recept jak hubnout

Asi ta nejlepší rada, jak úspěšně zhubnout je ta, nesnažit se zhubnout za pár dní, ale spíše to vnímat jako postupný proces.

Hledáte nějaké zaručené rady, nebo recept jak 100% úspěšně zhubnout? Tak to vás asi budeme muset zklamat. Žádná zaručená a 100% metoda, jak zhubnout neexistuje. Je mnoho dobrých způsobů jak zhubnout. Je mnoho osvědčených postupů a receptů, které vám mohou pomoci shodit pár kilo, ale žádný 100% zaručený návod opravdu neexistuje.

To je dáno především tím, že každý z nás je trochu jiný. Máme rozdílné typy metabolismu, rozdílné typy postav, naše genová výbava rozdílně určuje zpracování a ukládání tuků apod.

Asi ta nejlepší rada, jak úspěšně zhubnout je ta, nesnažit se zhubnout za pár dní, ale spíše to vnímat jako postupný proces. Není nezbytně nutné začít držet nějakou drastickou dietu, nebo se trápit několik hodin denně v posilovně. Taková přehnaná snaha zpravidla vydrží jen několik málo dní a jejím výsledkem je zklamání.

Mnohem lepší je vydat se cestou postupných změn. Postupně omezit tuky, sacharidy a nahradit je vyšším podílem zeleniny a ovoce. I s cvičením byste měli začínat postupně (zvlášť pokud jste se doteď žádné významnější fyzické aktivitě nevěnovali). Užitečné rady a recepty, jak hubnout najdete v následujících článcích.

Mohlo by vás zajímat: Hubnutí po porodu, Jak co nejrychleji zhubnout, Jak dlouho vydrží člověk bez jídla

Najít lásku, je možné i online, přes internet. Chce to vybrat správnou seznamku, a respektovat základní pravidla pro bezpečné online seznamování. Také se nesmíte nechat odradit, pokud to hned na poprvé nevyjde.
Pro úspěšné hubnutí, není nutné dodržovat nějakou přísnou dietu. Zhubnout se dá i bez diety. Jídelníček (nejenom) při hubnutí by měl být zdravý a přiměřený. Základem zdravého jídla, by měla být hrst bílkovin, hrst sacharidů a dvě hrsti zeleniny.
Víte, jak se dá sníst celý slon? Ta velká hromada masa? Jedině tak, že byste ho jedli postupně, po kouscích. Jasně, že by vám to trvalo i několik týdnů nebo možná i měsíců. Pokud byste si ale každý den dali malý kousek slona, tak ho dříve či později, celého sníte. S hubnutím to funguje úplně stejně!
Při hubnutí, není až tak důležité celkové množství přijatých kalorií, jako spíše to, abyste omezili nadměrnou glykemickou zátěž. Zhubnout se pak dá i bez hladovění a počítání kalorií. Můžete jíst normální porce jídla, a při tom hubnout.
Cvičit doma a zhubnout, se dá bez problémů i doma. A to, i během epidemie. Na domácí cvičení nepotřebujete skoro žádné extra vybavení. Stačí jen nějaká podložka (klidně i jen karimatka). Vše ostatní je už jen „nice to have“ není to nezbytné. Za poslední rok, od začátku epidemie COVID jsem zhubnul 15 kilo.
Při hubnutí (a nejenom při něm) by alespoň jedno jídlo denně mělo být převážně ze zeleniny. Naopak žádné bílé pečivo, zbytečné cukry, džusy nebo slazené limonády.
Naučte se také jíst pomalu a v klidu. Každé sousto pečlivě rozžvýkejte. Nejenom, že tím zvýšíte a prodloužíte svoje potěšení z jídla, ve výsledku pak sníte i menší porci
Rozhodli dát prostor i vám, našim čtenářům. Můžete nám napsat svůj příběh. Proč jste se rozhodli začít hubnout a co je vaším cílem. A také to, jak se vám daří.