Detoxikace organismu

S detoxikací organismu vám může pomoci rukola, řeřicha, petržel nebo třeba citrusové plody.

Naše tělo je neustále vystaveno celé řadě toxinů. Do těla se dostávají jak v potravě, tak i okolního prostředí. Mohou to být nejrůznější chemikálie, různé látky (aditiva, „éčka“) v potravinách, toxiny z kouření, konzumace alkoholu a mnohé další. Tyto látky pak narušují vnitřní rovnováhu našeho organismus a způsobují celou řadu problémů.

Odstraněním těchto škodlivých látek – tedy detoxikací organismu – lze dosáhnout podstatného zlepšení v mnoha směrech – ať už pozitivní dopad na celkový zdravotní stav, tak i vliv na psychiku a celkovou vyrovnanost.

Mezi nejefektivnější metody detoxikace organismu patří především půst. Pozor ale na to, že nic by se nemělo přehánět. Optimální doba pro úplný půst jsou maximálně 3 dny. Kromě úplného hladovění jsou i jiné způsoby, jak se pustit do detoxikace organismu.

Velmi oblíbená jsou projímadla – ale jejich efekt na detoxikaci je sporný. Sice způsobí zrychlení vylučování, ale současně vedou i ke značné dehydrataci organismu, a jejich dlouhodobé používání je tak značně kontraproduktivní.

Mezi velmi vhodné potraviny pro účinnou detoxikaci patří především kysané zelí nebo  obecně potraviny s kyselou či hořkou chutí. Také citrusové plody, především pak citróny nebo limetky, rukola  řeřicha nebo třeba i petržel.

Mohlo by vás zajímat: Projímadla (laxativa), Limetková šťáva, Citrónová čistící dieta, Citrusové plody

Vodní meloun = to je ten „klasický" meloun, velký, kulatý, na povrch zelený a uvnitř červený, který v dužině obsahuje spoustu semínek.
Obsah vitamínu C v jahodách je srovnatelný s obsahem vitamínu C v citrusových plodech. Podle odrůdy, může jahoda obsahovat od 40 do 90 mg vitamínu C na 100 gramů ovoce.
Detoxikace organismu je jedna z věcí, která vám může pomoci dostat váš organismus zpět do rovnováhy a cítit se lépe.