Jak rychle snížit váhu

Abyste rychle zhubnuli, není nutné se trápit hlady. Postačí, když svůj běžný jídelníček omezíte zhruba o 1/3.

Potřebujete rychle zhubnout do plavek, do plesových šatů, nebo prostě jen rychle shodit pár kilo? Nejrychlejší způsob, jak snížit váhu, a zbavit se přebytečného tuku, nabízí nízkokalorická dieta. Díky tomu, že podstatně omezíte svůj běžný denní kalorický příjem, můžete velmi rychle snižovat svoji váhu.

Abyste rychle zhubnuli, není nutné se trápit hlady. Postačí, když svůj běžný jídelníček omezíte zhruba o 1/3. Proto byste každý den měli, přijmout o cca 600 – 800 kalorií méně. Současně s tím byste měli začít pravidelně cvičit. Každý den ujít nebo uběhnout alespoň 10 tisíc kroků (cca 5 – 6 kilometrů), několikrát týdně jít cvičit do fitness centra, jet se projet na kole nebo si zaplavat.

Díky tomu, pak můžete hubnout i rychlostí až 1,5 – 2 kila za týden. Už za měsíc tak můžete svoji váhu snížit i o 5 nebo i o 10 kilo. Při hubnutí se zaměřte především na zbytečné kalorie. Určitě byste neměli vynechávat některá jídla nebo jíst méně. Mnohem lepší bude, když si dáte pozor na potraviny s vysokým obsahem kalorií a tuků. Díky tomu vás nebude tolik trápit pocit hladu. Sníte zhruba stejné množství jídla jako nyní, ale přitom podstatně méně kalorií.

Mohlo by vás zajímat: Zhubnout za týden, Zaručené zhubnutí, Spalování kalorií, Pitný režim

Podle dostupných statistik, má 23% lidí v ČR obezitu. A dalších 35% má nadváhu. Téměř 60% lidé v ČR má tedy vyšší váhu, než kolik se považuje za „zdravé“. Se zvýšenou váhou, je spojena řada zdravotních rizik, a hrozí i zkrácená délka života.
Hubnutí nemusí být nijak složité. Stačí se jen řídit několika jednoduchými pravidly. Zdravý jídelníček, pravidelný pohyb, dostatečný pitný režim, dostatek odpočinku (a spánku) a omezit stres. Pak je možné zhubnout i bez nějaké drastické diety a bez jo-jo efektu.
Zhubnout o 5 kilo, nemusí být až tak složitý problém nebo nějaké velké trápení. Chce to změnit jídelníček. Začít jíst trochu rozumněji a zdravěji. A k tomu i trochu pohybu navíc. Není to nic nemožného. 5 kg se dá zhubnout i za měsíc.
Sacharidy jsou nejjednodušším zdrojem energie pro mozek a tělo. Při dietě a hubnutí, by ale cca 80% sacharidů mělo být komplexních („pomalých“ – s nižším glykemickým indexem). Nízkosacharidové diety sice umožní i velmi rychlý úbytek váhy, často ale po nich následuje „jo-jo“ efekt.
Jaká by měla být ideální váha a postava? Například při výšce 168 cm, nebo jiné? V následující kalkulačce si to můžete sami spočítat, nebo se podívat na podrobné tabulky. Jedná se ale jen o orientační údaje, s malou vypovídací hodnotu. Pro lepší určení ideální váhy, je potřeba přesné měření na specializovaném přístroji, jako je například InBody.
Při hubnutí je důležitý jídelníček. Ten dělá až 70% úspěchu při hubnutí. Zdravý a dietní jídelníček musí zahrnovat 50% sacharidů, 30% bílkovin a 20% tuků. Pokud máte rádi těstoviny, při hubnutí dejte přednost celozrnným těstovinám (nebo těm ze špaldové, žitné či ječné mouky). Nebo vyzkoušejte proteinové těstoviny.
Tělo dospívajících prochází celou řadou změn. Zvláště u dívek se během puberty zvyšuje množství podkožního tuku. To je ale součástí přirozených, fyziologických procesů. Při hubnutí v 15 letech byste se měli vyhýbat hladovění nebo nízkokalorickým dietám. Ty by vám mohly jenom uškodit.
Věděli jste, že nejvíce kroků (v přepočtu na délku pracovní doby) nachodí popeláři? Chůze je velmi dobrý způsob, jak začít hubnout. Nemusí to být nutně 10 000 kroků. Stačí i jen 6000 kroků. Podstatné je chodit svižněji (minimálně 4 km za hodinu), a delší dobu v jednom kuse (optimálně hodinu denně).