Jak zhubnout za týden?

<span>200 gramů brokolice má jenom 67 kcal (238 KJ).</span> 200 gramů brokolice má jenom 67 kcal (238 KJ).

Nevěříte tomu, že je možné zhubnout už za jeden týden? Ale ano, je to možné. Začít hubnout se dá již velmi brzy poté, co se k tomu odhodláte. První změny se mohou začít projevovat už ve velmi krátkém časovém úseku. Při klasickém, optimálním procesu hubnutí, můžete už za první týden shodit 1 – 2 kila. Pokud se rozhodnete pro nějakou radikálnější metodu na hubnutí, může to býti více. Podívejte se na následující instrukce, jak zhubnout za týden.

Rady jak zhubnout za týden

K tomu, abyste zhubli alespoň o 1 – 2 kila již za 7 dní, budete muset omezit svůj denní kalorický příjem zhruba o 500 kalorií. Zde vycházíme z toho, že příliš nepřekračujete váš optimální kalorický příjem. Tedy pokud je pro vaši postavu, váhu, výšku a věk doporučený kalorický příjem např. 2500 kalorií (resp., kcal), pak vám radíme, abyste se pokusili omezit příjem energie v potravě na 2000 kalorií. Pokud svůj doporučený denní příjem kalorií výrazně překračujete (přejídání, silně nezdravá strava, velké množství sladkostí), pak se budete muset pokusit snížit příjem kalorií ještě více.

Ubrat 500 kalorií v jídelníčku nemusí být tak složité, jak by to mohlo na první pohled vypadat. Můžete toho velmi snadno dosáhnout tím, že omezíte třeba sladké nápoje. Pokud jste se někdy podívali na etiketu, jaké množství kalorií / kilojoulů obsahuje třeba Coca-Cola (i ta Light) nebo kolik kalorií vaše tělo získá z jedné sklenice ovocného džusu, pak víte, že už jen omezením těchto nezdravých nápojů si hodně pomůžete. Hned další by mělo být rychlé občerstvení z fastfoodu, silně tučná jídla. Také se můžete pokusit lehce omezit velikost běžně konzumovaných porcí.

Rychlé hubnutí = pravidelná a zdravá strava

Pokud je vaším cílem začít hubnout rychle, začít shazovat kila už za týden, naučte se jíst zdravě. To zahrnuje především pravidelný stravovací režim. Je lepší pokud budete jíst malé dávky jídla v pravidelných intervalech i několikrát za den (klidně i 5x nebo 7x denně), než když si naordinujete dvě (byť malá) jídla za den.

Základem zdravého jídelníčku je hodně zeleniny, ovoce, bílkoviny vláknina. A jen minimum cukrů (rafinovaný cukr, jednoduché sacharidy, škroby). Škodlivá je i bílá mouka, tuky a v neposlední řadě pak alkohol.

Jak zhubnout rychle = dodržujte pravidelný pitný režim.

Naučte se pít hodně vody. Měla by to být pouze čistá voda. Jen ve velmi omezeném množství ji můžete doplnit ovocnou šťávou (pouze taková, která je bez přidaného cukru). Povolený je i zelený čaj, nebo obecně čaj bez kofeinu. Kávu raději také vynechejte.

Bez cvičení se hubne jen obtížně a pomalu

Pokud opravdu chcete zhubnout, musíte začít cvičit. Pravda, efekt cvičení na vaši postavu a shozená kila se projeví nejpomaleji. Úpravy jídelníčku vám pomohou začít shazovat přebytečná kila už za jeden týden. Cvičení (pravidelné cvičení), vám ale pomůže celý proces urychlit. A hlavně, pravidelné cvičení vám zajistí to, že o shozená kila přijdete trvale a udržíte si požadovanou váhu.

Pro efektivní hubnutí a ztrátu nežádoucího tuku je nejlepší volit spíše pohybová, vytrvalostní cvičení. Klasické silové cvičení jako posilování s činkami není úplně to pravé. Cvičení s činkami spíše přeměňuje nahromaděný tuk na svalovou hmotu. I to má výrazný vliv na hubnutí, protože svalová hmota spotřebuje více energie, vaše tělo tak bude mít větší energetický výdej i v době kdy necvičíte. Pokud vám jde ale především o snížení celkové váhy, tak asi příliš nechcete vyměnit tuk za svaly.

Každý den, nejméně 6 dní v týdnu se věnujte pohybovým aktivitám. Může to být cokoliv, od skákání přes švihadlo, běhání, aerobik, plavání, cvičení u televize (vyberte si nějaké hudební DVD nebo nějaký program s cvičitelem). Jedna „lekce“ by měla trvat 30 – 60 minut.

Ostatní čtenáři si prohlédli:

Diskuse: Jak zhubnout za týden?

Diskuse: 1
  • Custom avatar Jitka

    Dobrý večer,

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar