Citrusové plody

Citrusové plody obsahují přírodní antioxidanty (flavonoidy), díky kterým napomáhají při trávení tuků.

Mezi citrusové plody s pozitivním vlivem na snižování váhy patří především citróny, limetky a grepy. Citrusy obsahují hodně vitamínu C. Navíc citrusy obsahují i další látky. Kyselá složka citrusové šťávy napomáhá při metabolismu tuků. Citrusy také obsahují Flavonoidy, což jsou přírodní antioxidanty. Obecně pak citrusy pomáhají zvýšit rychlost metabolismu. Na tomto je ostatně postavena i Citrónová čistící dieta nebo Grepfruitová dieta.

Citrusové plody je možné během dieta a hubnutí využít mnoha různými způsoby. Šťáva nebo plátky citrónů či limetek jsou ideální s vodou. Je to osvěžující nápoj (zvláště pak v horkém létě). Navíc takový nápoj hned po ránu pomáhá „nakopnout“ metabolismus.

Například grepy mají také velmi nízký glykemický index. To v praxi znamená, že výrazně napomáhají pomalejšímu (a tím pádem i efektivnějšímu) vstřebávání sacharidů. Pokud si ke každému jídlu dáte jako zákusek pár kousků grepu, nebo čerstvě vymačkanou grepovou šťávu, pomůže tím částečně eliminovat negativní vlivy právě snězeného jídla.

Které citrus jsou nejlepší? Limetka obsahuje vitamín C a B a minerální látky. Mandarinka je velmi bohatá na vitamín C a obsahuje také pektiny, přezrálé mandarinky ale mají vyšší obsah cukrů. Grap má kromě vitamínu C i vysoký obsah vápníku a Flavonoidů, které mimo jiné snižují i hladinu cholesterolu v krvi. Citróny mají také hodně vitamínu C, dále také draslík, železo, kyselinu listovou a vitamín B6. Pomeranče mají mimo vitamínu C i B, hořčík, vápník, draslík a také pektin, který rovněž napomáhá při snižování cholesterolu.

Mohlo by vás zajímat: Citrónová čistící dieta, Grapefruitová dieta, Detoxikace organismu