CLA – konjugovaná kyselina linoleová

Konjugovaná kyselina linoleová má celou řadu účinků, které z ní dělají velmi vhodný doplněk pro urychlení hubnutí.

CLA je zkratka z anglického názvu „Conjugated Linoleic Acid“, neboli česky konjugovaná kyselina linoleová. CLA je přirozená nenasycená mastná kyselina, řadí se mezi takzvané „zdravé tuky“. V běžných potravinách ji najdeme především v hovězím mase nebo třeba v mléce, či některých mléčných výrobcích. Její koncentrace v těchto potravinách je ale velmi nízká.

Konjugovaná kyselina linoleová má celou řadu účinků, které z ní dělají velmi vhodný doplněk pro urychlení hubnutí. Tím hlavním je to, že CLA napomáhá urychlovat a zvyšovat odbourávání tuků v tukové tkáni. CLA redukuje množství tuku a současně napomáhá v růstu svalové hmoty.

To ale není všechno. Konjugovaná kyselina linoleová má také vliv na snížení rizika vzniku některých nádorů – především se jedná o karcinom prsa, kůže, prostaty nebo střev. Také stimuluje imunitní systém a celkově je tedy poměrně prospěšná pro lidský organismus.

CLA je díky těmto účinkům součástí některých potravinových doplňků, které se doporučují pro ty, kdo se snaží zhubnout. Díky svému efektu na zvýšení odbourávání tuků je to ideální pomocník pro vaši snahu zhubnout.

Mohlo by vás zajímat: Pilulky na hubnutí, Prášky na hubnutí, Projímadla (laxativa), Spalování tuků

Doba těsně po porodu určitě není vhodný čas na nějaké radikální hubnutí. Vaše tělo potřebuje i několik týdnů na zotavení z prodělaného porodu.
Bez ohledu na důvod, pokud budete mít pevné odhodlání a investujete do hubnutí dostatečné množství energie, může se vám podařit rychle zhubnout i o 10 kilo už za dva týdny.