CLA – konjugovaná kyselina linoleová

Konjugovaná kyselina linoleová má celou řadu účinků, které z ní dělají velmi vhodný doplněk pro urychlení hubnutí.

Konjugovaná kyselina linoleová má celou řadu účinků, které z ní dělají velmi vhodný doplněk pro urychlení hubnutí.

CLA je zkratka z anglického názvu „Conjugated Linoleic Acid“, neboli česky konjugovaná kyselina linoleová. CLA je přirozená nenasycená mastná kyselina, řadí se mezi takzvané „zdravé tuky“. V běžných potravinách ji najdeme především v hovězím mase nebo třeba v mléce, či některých mléčných výrobcích. Její koncentrace v těchto potravinách je ale velmi nízká.

Konjugovaná kyselina linoleová má celou řadu účinků, které z ní dělají velmi vhodný doplněk pro urychlení hubnutí. Tím hlavním je to, že CLA napomáhá urychlovat a zvyšovat odbourávání tuků v tukové tkáni. CLA redukuje množství tuku a současně napomáhá v růstu svalové hmoty.

To ale není všechno. Konjugovaná kyselina linoleová má také vliv na snížení rizika vzniku některých nádorů – především se jedná o karcinom prsa, kůže, prostaty nebo střev. Také stimuluje imunitní systém a celkově je tedy poměrně prospěšná pro lidský organismus.

CLA je díky těmto účinkům součástí některých potravinových doplňků, které se doporučují pro ty, kdo se snaží zhubnout. Díky svému efektu na zvýšení odbourávání tuků je to ideální pomocník pro vaši snahu zhubnout.

Mohlo by vás zajímat: Pilulky na hubnutí, Prášky na hubnutí, Projímadla (laxativa), Spalování tuků

Jaká je nejlepší dieta po porodu

Asi většina nových matek touží po tom, aby se jim povedlo co nejrychleji zhubnout kila, která nabrali během těhotenství. Mnoho z nich je pak vyloženě... [ ČÍST VÍCE ]

Jak rychle zhubnout 10 kg za 14 dní

Zhubnout o 10 kg za 14 dní je hodně rychlý pokles váhy. Předem je nutné říci, že to není nic jednoduchého, a také to, že podobně rychlé snížení... [ ČÍST VÍCE ]