Jak rychle zhubnout 10 kg za 14 dní

<span>Bez ohledu na důvod, pokud budete mít pevné odhodlání a investujete do hubnutí dostatečné množství energie, může se vám podařit rychle zhubnout i o 10 kilo už za dva týdny.</span> Bez ohledu na důvod, pokud budete mít pevné odhodlání a investujete do hubnutí dostatečné množství energie, může se vám podařit rychle zhubnout i o 10 kilo už za dva týdny.

Zhubnout o 10 kg za 14 dní je hodně rychlý pokles váhy. Předem je nutné říci, že to není nic jednoduchého, a také to, že podobně rychlé snížení váhy nemusí mít dlouhodobý efekt. Nicméně ale někdy jsou situace, kdy potřebujete rychle zhubnout o deset kilo nebo i více. Může to být třeba nějaká významná událost jako svatba. Nebo jiná příležitost, při které byste na sobě chtěli mít speciální šaty, kvůli kterým potřebujete nutně zhubnout. Bez ohledu na důvod, pokud budete mít pevné odhodlání a investujete do hubnutí dostatečné množství energie, může se vám podařit rychle zhubnout i o 10 kilo už za dva týdny.

Potravinové doplňky pro rychlejší hubnutí

Při snaze zhubnout o 10 kg za 14 dní se neobejdete bez „dopingu“. Pro rychlejší snížení váhy je dobré zvolit potravinové doplňky, které vám usnadní spalování tuků. Pohlédněte se v obchodech se zdravou výživou po potravinových doplňcích, které obsahují CLA (Konjugovaná kyselina linolová), a dále je vhodné užívat vitamíny B komplex.

CLA je známý „spalovač tuků“, tato látka se v omezené míře vyskytuje v mléku nebo v hovězím mase. Patří mezi tzv. „zdravé tuky“.  V lidském těle tato látka funguje tak, že zvyšuje a urychluje odbourávání tukových zásob. Kromě toho CLA má zvýšený protikarcinogenní účinek. V laboratořích bylo prokázáno významné snížení rizika vzniku nádorů prsů, prostaty, kůže nebo střev. CLA umí redukovat břišní tuk a podporuje růst svalové hmoty. Má také vliv na posílení imunity.

Vitamíny B komplex pak zase aktivují metabolismus tuků a celkově se podílí na zvýšení metabolické aktivity. Vitamíny ze skupiny B komplex jsou aktivní v celé řadě metabolických procesů. Při jejich nedostatku dochází potlačení některých přirozených metabolických pochodů. Jejich zvýšení příjem tak napomůže nastartovat metabolismus a spalování tuků.

Zdravý jídelníček pro rychlé hubnutí

Pro rychlé snížení váhy, až od 10 kilo za 2 týdny, je důležité změnit jídelníček. Základem je ovoce, zelenina, potraviny s vysokým obsahem vlákniny. Zároveň byste měli omezit máslo, sýry, smažená jídla. Maso určitě úplně nevynechávejte, dostatečný přísun bílkovin je důležitý. Pozor ale na tučné vepřové maso. I u kuřecího si vybírejte netučné kousky, bez kůže. Vhodné jsou i ryby nebo drůbeží maso.

Zdravá snídaně jako základ dne

Nejdůležitějším jídlem dne je snídaně. Najděte si čas, na to abyste se mohli v klidu nasnídat. Žádné rychlé zhltnutí nějakého kousku pečiva před odchodem z domu. V klidu a pomalu se nasnídat. Snídaně by měla zahrnovat ovoce zeleninu, ovoce, ovesné vločky. Po snídani si vezměte vitamíny B komplex a CLA. Zapijte je čistou vodou.

Jezte pravidelně po celý den

Musíte upravit svoje stravovací návyky. Začněte jíst 6 malých jídel. Je důležité jíst pravidelně v průběhu dne. Malá jídla v pravidelných časových intervalech pomáhají udržovat optimální metabolickou aktivitu, která je maximálně efektivní pro odbourávání kalorií.

Malé jídlo může být jen pár kousků ovoce nebo zeleniny. Na oběd si pak můžete dopřát zeleninový salát s pár kousky libového masa. Nepoužívejte žádné dresinky nebo jiné zálivky. Vyhýbejte se tomu, abyste jedli pozdě večer. Pozor také na potraviny s velkým obsahem cukru nebo na bílé pečivo.

Pijte hodně vody

Snažte se vypít minimálně 6 až 8 velkých sklenic vody za den. Pijte pouze pramenitou vodu. Žádné slazené nápoje. Vaše tělo musí být dostatečně hydratované. Dostatek tekutin je předpokladem pro správnou funkci vašeho metabolismu. Voda napomáhá tělu odplavovat toxiny a urychluje spalování kalorií. Pijte vodu během práce, při cestách, když cvičíte nebo i doma. Nečekejte, až budete mít žízeň, to už je pozdě. Pijte pravidelně po celý den.

Cvičení pro rychlé hubnutí

Aby se vám povedlo rychle zhubnout o 10 kg za 14 dní, musíte se věnovat intenzivnímu cvičení. Musíte cvičit dvě hodiny, šest dní v týdnu. Na zhubnutí máte jen dva týdny, takže musíte být co nejaktivnější, abyste to včas stihli.

Cvičení začněte tím, že si půjdete zaběhat. Můžete vyrazit ven do přírody nebo na běžecký pás do fitness centra. Hlídejte si svoji tepovou frekvenci. Pro nejefektivnější spalování tuků byste se neměli dostat nad 65 – 70% tepového maxima.  Běhání věnujte asi 30 minut. Následně si zvolte cviky, při kterých budete zapojovat celé tělo.

Motivace je důležitá

Aby se vám povedlo rychle zhubnout, musíte mít neustále před očima svůj cíl. Pokud se snažíte zhubnout třeba kvůli svatbě, sežeňte si fotku svých vytoužených svatebních šatů a tu si dejte třeba na ledničku. Nebo někam, kde ji budete mít neustále na očích. Máte jen 14 dní na to, abyste stihli zhubnout. Nesmíte si dovolit ztratit ani jeden den.

Pozor na pokušení

Vyhýbejte se situacím, o kterých víte, že by mohly narušit váš plán na zhubnutí. Nechoďte nakupovat, když máte hlad. Nechoďte si sednout s kamarádkami do cukrárny nebo do baru, když víte, že by vás to jenom lákalo podlehnout a dopřát si něco nezdravého. Když budete mít velkou chuť na něco dobrého, vezměte si třeba kousek mrkve. Na chvíli tím ošidíte svůj žaludek.

Rychlé snížení váhy není pro každého

Na závěr pozor na to, že podobné rychlé zhubnutí, o 10 kg za 14 dní nemusí být vhodné pro každého.  U některých jedinců by mohl takto rychlý úbytek váhy způsobit různé zdravotní komplikace. Máte-li nějaké zdravotní problémy, nebo pokud jste těhotná nebo pokud patříte mezi „náctileté“, poraďte se nejprve se svým lékařem, abyste vyloučili případná rizika vyplývající z takto rychlé redukční diety.

Ostatní čtenáři si prohlédli:

Diskuse: Jak rychle zhubnout 10 kg za 14 dní

Diskuse: 90
 • Custom avatar Saariška

  Tak jestli se mi to podaří, tak už dopnu všechny kalhoty ve skříni. :D

  • Custom avatar Anička

   tak to ti držím palce :D taky bych byla ráda kdyby se mi to povedlo :( ale jednou se mi to určitě povede :D

 • Custom avatar SAARIŠKA

  Také držím palce, Aničko! :-) Pak se tady pochlub!

 • Custom avatar Miky

  Ahojky holky. Pokud některá z vás potřebuje zhubnout, tak napište. Sestavuji jídelníčky přímo na míru a poradím i ohledně cvičení a podobně. Sama jsem zhubla 20 kilo a jsem spokojená. Hlavní je, cítit se ve svém těle fajn! – Miky967@seznam.cz

  • Custom avatar Katy

   a kolik stojí to sestavení jídelníčku ?

   • Custom avatar Miky

    Když tak mi napiš e-mail a domluvíme se. :) ze vším Ti poradím a když budeš mít nějaké otázky, ať už se týkají zdravého stravování, nebo cvičení, tak ti ráda poradím…

  • Custom avatar Markéta Röslerová

   Ahojky,je mi 40 a jsem 2 měsíce po porodu,a potřebuji zhodit 20kg,prosím poraďte díky Margaret.

   • Custom avatar

    2 měsíce po porodu??? Tak to je jediná rada…..toč se pořádně kolem mimi a domácnosti, jez zdravě a vyčkej…..
    Nechápu,,,,,měsíce ženská v těhotenství nabírá, většinou nijak extra na jídelníček nedbá a pak chce dostat dolů kila přes noc. Spíš se věnuj miminku, ať je spokojené, zbytek počká

    • Custom avatar Klára

     ale houby, to ještě přibere.Já jsem kojila,vozila a ještě kynula.Jediné,co mi kdy zabralo,byla dieta bez sacharidů.

     • Custom avatar vanessa

      ahoj uběhlo 14 dní a ani nes nezubla anoo nejsem tlustá ale nikdo mě neechce žádnný kluk jsem uplně štíhlá jak vy

      vanesska

  • Custom avatar Hanuška

   Ahoj, potřebovala bych pomoct zhubnout

  • Custom avatar Alena

   Dobrý den,
   mohla bych poprosit o jídelníček?
   Děkuji Alena

  • Custom avatar Andy

   ahoj já potřebuji zhubnou napíšemi někdo jídelníček?

  • Custom avatar ester

   ahoj mohl by my prosim nekdo poradit jak zhubnout ?nesmim totiž běhat mám zlomenou nohu. nemáte nekdo radu a jídelníček a pití ?Děkuji

  • Custom avatar Jana

   Chtěla bych zhubnout,je mi 57 let a mám 106kg při výšce 150 cm,jsem z toho zoufalá,pomůže mi někdo,jsem po operacích páteře,při chůzi používám fran.hole,děkuji a budu čekat na svém meilu na odpoved Jana

  • Custom avatar jaroslava.velickova@seznam.cz

   dobrý den,,měla bych zájem,,je sestaveni zpoplatněno?děkují

 • Custom avatar 007R

  mam 64kg a za dva dni jsem zhubl 5kg

  • Custom avatar jarča

   a jak se vam to podario?

   • Custom avatar Sarah

    střevní chřipkou, ne? :D

  • Custom avatar kost

   jo tomu věřím,tak jsem za dva dny schodila hned pět kilo.Podařilo se mi to tak že jsem snědla kuřecí nudle u čínanů a chytla salmonelu .Za týden sedění na hajzlíku jen prdění vody a přes 10 kilo bylo pryč.Nikomu to nepřeju .

   • Custom avatar Noemi

    Promiň ale je v om malý háček… Píšeš že jsi za dva dny zchodila 5 kg, a na konci se najednou počet zvýší o pět kg.

  • Custom avatar 6469

   Jak jste to udelal/a prosim o odpoved dekuji

 • Custom avatar majka

  za dva dny 5kg??? to byla střevní viróza né??? jinak to není možné…jako výž.poradkyně vím,že to je hloupost…chce to změnu jídelníčku a přidat trochu pohybu a půjde to samo…

  • Custom avatar Martina

   Zdravím,chtěla bych zhubnout.Nabrala jsem 30 kilo.Jsem po operaci a beru kortokojdy,a jsem nešťastná.Chci zhubnout.Poradte mi.Děkuji

   • Custom avatar zaneta

    chce to jist 5xdenne.snidane každý dem menit.dopoledne ovoce,obed odpoledne zeleninu a vecer také každý den něco jineho

 • Custom avatar gaga

  nom nom nom :D je mi třináct a mám 41 kg a 170 cm :P

  • Custom avatar Aninka

   Mě je 14 a mám 177,5 cm a vážím asi 110 kg, je mi zle jen při pomyšlení na to ale bohužel je to tak pokouším se shodit už od první třídy kdy jsem začala přibírat, nic mi nepomáhá :(

   • Custom avatar David

    A co třeba úplně jednoduché „nežrat“ ? Sorry, ale jestli to je pravda a máš 110 kg v 14, to je od rodičů neskutečná nezodpovědnost….

   • Custom avatar xyz

    pokud to není jen vtip, tak okamžitě k doktorovi, rozhodně to není normální a nejspíš za tím bude nějaká nemoc, třeba štítná žláza, to není zjevně jen z přejídání u televize….

 • Custom avatar Viola

  Je mi 13 let 56 kg a cm mam asi tak 166 no a silene potrebuju zhubnout co nejrichleji ja se asi zblaznimm

  • Custom avatar tele z moravy

   vyprdni se na hubnuti, venuj se cestine – po prázdninách toho bude moc a ne všechno budes v te RICHLOSTI sťýhat .o)

 • Custom avatar denuška

  potřebuji za 10 týdnů zhubnout 15 kg jak mám zhubnout.Držela jsem spoustu diet a nevím jak mám zhubnout poraťtemi prosím

 • Custom avatar Kelly

  Ahoj,mám 12 let a výška asi 160-161 a potřebuju zhubnout v břichu vysí mi tam špek.. :( prosím poraĎte mi

  • Custom avatar Evííí

   Mám ten samí problém, jsme snat dvojčata :-( Jeden spolužák se mi už od školky posmívám a já už jsem na dně.

 • Custom avatar aranka91

  můžu místo běhu jezdit na bruslích?

  • Custom avatar Kristina

   Ano,je to podobné jako běh.

 • Custom avatar mirka

  Ahoj, je mi 17let a vazim 90kg mam 178cm , stloustla sem po praskach mam spatne prokrveni cev , zkousela sem vselijake diety , jím 5 krat denne po malich porci , a ani to mi nepomaha , budu rada když mi někdo pomuze předem vam dekuji

 • Custom avatar @PureJatomiFitness

  Jízda na bruslích vám moc nepomůže je to dobré jen jako relaxace v pozdějších fázích kdy už se sebou budete spokojená. :-) Nejúčinější je opravdu běhání dejte tomu 2 týdny nebo měsíc 6x týdně alespoň hodinku a uvidíte velikou změnu hlavně v oblasti břicha a budete mít i překrásně tvarovaný zadeček. :-) Nenechejte se odradit bolestí svalů protože platí že co bolí to roste a velice rychle si na to tělo zvykne a bolest se už nedostaví. :-)

  • Custom avatar Irena

   Ahoj. Jak si psal že běh je nej(možná hloupá otázka) ale nebudu pak mít rovnou svaly? pouřebuju něco schodit na váze

 • Custom avatar strejda Max

  Máš spoustu ruzumů, jak na to,, ale žádnou vůli. Pokud se k tomu sama nepřinutíš, posílím tvou vůli. Brnkni mi na 731092490, a přinutím tě k tomu, ale nebude to žádná procházka růžovým sadem. Strejda Max z Brna

  • Custom avatar MK

   to teda pochybuji, že bys mě bys dokázal donutit

 • Custom avatar zuzana

  Dobrý den ,chtěla bych zhubnout a nevim ják po prvním diteti jsem přibrala 30 kg a ted nemužu otěhotnět.Poradte jak mam raychle zhubnout.

 • Custom avatar Mája

  Je mi 17. Potřebuju zhubnout :( Měřím 163 a vážím 82 kg :( Pomůže mi, když každý den budu jezdit hodinu na rotopedu a cvičit k tomu nějaké cviky? :( Je mi téměř jedno jak dlouho to bude trvat, ale chtěla bych se celkově zpevnit. Myslíte si, že by to bylo možná přibližně za půl roku? Už jsem se snažila hodněkrát, nejvíc se mi podařilo shodit 10-12 kg ale ted potřebuju minimálně 20. Myslíte, že to nějak půjde? A poradíte mi někdo prosím jak na to prosím?

  • Custom avatar Zdenka

   Ahoj zdravim vsechny.Proste holky jediny co pomaha je nezrat!Nebo jist zdrave.Pokud jste jeste deti (slecny) tak se poradte s rodici at vam pomohou s jidelnickem.Nebo at vam zaplati poradce.Je to totiz jeste jejich starost kdyz je jejich dite obezni.Nejhorsi je kdyz jsou obezni i rodice,pak neresi ze je obezni i jejich potomstvo.Kvuli zdravi deti maji rodice s tim neco delat.Deti nejsou na hrani.Muj syn ma vysoky cholesterol a byl vzdy hubeny.Je spousta jidel i dezertu ktere jsem mu vymyslele i bez cukru( protoze ten se meni na tuky) co lze udelat kdyz musite.Je to jeste dite a bylo mi ho lito .Takze jsem udelala vsechno proto aby mi doma nebrecel.Vymyslela jsem vsechny mozne nahrady, krome cokolady ta vyrobit dietne nejde kdyz nemuze tuky.Ale jednou mesicne ma povoleno snist co chce.Ma to dovoleno od lekare.Jestli chcete zhubnout tak pohyb ano ale ma vliv na zhubnuti tak 20% .80% je to co snite!!A ten kdo ji prasky nebo kortikosteroidy tak hodne trpelivosti.Ja kvuli kortikosteroidum jedla jen snidani abych vubec neco zhubla.A to jsem zhubla jen pul kg za tyden strasny!Do toho 2.male deti a posilovna!Myslela jsem ze me mrd..e.!Jo a o vikendu jsem se vdycky nazrala jinak bych to nedala.Ale zhubla jsem 8 kg, nevim tet za kolik mesicu to bylo.

 • Custom avatar Gaja

  Ahoj, mám 14 let a vážím 50kg a měřím 149cm, moje BMI je sice v normě, ale jsem strašně špekatá, prosím poradíte mi jak se těch špeků mám zbavit?

 • Custom avatar Simi
 • Custom avatar Adela

  Ahojky.Je mi 23let a jsem 4,5mes.po porodu .Potrebovala bych poradit před prvním tehu jsme vazila 83kg a ted po 2 tehotentsvi 107,5kg.Kojim.Muzete mi prosim někdo napsat jídelníček?cviceni mam dekuji moc

 • Custom avatar Radka

  ahoj poratte mi , chci zhudnou tech 10 kilo za 14 dni co mam jist ? a jak pak pokracovat abych zhubla dalsich 20? strasne jsem pribrala po antikocepci a uz jsi nevim rady

 • Custom avatar Jaja

  Behaniiii??? Vsichni behaji???? A co mam delat kdyz od malicka behani nesnasim??? Kdyz se na ZS behala 800 tak jsem byla z nejakeho neznameho duvodu zrovna nemocna :) Ale na 100, 60 a stafetu jsem stala prvni na startovaci draze…. Jinak behani nenavidim, a ted babo rad cim behani nahradit????

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar