Prášky na hubnutí

V současné době je ve volném prodeji k dostání celá řada nejrůznějších „prášků“ na hubnutí. Zpravidla se ale nejedná o „prášky“ (léky) v pravém slova smyslu

Snažíte se zhubnout a pořád se vám nedaří? Přemýšlíte nad tím, že byste zkusila nějaké prášky na hubnutí a nevíte, jestli má vůbec cenu? Fungují prášky na hubnutí, a jaké si případně vybrat?

V současné době je ve volném prodeji k dostání celá řada nejrůznějších „prášků“ na hubnutí. Zpravidla se ale nejedná o „prášky“ (léky) v pravém slova smyslu – jde spíše o různé potravinové doplňky.

Mezi nejznámější a ty, které asi nejlépe fungují, patří především prášky na hubnutí, které obsahují CLA (konjugovaná kyselina linolová). Tato látka prokazatelně aktivuje metabolismus tuků a výrazně napomáhá k jejich odbourávání.

Další prášky na hubnutí pak často obsahují L-karnitin, popř. výtažky ze zelené kávy (Green coffee), zelený čaj nebo Citrus aurantium (synefrin). I tyto látky mají prokazatelné hubnoucí účinky.

Při výběru konkrétních prášků na hubnutí je ale nutné brát ohled na to, že prášky samy o sobě nefungují. Nestačí brát jenom prášky a tím zhubnout. Veškeré prostředky na hubnutí mají sloužit spíše jako podpůrný prostředek. Pokud vhodně neupravíte svůj jídelníček, nebo pokud nezačnete cvičit, pak bude efekt prášků na hubnutí jen minimální.

Mohlo by vás zajímat: Přípravky na hubnutí, Projímadla (laxativa), Snížení cholesterolu, Umělá sladidla

Pro pacienty s výraznou nadváhou (BMI 30 a více), jsou v ČR k dispozici injekce na hubnutí. Jedná se o léky Ozempic a Saxenda. Potlačují chuť k jídlu, a vedou ke snížení váhy až o 20%. Oba léky (injekce na hubnutí), jsou ale k dispozici pouze na předpis od lékaře (od diabetologa nebo od jiného lékaře).
Přejídání a s tím spojený nárůst váhy je důsledkem mnoha různých faktorů. Ať už je to nezdravý životní styl, větší míra stresu apod.
Bez ohledu na důvod, pokud budete mít pevné odhodlání a investujete do hubnutí dostatečné množství energie, může se vám podařit rychle zhubnout i o 10 kilo už za dva týdny.