Co jíst během kojení

Zvláště během kojení je nutné jíst zdravě a mít pestrý a vyvážený jídelníček.

Zvláště během kojení je nutné jíst zdravě a mít pestrý a vyvážený jídelníček. Ten musí zahrnovat celou řadu nezbytných živin, vitamínů a minerálů. Důležité jsou především vitamíny skupiny B, kyselina listová, vápník, železo, zinek, vitamín D ale samozřejmě i další. Na jídelníčku v době kojení pak nesmí chybět ani mléčné výrobky (především kvůli vápníku), nebo jejich alternativa (pokud máte náhodou alergii na mléko a mléčné výrobky, nebo trpíte intolerancí vůči mléku).

Jídelníček během kojení by určitě měl obsahovat dostatek ovoce, zeleniny, bílkovin (drůbeží, telecí, králičí maso a ryby), celozrnného pečiva. Také cereální výrobky, hnědá rýže, těstoviny nebo brambory. Nezapomínejte ani na přiměřené množství „zdravých“ tuků – tedy rostlinné oleje a v menší míře i živočišné tuky.

Opatrně pak s nadýmavými potravinami – některé druhy zeleniny, luštěniny, česnek, cibule, čerstvé světlé pečivo apod.

Hodně opatrně pak také s alkoholem. Ten sice není zcela zakázán, ale měl by být konzumován jen příležitostně, v rozumném množství a ve vhodnou dobu (s ohledem na následující kojení). To samé platí i pro kofein.

Mohlo by vás zajímat: Potravinová alergie u kojenců, Co nejíst během kojení, Bio potraviny, Zelený čaj

Zajímalo by vás, jak rychle zhubnout po porodu? Během kojení nemá smysl pouštět se do nějaké radikální diety, Naopak při kojení potřebujete zdravý a vyvážený jídelníček. Podobné je to i při cvičení. Po porodu musíte začít cvičit pomalu a opatrně. Hlavní je používat zdravý rozum.
Jaké potraviny nejíst při hubnutí? No přece ty, po kterých jste přibrali! Ale vážně – i když je člověk všežravec, některým potravinám je lepší se vyhnout.
Vodní meloun = to je ten „klasický" meloun, velký, kulatý, na povrch zelený a uvnitř červený, který v dužině obsahuje spoustu semínek.
Velká většina žen tak v období prvních 6 měsíců po porodu přirozeně hubne o 0,8 – 1 kilo za měsíc. Tím, že kojíte, pak celý proces hubnutí jenom urychlíte.