Zelený čaj

Zelený čaj (s mátou) je velmi efektivní pomocník při hubnutí.

Zelený čaj má celou řadu pozitivních účinků na lidský organismus. Mezi ty hlavní patří nižší riziko vzniku rakoviny. Obecně se mluví o tzv. asijském paradoxu. V Asii je vyšší podíl kuřáků a současně je zde ale nižší počet výskytů rakoviny. Existuje celá řada více či méně důvěryhodných studiím, která tento fakt dávají do souvislosti s pitím zeleného čaje.

Zelený čaj má navíc prokazatelné účinky na metabolismus, napomáhá snižovat váhu. Pravidelné pití zeleného čaje místo kávy nebo černého čaje pomůže snížit váhu za 10 týdnů až o 2 kila, aniž byste jakkoliv jinak měnili svůj jídelníček nebo začali více cvičit.

Zelený čaj také snižuje negativní účinky cholesterolu (LDL varianta cholesterolu, tedy ta „špatná“). Existují také nepodložené teorie o vlivu zeleného čaje na zastavení nebo alespoň omezení neurodegenerativních chorob jako je Alzheimerova či Parkinsonova choroba.

Zelený čaj při své přípravě prochází jen minimální oxidací. Tím je zajištěno, že v čajových lístcích zůstává uchováno maximum přírodních látek a antioxidantů. Správná příprava zeleného čaje by také měla probíhat tak, že vodu sice necháte projít varem, ale před zalitím čaje ji necháte zchladnout na 60 – 80 stupňů. Tím je zajištěna ideální chuť a také to že se nepoškodí jednotlivé složky čaje.

Zelený čaj je možné pít jak teplý, tak i studený. Je to velmi vhodná náhrada za kávu nebo černý čaj. Pijte zelený čaj pravidelně, alespoň 2 šálky denně.

Mohlo by vás zajímat: Bílý čaj, Čaj bez kofeinu, Čaj Oolong, Bylinkové čaje, Černý čaj a káva

Především malé děti, těhotné ženy, nemocní a staří lidé musí během letních veder být opatrní. Nadměrné teplo a přehřátí organismu může vést dokonce až ke smrti.
Základem správného pitného režimu je průběžné doplňování tekutin. Ten, kdo si myslí, že v letním horku do sebe dvakrát denně „nalije“ litr vody, a má tím „vystaráno“ se plete
Detoxikace organismu je jedna z věcí, která vám může pomoci dostat váš organismus zpět do rovnováhy a cítit se lépe.
Zázvor se používá v tradiční čínské medicíně jako přírodní lék. Kromě toho, že pomáhá léčit nachlazení má i další pozitivní účinky
Káva obsahuje mimo jiné rostlinný alkaloid kofein. Právě kofein je ta složka kávy, která má výrazný vliv na lidský organismus.