Hubnout se dá i zábavně

Existuje celá řada aktivit, při kterých můžete hubnout, a při tom to pro vás bude zábava.

Hubnutí nemusí být jen trápení se v posilovně nebo při počítání kalorií. Mnoho z těch, kdo si říkají „měla / měl bych zhubnout“ se už dopředu děsí toho, co je čeká. A díky tomu, že k hubnutí už dopředu přistupují s velkou nechutí, je pak jejich snaha neúspěšná. Hubnutí ale nemusí být jen trápení, Můžete to být i hra a zábava.

Existuje celá řada aktivit, při kterých můžete hubnout, a při tom to pro vás bude zábava. Nikdo by se neměl nutit do něčeho, co ho nebaví nebo co se mu protiví. Sami to určitě znáte. Když se vám do něčeho nechce, tak to buď odkládáte do „nekonečna“. Nebo když už se do toho pustíte, tak se tomu věnujete jen „aby se neřeklo“ a abyste to měli co nejrychleji za sebou.

Pokud se vám nelíbí hubnutí s dietou, protiví se vám zelenina nebo cokoliv dalšího co vám vnucuje dietní jídelníček, tak se nenuťte. Najděte si sami vlastní alternativu. Žádná dieta by neměla být chápána jako striktní předpis, ale spíše jen jako doporučení, návod jak na to.

To samé platí i pro cvičení a další pohybové aktivity. Pokud vás to nebaví, nemusíte se chodit trápit do posilovny. Najděte si něco jiného, co vás bude bavit. Můžete začít chodit s přáteli hrát třeba bowling, začít jezdit na koni. Nebo si najít nějakou jinou aktivitu. Určitě existuje alespoň jedna věc, která by vás bavila a při které byste se trochu hýbali. Sami si musíte najít něco, co vás bude bavit.

Mohlo by vás zajímat: Recepty na hubnutí, Jednorázové snížení váhy, Jak rychle snížit váhu