Hubnutí břicha (i pro muže)

Co dělat, abyste měli hezké břicho, za které se nebudete stydět v létě na pláži v plavkách?

Nadměrná velikost břicha trápí nejenom mnohé ženy ale i muže. Zatímco u žen se tukové zásoby hromadí především v oblasti břicha, stehen a zadku, u mužů je to nejčastěji právě břicho. Co dělat, abyste měli hezké břicho, za které se nebudete stydět v létě na pláži v plavkách?

Pro hubnutí břicha jsou důležité dva faktory. Tím prvním je vyvážený a zdravý jídelníček, který neobsahuje nadbytečné tuky a prázdné kalorie. Druhým faktorem je pak cílené cvičení zaměřené právě na oblast břicha a břišních svalů.

Pozor ale na to, že když začnete chodit do posilovny, a tam se věnovat pouze cvikům zaměřeným na břicho, tak se vám zhubnout nepovede. Sice byste asi po čase dosáhli toho, že se větší část nahromaděných tukových zásob přemění na svaly, ale bylo by to hodné obtížné.

Pro efektivní hubnutí v oblasti břicha (pro ženy i pro muže) je nejvhodnější vyvážená kombinace více různých aktivit. Správné cvičení by mělo zahrnovat aerobní aktivity jako je například běh, jízda na kole, jízda na rotopedu apod. Alespoň 30 minut byste měli věnovat podobnému cvičení (při zachování optimální tepové frekvence). Díky tomu nastartujete spalování tuků.

Pro zpevnění „vypouklého břicha“ byste pak měli 15 – 20 minut věnovat cvikům zaměřeným právě na břišní svaly. Ale nejenom na ně. Nezapomínejte ani na druhou část břicha, kterou tvoří záda, resp. bederní oblast. Pokud budete pouze posilovat břišní svaly a neposílíte adekvátně i zadní partie, přivodíte si tím pouze bolesti zad.

Mohlo by vás zajímat: BMI – Index tělesné hmotnosti, Cvičení na břicho, Hubnutí a jo-jo efekt

Hubnutí bez pohybu je těžké a nepříliš efektivní. Pravidelný pohyb je prospěšný nejenom proto, jak vypadá vaše břicho, ale i pro vaše zdraví.
Na úvod je nutné říci, že neexistuje žádná dieta, která by vám zaručila hubnutí v oblasti břicha.
V době po porodu tak velká část nadbytečné váhy zmizí přirozeně, sama. A také, už samotné kojení, představuje poměrně zásadní kalorický výdej
Není dost dobře možné, abyste hubnuli pouze na břiše. Hubnutí je vždy komplexní záležitost celého těla.
Tento článek obsahuje rady, jak zhubnout rychle po 40. Návod je vhodný nejenom pro ženy, ale i pro muže, kteří už mají čtyřicítku za sebou, a chtěli by něco udělat s tím, jak vypadají.
V následujícím přehledu máte několik užitečných tipů, které potraviny jsou největším nepřítelem hezké postavy. Obsahují zbytečně hodně kalorií nebo jsou škodlivé i z dalších důvodů.
S nadměrnou váhou (nadváha je předstupeň obezity) souvisí celá řada různých nemocí a zdravotních problémů.
Hormonální antikoncepce je považována ze jednu z nejspolehlivějších metod, jak zabránit nechtěnému početí a těhotenství.