Hubnutí břicha (i pro muže)

Co dělat, abyste měli hezké břicho, za které se nebudete stydět v létě na pláži v plavkách?

Nadměrná velikost břicha trápí nejenom mnohé ženy ale i muže. Zatímco u žen se tukové zásoby hromadí především v oblasti břicha, stehen a zadku, u mužů je to nejčastěji právě břicho. Co dělat, abyste měli hezké břicho, za které se nebudete stydět v létě na pláži v plavkách?

Pro hubnutí břicha jsou důležité dva faktory. Tím prvním je vyvážený a zdravý jídelníček, který neobsahuje nadbytečné tuky a prázdné kalorie. Druhým faktorem je pak cílené cvičení zaměřené právě na oblast břicha a břišních svalů.

Pozor ale na to, že když začnete chodit do posilovny, a tam se věnovat pouze cvikům zaměřeným na břicho, tak se vám zhubnout nepovede. Sice byste asi po čase dosáhli toho, že se větší část nahromaděných tukových zásob přemění na svaly, ale bylo by to hodné obtížné.

Pro efektivní hubnutí v oblasti břicha (pro ženy i pro muže) je nejvhodnější vyvážená kombinace více různých aktivit. Správné cvičení by mělo zahrnovat aerobní aktivity jako je například běh, jízda na kole, jízda na rotopedu apod. Alespoň 30 minut byste měli věnovat podobnému cvičení (při zachování optimální tepové frekvence). Díky tomu nastartujete spalování tuků.

Pro zpevnění „vypouklého břicha“ byste pak měli 15 – 20 minut věnovat cvikům zaměřeným právě na břišní svaly. Ale nejenom na ně. Nezapomínejte ani na druhou část břicha, kterou tvoří záda, resp. bederní oblast. Pokud budete pouze posilovat břišní svaly a neposílíte adekvátně i zadní partie, přivodíte si tím pouze bolesti zad.

Mohlo by vás zajímat: BMI – Index tělesné hmotnosti, Cvičení na břicho, Hubnutí a jo-jo efekt

Chcete opravdu zhubnout břicho? Pak zapomeňte na zaručené diety a návody, jak rychle zhubnout. Hubnutí je dlouhodobý proces, který se nedá příliš uspěchat. Pokud chcete opravdu zhubnout, musíte postupovat krok za krokem. Změnit jídelníček, více se hýbat. Výsledek se dostaví.
Nadměrné množství tuku na břiše znamená značné zdravotní riziko. Hlavně zvýšené množství vnitřního (viscerálního) tuku je rizikové. Pro zhubnutí tuku na břiše je nutná celková změna životního stylu. Více pohybu a cvičení. Zdravější a rozumnější jídelníček.
Existuje způsob, jak zhubnout břicho i bez namáhavého cvičení. Nebo bez toho, že byste museli počítat každou kalorii, kterou sníte. Nevěříte tomu? Ono to opravdu funguje. A je to přitom poměrně jednoduché.
Pokud běžíte příliš rychle, s příliš vysokou intenzitou, a jste hodně zadýchaní, tak se tuky nespalují. Hlídejte si tepovou frekvenci. A to, jak se vám dýchá. Je lepší běžet s nižší intenzitou.
V nedávné době se mi povedlo zhubnout o 10 kilo za 3 měsíce a ani jsem se moc nemusel snažit. Rozhodně jsem se nesnažil o nějakou dietu nebo pravidelné cvičení. A stejně to fungovalo.
Hubnutí bez pohybu je těžké a nepříliš efektivní. Pravidelný pohyb je prospěšný nejenom proto, jak vypadá vaše břicho, ale i pro vaše zdraví.
Na úvod je nutné říci, že neexistuje žádná dieta, která by vám zaručila hubnutí v oblasti břicha.
V době po porodu tak velká část nadbytečné váhy zmizí přirozeně, sama. A také, už samotné kojení, představuje poměrně zásadní kalorický výdej