Hubnutí břicha (i pro muže)

Co dělat, abyste měli hezké břicho, za které se nebudete stydět v létě na pláži v plavkách?

Nadměrná velikost břicha trápí nejenom mnohé ženy ale i muže. Zatímco u žen se tukové zásoby hromadí především v oblasti břicha, stehen a zadku, u mužů je to nejčastěji právě břicho. Co dělat, abyste měli hezké břicho, za které se nebudete stydět v létě na pláži v plavkách?

Pro hubnutí břicha jsou důležité dva faktory. Tím prvním je vyvážený a zdravý jídelníček, který neobsahuje nadbytečné tuky a prázdné kalorie. Druhým faktorem je pak cílené cvičení zaměřené právě na oblast břicha a břišních svalů.

Pozor ale na to, že když začnete chodit do posilovny, a tam se věnovat pouze cvikům zaměřeným na břicho, tak se vám zhubnout nepovede. Sice byste asi po čase dosáhli toho, že se větší část nahromaděných tukových zásob přemění na svaly, ale bylo by to hodné obtížné.

Pro efektivní hubnutí v oblasti břicha (pro ženy i pro muže) je nejvhodnější vyvážená kombinace více různých aktivit. Správné cvičení by mělo zahrnovat aerobní aktivity jako je například běh, jízda na kole, jízda na rotopedu apod. Alespoň 30 minut byste měli věnovat podobnému cvičení (při zachování optimální tepové frekvence). Díky tomu nastartujete spalování tuků.

Pro zpevnění „vypouklého břicha“ byste pak měli 15 – 20 minut věnovat cvikům zaměřeným právě na břišní svaly. Ale nejenom na ně. Nezapomínejte ani na druhou část břicha, kterou tvoří záda, resp. bederní oblast. Pokud budete pouze posilovat břišní svaly a neposílíte adekvátně i zadní partie, přivodíte si tím pouze bolesti zad.

Mohlo by vás zajímat: BMI – Index tělesné hmotnosti, Cvičení na břicho, Hubnutí a jo-jo efekt

Zhubnout břicho do plavek před dovolenou, nemusí být až tak složité. Posilováním břišních svalů, nebo přísnou redukční dietou, ale břicho nezhubnete. Je nutné zvolit vhodný jídelníček a správné cviční. Zhubnout břicho do plavek, také není záležitost několika dní, před začátkem dovolené.
Zhubnout se dá i po padesátce. Možná to bude trochu pomalejší, ale není to nic nereálného. Je nutné cvičit (aerobní aktivity a silové cvičení) a také upravit jídelníček (bílkoviny, zdravé tuky a komplexní sacharidy).
Nejefektivnější způsob, jak zhubnout (pro muže) je asi cvičení. A to především silové cvičení, zaměřené na rozvoj fyzické síly. Nedílnou součástí snahy o hubnutí, by ale měly být i nějaké změny jídelníčku. Nemusí to být nějaká striktní dieta. Stačí jíst trochu zdravěji a rozumněji.
Zhubnout se dá i po 40. Vyžaduje to ale celkovou změnu myšlení, změnu životního stylu. Měli byste přejít na zdravý jídelníček (více zeleniny, méně zbytečných kalorií). Podstatný je i pravidelný pohyb. Každý den byste měli mít alespoň jednu hodinu aktivního pohybu. To vám pomůže při spalování kalorií, zlepšení fyzické a mentální kondice.
Zbavit se nadbytečného tuku na břiše a na bocích, dá někdy hodně práce. Nestačí jen omezit kalorie. Musíte si hlídat podíl sacharidů Důležité je mít i dostatek pohybu. Na spalování tuků nejlépe funguje aerobní cvičení. Neuškodí ani cviky zaměřené přímo na břicho a boky.
Chcete opravdu zhubnout břicho? Pak zapomeňte na zaručené diety a návody, jak rychle zhubnout. Hubnutí je dlouhodobý proces, který se nedá příliš uspěchat. Pokud chcete opravdu zhubnout, musíte postupovat krok za krokem. Změnit jídelníček, více se hýbat. Výsledek se dostaví.
Nadměrné množství tuku na břiše znamená značné zdravotní riziko. Hlavně zvýšené množství vnitřního (viscerálního) tuku je rizikové. Pro zhubnutí tuku na břiše je nutná celková změna životního stylu. Více pohybu a cvičení. Zdravější a rozumnější jídelníček.
Existuje způsob, jak zhubnout břicho i bez namáhavého cvičení. Nebo bez toho, že byste museli počítat každou kalorii, kterou sníte. Nevěříte tomu? Ono to opravdu funguje. A je to přitom poměrně jednoduché.