Hubnutí prsa

Prvním krokem může být omezení vlivů, která vaše prsa „zvětšují“. Typicky se může jednat o hormonální antikoncepci.

Jak zhubnout prsa a co nejlépe funguje na hubnutí prsou? Pokud máte pocit, že vaše prsa jsou příliš velká, a chtěla byste s tím něco udělat, pak se podívejte na několik jednoduchých doporučení, jak nastartovat hubnutí prsou.

Prvním krokem může být omezení vlivů, která vaše prsa „zvětšují“. Typicky se může jednat o hormonální antikoncepci. Ta má u řady žen takový vliv, že se jejich prsa zvětší i o 1 až dvě velikosti košíčku u podprsenky. Možná byste si měla promluvit se svým gynekologem o alternativě k vaší hormonální antikoncepci.

Pro hubnutí prsou je také nutné udělat revizi jídelníčku. Měli byste se pokusit začít jíst zdravé potraviny, jako je třeba kapusta, špenát, brokolice, celozrnné pečivo, ovesné vločky, čočka, fazole, tvaroh a mnoho dalších. Jídelníček by měl zahrnovat hodně zeleniny a ovoce. Cílem by mělo být, abyste snížili množství kalorií v jídle.

Také je nutné eliminovat všechny škodlivé potraviny – příliš tučná jídla, potraviny, které obsahují mnoho cukrů nebo umělých sladidel. Pozor také na nadměrný příjem soli. Pokud se vám podaří omezit množství kalorií asi o 20%, oproti doporučenému dennímu příjmu, měla byste pak hubnout asi o 0,5 – 1 kilo za týden.

Mohlo by vás zajímat: Cvičení a cviky na prsa, Celozrnné pečivo, Hubnutí do plavek, Hubnutí ruce

Na vzhledu vašeho poprsí se nemalou měrou podílí i prsní svalstvo. Proto je vhodné, cvičit na zpevnění prsního svalstva.