Nejefektivnější metoda hubnutí

Jak přesně postupovat při hubnutí, jaké jsou vhodné cvičení, diety, co funguje a co ne – to najdete v článcích na našem webu o hubnutí.

Jaká je nejefektivnější metoda hubnutí? Jedna univerzální, absolutně efektivní metoda asi neexistuje. To je dáno, že každý člověk je jiný a důvody jeho nadváhy se také liší. U někoho to mohou být zdravotní problémy, někdo má vrozené dispozice, u někoho je to dáno typem postavy nebo rychlostí metabolismu, a u jiného je to třeba vliv nezdravého životního stylu nebo prodělaného těhotenství.

Každopádně ale platí, že nejefektivnějším způsobem, jak se zbavit nadváhy, je rozumná kombinace zvýšené aktivity – cvičení, sport nebo jiná fyzická aktivita – a změn v jídelníčku. Záměrně zde uvádíme „změny v jídelníčku“ namísto „dieta“. Každou dietu je totiž nutné vnímat spíše jako doporučení nebo návod k tomu, jak se stravovat. Žádná dieta není stavěna na to, aby se podle ní člověk stravoval do konce života. Cílem správné diety by tak mělo být, aby vás naučila všem důležitým zásadám, tak abyste se i po skončení diety dokázali stravovat vhodným způsobem.

Nejefektivnější metoda hubnutí rozhodně není hladovění. To je nejrychlejší způsob jak si zadělat na zdravotní problémy. Rozumný způsob, jak hubnout je postupně upravovat vaše stravovací návyky a omezovat jednotlivé škodlivé prvky. Současně s tím by ruku v ruce mělo jít postupné zvyšování fyzické aktivity. I pro tu platí, že nejsou vhodné žádné „hurá“ akce. Pokud nejste zvyklí pravidelně sportovat / cvičit, pak není vhodné hned prvních pár dní nasadit maximální zátěž, protože to vaše tělo nezvládne a vy budete zbytečně demotivováni.

Jak přesně postupovat při hubnutí, jaké jsou vhodné cvičení, diety, co funguje a co ne – to najdete v článcích na našem webu o hubnutí.

Mohlo by vás zajímat: Návod jak zhubnout, Potlačení chuti k jídlu, Zaručený způsob jak zhubnout

Hole na Nordic Walking jsou specifické. Mají jinak tvarované rukojeti, mají jiné zakončení. Hole na Nordic Walking, také obvykle bývají odpružené.
Pro efektivní hubnutí je ideální, pokud jíte několikrát za den menší porce jídla.