Zaručený způsob jak zhubnout

Zaručený recept, jak zhubnout, je tedy velmi prostý. I

Chtěli byste najít nějaký zaručený způsob jak zhubnout? Pokud pomineme extrémní případy, u kterých je nadměrná váha důsledkem nějakého zdravotního problému (například onemocnění cukrovkou) nebo genetické poruchy, obecně platí následující postup, jak zaručeně zhubnout.

Abyste dosáhli snížení váhy, je nutné upravit dva parametry – prvním je příjem energie a druhým je výdej energie. Zjednodušeně je možné říci, že průměrná žena má kalorický výdej na úrovni cca 2000 kcal (kilo kalorií). Pokud běžný příjem potravy převyšuje tuto úroveň, je důsledkem toho zvyšování váhy.

Zaručený recept, jak zhubnout, je tedy velmi prostý. Ideální je kombinace zvýšení výdeje kalorií (cvičení, resp. jakákoliv fyzická aktivita), a současně snížení příjmu kalorií. Aby to ale nebylo až tak jednoduché, při snižování počtu přijatých kalorií není až tak důležité absolutní množství, ale i to, jaké živiny dané kalorie reprezentují. Obecně je nutné zaměřit se především na tzv. „prázdné kalorie“. Tedy ty potraviny / nápoje, které sice obsahují poměrně mnoho kalorií, ale současně jsou pro tělo jen minimální výživnou hodnotou (typicky třeba sladké limonády).

V neposlední řadě je pak důležité, aby výsledný jídelníček zahrnoval vyvážený poměr všech látek – tj. jak vitamíny, minerály, tak i dostatečné množství bílkovin, tuků a sacharidů.

Mohlo by vás zajímat: Jak funguje sauna, Jak začít hubnout, Omezení množství kalorií, Optimální váha

Při hubnutí, není až tak důležité celkové množství přijatých kalorií, jako spíše to, abyste omezili nadměrnou glykemickou zátěž. Zhubnout se pak dá i bez hladovění a počítání kalorií. Můžete jíst normální porce jídla, a při tom hubnout.
Na to, abyste zhubnuli 0,5 kila za den, museli byste svůj kalorický příjem snížit o 3500 kalorií (kcal). A to pro většinu lidí není možné.
Při hubnutí (a nejenom při něm) by alespoň jedno jídlo denně mělo být převážně ze zeleniny. Naopak žádné bílé pečivo, zbytečné cukry, džusy nebo slazené limonády.
Pokud každý den ujdete 10 tisíc kroků, pak podle některých studií máte velkou šanci na prodloužení délky života až o 3 roky.
Pří této krátkodobé dietě můžete za dva dny zhubnout až 0,5 – 2 kila. Část z úbytku váhy půjde na skutečně „spálené“ tuky. Zbytek úbytku váhy pak bude mít na svědomí pročištění organismu, především trávicího traktu.
Teď už je to asi 10 týdnů od té doby co jsme se vrátili z dovolené. Za tu dobu jsem zhubla skoro 7 kilo. Vychází to průměrně na 1 kilo za týden.
Stanovte si krátkodobé cíle. Například: „tento týden půjdu 3x cvičit, omezím se o 200 kilo kalorií denně a shodím půl kila“. Dosažení takového cíle pro vás bude mnohem snadnější.
Nemáte čas na pravidelné cvičení nebo běhání? Zhubnout se dá i bez toho, kolem vás je plno možností, jak na to.