Nikotinové náplasti

Nikotinové náplasti uvolňují malé dávky nikotinu a pomáhají tak potlačit chuť na cigaretu

Nikotinové náplasti uvolňují malé dávky nikotinu a pomáhají tak potlačit chuť na cigaretu

Nikotinová náplast je jedním z podpůrných prostředků pro odvykání kouření. Zpravidla se vyrábí ve 3 různých provedeních. Od nejsilnější – s nejvyšším obsahem nikotinu (20 -25 miligramů), po nejslabší – s nejnižším obsahem nikotinu (5 – 10 miligramů).

Doporučované odvykání kouření s nikotinovými náplastmi představuje 12-ti týdenní program. První 4 týdny používáte nejsilnější variantu. Další 4 týdny pak prostřední a nakonec, poslední 4 týdny tu nejslabší.

Nikotinové náplasti ale samy o sobě nefungují. Není to žádný zaručený způsob, jak přestat kouřit. Je to jen pomůcka, která především u těžkých kuřáků, kteří jsou fyzicky závislí na pravidelném přísunu nikotinu, omezí abstinenční příznaky při vysazení cigaret.

Nikotinová náplast sama o sobě nefunguje. Pro úspěšné skoncování s cigaretami je rozhodující pevná vůle a komplexní terapie. Hlavní problém nikotinové náplasti je v tom, že vás nezbaví „chuti na cigaretu“. Potlačuje pouze fyzické projevy absence nikotinu. Pokud je pro vás cigareta zároveň i sociální prostředek (kouření s kamarády v hospodě, cigareta zapálená u ranní kávy apod.), pak samotná nikotinová náplast tuto „potřebu zapálit si“ neodstraní. Může ji jen více či méně potlačit. To, jestli se udržíte, a obejdete se bez cigarety, záleží především na vaší pevné vůli.

Mohlo by vás zajímat: Hubnutí pro ženy v menopauze, Odvykání kouření, Kouření a hubnutí

Jak příliš nepřibrat v těhotenství

To, že se vaše váha během těhotenství zvýší, je přirozené, normální a zdravé. Bojovat se zvyšováním váhy během těhotenství „nemá cenu“.... [ ČÍST VÍCE ]

Kouření cigaret a jaký to má vliv na hubnutí

Jedním z mýtů okolo hubnutí je i to, že cigarety vám pomohou zhubnout. Vliv cigaret – respektive nikotinu, který cigarety obsahují – na snižování... [ ČÍST VÍCE ]