Skořice

Skořice podporuje krevní oběh, snižuje krevní tlak, snižuje hladinu cholesterolu a pomáhá odbourávat tuky.

Skořice tak jak ji znám je kůra z tropických stromů, ze skořicovníků. Její nejčastější podoba je v podobně celé sušené kůry nebo v podobě namletého prášku. Skořice má výrazné léčivé účinky. Má také vliv na trávení a aktivuje metabolismus a napomáhá spalování tuků.

Kůra skořicovníku (kterou pak známe jako skořici) je bohatá na silice. Z listů, květů a větví skořicovníků se také získává skořicový olej. Skořice se využívá především v potravinářství nebo v lékárnictví. Své využití má ale skořice i v kosmetice.

Skořice podporuje krevní oběh a snižuje krevní tlak. Má výrazný vliv na trávení a metabolismus tuků. Napomáhá štěpení tuků, stimuluje zažívací trakt a funguje i proti nevolnostem a nadýmání. Skořice má i dezinfekční a antibiotické účinky. Používá se i jako prostředek proti nachlazení a chřipce.

Pokud se snažíte hubnout, vyzkoušejte kombinaci skořice a medu. Skočice je také vhodné přidávat do některých jídel. Nejenom že zlepšuje výslednou chuť, ale prospívá i vašemu tělu. Napomáhá spalovat tuky a má i další pozitivní účinky.

Mohlo by vás zajímat: Snížení cholesterolu, Spalování tělesného tuku, Cukrovka – dieta pro diabetiky