Med a skořice, pomohou vám zhubnout

<span>Med a skořice: velmi užiteční pomocníci při hubnutí.</span> Med a skořice: velmi užiteční pomocníci při hubnutí.

Věděli jste, že med a skořice vám mohou pomoci zhubnout? Celá řada lidí, kteří pravidelně konzumují med a skořici, díky nim zhubli. Pravidelná konzumace medu navíc snižuje i riziko srdečních onemocnění. Skořice zase pomáhá snižovat hladinu cholesterolu.

Med a skořice vám nejenom pomohou zhubnout, ale díky nim získají vaše žíly a tepny zpátky svou pružnost. Také se tvrdí, že tyto dvě látky pomáhají i proti vypadávání vlasů, proti infekcím močového měchýře nebo dokonce i proti bolení zubů.

Pokud vás zajímá, jak vám med a skořice napomůže v hubnutí, podívejte se na následující rady.

1 krok: Hubneme s medem a skořicí

Chcete-li vyzkoušet zhubnout s medem a skořicí, nejprve si je pořiďte. Určitě byste se měli vyhnout podezřelým výrobkům, které jsou běžně dostupné v supermarketech. Ty obsahují více cukru a barviv než přírodního medu (dost často v supermarketech dostanete med, který obsahuje 50 i více procent přidaného cukru. Takovýto „med“ vám zhubnout určitě nepomůže). Vyzkoušejte některou z bio prodejen nebo prodejny, kde prodávají zdravé potraviny. Nebo zapátrejte v okruhu svých známých, jestli někdo z nich nemá tip na některého ověřeného spolehlivého včelaře, který vám prodá kvalitní a ryze přírodní med.

Podobně postupujte i u skořice. Skořicový cukr určitě není skořice.

2 krok: Skořice a med

Ideální poměr, jak smíchat skořici a med, je zhruba 1 čajová lžička medu a přibližně půl lžičky skořice (mletá skořice, ta v celku by se vám špatně kousala).

Připravenou směs následně smíchejte s jedním šálkem vody a dejte uvařit. (Směs byste určitě neměli vařit v rychlovarné konvici). Nechte směs několik minut projít varem a následně zchládnout. Připravenou směs byste si měli rozdělit na 2 dávky

3 krok: jak často si dopřávat med a skořici?

1 dávku (jednu polovinu výše připravené porce) byste měli zkonzumovat přibližně půl hodiny před snídaní. Druhou pak půl hodiny před tím, než se večer chystáte jít spát. V každém případě byste směs medu a skořice měli konzumovat alespoň půl hodiny před jídlem.

A to je celé. Není to nic složitého. Pokud budete postupovat podle těchto doporučení, měli byste během krátké doby začít shazovat kila dolů. Ti, kteří tuto metodu vyzkoušeli tvrdí, že jen díky skořici a medu se jim podařilo zhubnout 1 kilo za týden.

Nesmíte ale zapomínat i na další aspekty zdravého hubnutí. Věnujte se pravidelnému cvičení, mějte dostatečný přísun tekutin, hlídejte si svůj jídelníček.

Ostatní čtenáři si prohlédli:

Diskuse: Med a skořice, pomohou vám zhubnout

Diskuse: 7
 • Custom avatar Mirka

  BLBOST! Pokud med projde varem, nebo vyšší teplotou, je z něj mrtvá hmota, to rovnou můžete použít cukr (neboli nejtvrdší drogu na světě, která je legální)!

  • Custom avatar miriam

   souhlasim, med nesmi projit varem.V ostatnich clancich pisou,ze se skorice zalije horkou vodou a med se pridava ,az po schladnuti .

  • Custom avatar Martin68

   Souhlas… Med v žádném případě nevařit a zahřívat jen asi do 42°C max.

 • Custom avatar zuuuz

  Nejake nezadouci ucinky.treba kdyz se toho vypije moc..?

 • Custom avatar Terka

  Opravdu to funguje?

 • Custom avatar Renca

  Dobrý den ,známou praxí je sklenici s medem prohřát ve vodní lázni, dokud se krystaly nerozpustí, teplota medu nemá překročit 40–50 °C. Samozřejmě nevařit! Pouhým zahřátím se kvalita medu nikterak nesníží. Takto lze med „ztekutit“ i vícekrát.Ano skořice s medem pomáhá při hubnutí .Ráno namažu půlku krajíčku chleba (žitného )s lžičkou (kávovou) medu a na něj nasypu půl-1 lžičku skořice :)

 • Custom avatar Marcela

  Dobrý den a jakou skořici teda použít ?
  děkuji za odpověď

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar