Bylinkové čaje na hubnutí

Některé bylinkové čaje pomáhají hubnout, jiné ale mohou i uškodit

Kromě klasických čajů jako je zelený nebo bílý, se na hrubnutí doporučuje i celá řada různých bylinkových čajů. Zatímco u zeleného či bílého čaje je vliv na snižování váhy poměrně spolehlivě prokázaný, u bylinkových čajů to už tak jasné není.

Bylinkové čaje na hubnutí zahrnují mnoho různých směsí. Některé z nich pak nemusí být úplně vhodné pro ty, co mají nějaké zdravotní problémy. Jednotlivé složky bylinkových směsí na hubnutí, mohou obsahovat i rostliny s vysokým obsahem rostlinných alkaloidů nebo byliny, které jsou při nadměrné nebo dlouhodobé konzumaci jedovaté.

Obecně bylinkové čaje mají mírně urychlit metabolismu, podporují trávení a zmírňují pocit hladů. Některé fungují částečně i jako přírodní projímadla. Mezi typické příměsi v bylinkových čajích na hubnutích bývají kopřivy, šalvěj, bříza, lípa, lékořice, skořice, různé sušené ovoce nebo ovocné složky.

Před zkoušením nějaké bylinkové směsi je byste měli pečlivě prozkoumat složení. Jestli neobsahuje něco na, co jste alergičtí nebo co by vám mohlo způsobit zdravotní komplikace. Také se spíše vyhýbejte čajům, které obsahují přírodní projímadla. Ty vám totiž dávají falešný pocit, že hubnete a přitom se tělo jen pročišťuje a zbavuje zásob vody (výsledek takového hubnutí není dlouhodobý, a po skončení čajové kůry zmizí).

Mohlo by vás zajímat: Detoxikace organismu, Zaručené zhubnutí, Rychlé hubnutí bez cvičení, Čaj bez kofeinu

Vitamín C je nezbytný pro zdraví. Hraje zásadní roli i při hubnutí – nepřímo ovlivňuje spalování tuků. Je podstatný i pro tvorbu kolagenu – mladší vzhled pokožky. Vitamín C má i „zázračný“ účinek proti kocovině. Naopak při nedostatku vitamínu C, mohou hrozit i vážné zdravotní problémy.
Barva očí u dítěte se obvykle začíná měnit kolem prvního roku života. Třeba černošská miminka mají po narození obvykle světlou barvu očí, a ta až postupně tmavne.
Především malé děti, těhotné ženy, nemocní a staří lidé musí během letních veder být opatrní. Nadměrné teplo a přehřátí organismu může vést dokonce až ke smrti.
Nesnažte se ihned zhubnout. Vaši současnou váhu jste také nenabrali za pár dní.
Obecně platí, že při volbě správné diety byste se měli řídit především tím, co vyhovuje vašemu tělu.
Základem správného pitného režimu je průběžné doplňování tekutin. Ten, kdo si myslí, že v letním horku do sebe dvakrát denně „nalije“ litr vody, a má tím „vystaráno“ se plete
Paní Jarka nám napsala svůj příběh, jak se jí podařilo zhubnout o 10 kilo s pomocí její dcery. (ilustrační foto)
Co pít během diety? Jaké nápoje jsou nejvhodnější na rychlé snižování váhy? Podívejte se na několik tipů, co pít, abyste rychle zhubnuli.