Jak zhubnout už za 2 dny

<span>Pří této krátkodobé dietě můžete za dva dny zhubnout až 0,5 – 2 kila. Část z úbytku váhy půjde na skutečně „spálené“ tuky. Zbytek úbytku váhy pak bude mít na svědomí pročištění organismu, především trávicího traktu.</span> Pří této krátkodobé dietě můžete za dva dny zhubnout až 0,5 – 2 kila. Část z úbytku váhy půjde na skutečně „spálené“ tuky. Zbytek úbytku váhy pak bude mít na svědomí pročištění organismu, především trávicího traktu.

Na to, abyste zhubnuli o půl kila tělesné hmotnosti, je nutné snížit příjem kalorií asi o 3500 kcal. Toto množství kalorií odpovídá více než celodenní spotřebě energie u průměrné dospělé ženy – což je cca 2000 – 2500 kcal/den (jedná se pouze o orientační údaj, konkrétní kalorický výdej se liší na základě váhy, výšky, věku, pohlaví nebo aktivitě). Pokud potřebujete rychle snížit svoji aktuální váhu, pak by vám mohl pomoci tento návod, jak zhubnout už za dva dny.

Návod jak zhubnout za dva dny

Abyste rychle snížili svoji váhu, můžete vyzkoušet tento návod na dvoudenní hubnutí. Ideální bude naplánovat hubnutí na víkend, nebo na některý den, kdy nemáte nic důležitého v práci nebo ve škole. Během tohoto hubnutí budete velmi výrazně snižovat svůj kalorický příjem. A to na zhruba 25% vašeho běžného denního příjmu kalorií z jídla. To pak může mít významný vliv na vaši výkonost v práci nebo ve škole. Budete asi více unavení a možná i trochu podráždění z omezeného příjmu jídla. Proto není dobré zkoušet tento „půst“, když potřebujete být hodně aktivní v práce nebo ve škole.

Omezte příjem kalorií

Jak jsme již avizovali, během tohoto dvoudenního hubnutí musíte omezit kalorický příjem na cca 650 kalorií (kcal). To odpovídá přibližně 25 – 30% běžného kalorického příjmu. Základem jídelníčku by pak měla být zelenina a ovoce. Zelena má ve srovnání s jinými potravinami mnohem méně kalorií. To vám umožní sníst relativně „velké“ porce jídla i při omezeném příjmu kalorií.

Jídelníček pro rychlé zhubnutí

Příkladem jídelníčku při této dvoudenní dietě může být například tento:

 • Snídaně = jablko a sklenice nízkotučného mléka nebo vody
 • Oběd = listový salát, rajčata, okurka (případně malá porce kuřecího masa nebo plátek lososa)
 • Večeře = porce nízkotučného jogurty a „hrst“ ořechů

Důležité je, abyste si jídelníček naplánovali předem a následně se jej snažili poctivě dodržovat. Jen tak se vám podaří udržet svoje „chutě“ na uzdě.

Kromě toho byste měli pít hodně vody. Jednak proto, že voda pomáhá zahánět hlad. Dále vám vyšší příjem vody pomůže urychlit metabolické spalování tuků a současně si s ní i pročistíte organismus – napomůže vyplavit všechny nahromaděné toxiny.

Kolik se dá zhubnout za dva dny?

Pří této krátkodobé dietě můžete za dva dny zhubnout až 0,5 – 2 kila. Část z úbytku váhy půjde na skutečně „spálené“ tuky. Zbytek úbytku váhy pak bude mít na svědomí pročištění organismu, především trávicího traktu.

Jak zhubnout dlouhodobě i o 10 kilo?

Výše uvedená dieta není vhodná jako dlouhodobý program hubnutí. Takto velké snížení příjmu kalorií by při delší době mohlo mít negativní zdravotní následky. Pokud potřebujete zhubnout více, pak určitě nezkoušejte omezovat příjem jídla více dní po sobě. Dva dny jsou nejdelší „bezpečné“ maximum.

Na druhou stranu je ale podobný půst možné opakovat pravidelně každý týden. Nemusí se jednat vždy o dva dny po sobě. Můžete se „postit“ třeba každý třetí nebo čtvrtý den. Pro lidský organismus je takový opakovaný půst poměrně hodně přirozený. Přece jen, když lidé žili v jeskyních, tak určitě neměli příliš pravidelné stravování. Když měli dost jídla tak se přejedli, a pak zase několik dní nebylo třeba nic pořádného k jídlu. Lidské tělo tedy s opakovaným půstem umí docela dobře fungovat.

Existují dokonce vědecké studie, že opakovaný půst je velmi účinný při regulaci hladiny cukru v krvi a snižuje riziko vzniku cukrovky.

Na co si dát pozor, když se snažíte zhubnout?

I když se zrovna nepostíte, měli byste si hlídat, co jíte. Pokud budete dva dny v týdnu „hladovět“ a zbylých 5 dní jíst cokoliv, co vás napadne, tak celý efekt dvoudenního půstu vyzní do ztracena.

Je důležité, aby i váš běžný jídelníček obsahoval hodně zeleniny, ovoce, celozrnné pečivo, libové maso, nízkotučné mléčné výroby, luštěniny, potraviny s vysokým obsahem vlákniny.

Pozor na to, abyste neměli nadměrný příjem soli. Sůl způsobuje zadržování vody v organismu, což zvyšuje vaši aktuální váhu.

Měli byste pít hodně vody – většina lidí podceňuje příjem tekutin, a mnoho z nás tak za celý den vypije méně, než by bylo zdravé. Pokud navíc před každým jídlem vypijte velkou sklenici vody, budete se pak cítit více najedení, i když sníte jen malou porci jídla.

Nezapomínejte ani na pravidelný pohyb. Zkuste každý den ujít alespoň 10.000 kroků. Zvlášť pokud většinu dne trávíte u počítače někde v kanceláři, nebo sezením ve škole. Kromě pravidelné chůze každý den zkuste alespoň 3x týdně hodinu cvičit. Vhodné cvičení je především běh, aerobic, jízda na kole, Zumba apod.

Ostatní čtenáři si prohlédli:

Diskuse: Jak zhubnout už za 2 dny

Diskuse: 23
 • Custom avatar kateřina

  CHci se zeptat jestli kdyz hubnu dvou nebo petideni dietu muzu sportovat???

  • Custom avatar anonym

   ne je to zakázaný

 • Custom avatar Bibi

  A můžu pít normálně po celý den vodu, jak mám ve zvyku nebo budu nafouklá když budu pít 2 litry denně?

  • Custom avatar Vlada

   žena by měla vypít 1,5-2 l vody, ale rovnoměrně, nikoliv najednou. Nebo po velkých dávkách. Mohlo by dojít k rozhození organismu. Prostě dodržovat staré pravdy a to vše s mírou či střídmý v jídle, sám sobě lékařem ;-)

  • Custom avatar Aja

   No, víš když budeš celí den pít jen vodu tak se celkem i nafoukneš a budeš vypadat silnější než seš. Takže aspoň dva litry denně se snaž vypít a nezapomeň třeba kdyby si kroužila boky jako s kruhem aspoň půl hodiny každý den jedlá tak 10 mrkví denně tak určitě zhubnes na 100% neuvěřitelných 10kg když si to prectes nebo někdo tak si mne přidejte na emailu lentwojaniki@seznam.cz děkuji nashledanou pokud by byli dotazi napište do email ;)

 • Custom avatar Ivet

  Rozhodně nebudeš nafouklá. Naopak! Právě k dietám se hodí vypít třeba 3 litry vody!!! To já bych teda nestihla :D

 • Custom avatar Silva

  Nemám se ráda! :(

 • Custom avatar Nikola

  ja mam 64kg a potrebovala bych zhubnout alespon za dva dny 2 kg co pro to mam delat aby jsem zhubla poradte mi prosim

 • Custom avatar Eliza

  Ahoj všem je mi 14 let a měřím 168 cm a vážím 51 kg od dneska jsem začala běhat a řídím se podle tohoto jídelníčku doufám že to pude. Budu takhlen čtiři dny a ve středu vám řeknu jestli to fungu. Tak čau a zatím.

  • Custom avatar Neřeš

   Ty jsi se asi úplně zbláznila! Co chceš proboha hubnout?

  • Custom avatar Nikol

   Ahoj.. mě je 13 let měřím 170 a vážím 60 kilo.. chtěla bych zhubnout 10 kilo.. jsem taky blázen ?

 • Custom avatar Kačka

  Čauky, můžu se zeptat, jak často se tato metoda dá opakovat do měsíce?

  • Custom avatar anonym

   kolikrát budeš potřebovat :)

 • Custom avatar LILI

  Ahoj chtěla bych jse zeptat jestly to už některá z vás skusila a jestly jí to pomohlo …?

  • Custom avatar Moni

   Tak to zkus. Za pokus to jistě stojí. Já jsem na nic nečekala a hned na druhý den co jsem si to přečetla jsem udělala co tam bylo. Mě to zabralo hned na první den, ale každý člověk je jiný a u každého to jinak zabere. Já jsem zhubla za jeden den 2,5 kila.

 • Custom avatar Štěpka

  Ahojky, jak často se tahle metoda může opakovat ??

 • Custom avatar anonym

  mám 14 let , 173 cm a 92 kg takže jestli nezhubnu za týden aspoň 7 kg tak to vzdávám a jdu do ustavu pro tlustý

 • Custom avatar Van Ess

  Ahoj je mi 13 mám 162 cm a vážim 63 kg. Potřebuji za co nejkratší čas zhubnou co nejvíc kg . Jinak jdu na nějakej tábor pro tlustý a NECHCI tam
  !

 • Custom avatar Eli

  jdu to skusit zítra a pozítří ale chci se jenom zeptat: můžu si dát ještě třeba 2 hodiny po snídani jablko? a ještě : můžu cvičit? ( třeba 15 minut každý ten den?)

 • Custom avatar Clara

  Je možné to držet třeba tři dny? Prostě více dnů? Měla bych snídani, ale to, podle toho co se tu píše můžu, funguje to? :)

 • Custom avatar VERONA

  A nebude z toho jojo efekt? dík za odpověd

 • Custom avatar ANONYM

  Ahoj je mi 13 let a vazim 56 kg. možná to není uplně tolik kg , ale moje postava není hezka , hlavne v oblasti stehen .. mužu nebo mam dodrzovat tento postup nebo bude lepsi nejake jine reseni

 • Custom avatar Elizabeth

  Ahoj, je mi 13 let, měřím 161 a vážím 56 kg. Potřebovala bych se dostat na váhu „45“ z důvodu školy. Všichni se na mě dívají jako na nevyžrané prase protože jsem nejtlustčí holka z naší třídy.. Prosím o radu, jak tohoto výsledku dosáhnout do měsíce a zdravě.

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar