Zhubnout rychle

Zhubnout rychle je možné pomocí některé „drastické / hladové“ redukční diety.

Potřebujete zhubnout rychle, a zajímalo by vás, jak toho dosáhnout? Existuje celá řada způsobů, jak zhubnout rychle. Záleží i na tom, co je přesně vaším cílem. Jestli je to celkové snížení váhy o pár kilo, nebo jestli potřebujete rychle zmenšit obvod stehen nebo zhubnout v pase. Obecně je ale také nutné počítat s tím, že pokud se budete snažit hubnout rychle, rychleji než cca 1kg za týden, pak výsledkem hubnutí může být to, co se nazývá jo-jo efekt. Tedy, že sice rychle zhubnete, ale následně pak shozená kila zase naberete.

Zhubnout rychle je možné pomocí některé „drastické / hladové“ redukční diety. Ty jsou zpravidla koncipovány jako 3 až 10-ti denní hubnoucí program. Příjem potravy je značně omezen. I proto se jim říkává „hladové“ diety. V kombinaci s úpravou pitného režimu je pak možné během krátké doby snížit váhu až o 5 nebo i 10 kilo. Výsledný efekt je pak ale pouze krátkodobý.

Zhubnout rychle je možné i jinak – postupnou úpravou jídelníčku a zvýšením fyzické aktivity. V takovém případě vám ale hubnutí zabere několik týdnů nebo měsíců. Je zde ale násobně vyšší šance na dlouhodobý efekt.

Mohlo by vás zajímat: Jak zhubnout na zadku, Návod jak zhubnout stehna, Antikoncepce na hubnutí

Zhubnout o 5 kilo, nemusí být až tak složitý problém nebo nějaké velké trápení. Chce to změnit jídelníček. Začít jíst trochu rozumněji a zdravěji. A k tomu i trochu pohybu navíc. Není to nic nemožného. 5 kg se dá zhubnout i za měsíc.
Jedno kilo tělesného tuku odpovídá přibližně 7500 kcal (kilo kalorií), tedy něco málo přes 30 000 kJ (kilojoulů). Na to, abyste za týden spálili jedno kilo tělesného tuku, byste potřebovali každý den spálit asi 1000 kcal.