Jak zhubnout za šest týdnů

<span>Dietní snídaně: cereálie a čerstvé ovoce? Také máte chuť?</span> Dietní snídaně: cereálie a čerstvé ovoce? Také máte chuť?

Snažit se rychle zhubnout tím, že začnete hladovět, to není ten správný postup, jak dosáhnout štíhlé postavy v dlouhodobém horizontu. To, že výrazně omezíte příjem potravy, vám sice může pomoci krátkodobě rychle zhubnout, ale takový výsledek není trvale udržitelný. Pokud je vaše hubnutí založené jen na hladovění, jakmile s tím skončíte, kila se vám vrátí rychle zpět.

Přestaňte se trápit hlady! To není správný způsob jak zhubnout zdravě. Poradíme vám, jak zhubnout za šest týdnů, aby se vám po skončení tohoto programu ztracená kila nevrátila. S rozumnou dietou a vhodným cvičením můžete zhubnout už za šest týdnů a přitom si udržet štíhlou a krásnou postavu i po následující týdny.

Správná dietní snídaně je základ zdravého hubnutí

Svůj den byste měli začínat zdravou snídaní. Zdravá a dietní snídaně by měla být bohatá na vlákninu a bílkoviny. Zařaďte si na svůj dietní jídelníček cereálie, omeletu z vaječných bílků, celozrnný chléb, ovocný džus (šťáva vymačkaná z čerstvého ovoce, na ty kupované s vysokým obsahem cukrů rovnou zapomeňte). Taková snídaně vám zajistí vysokou hladinu cukru v krvi. Tím se vyhnete pocitům hladu a nebudete mít nutkání neustále něco mlsat.

Dietní oběd pro rychlé zhubnutí

Nevynechávejte oběd. Při hubnutí je důležité jíst pravidelně. Sice menší porce, ale určitě byste se měli vyhnout tomu, že začnete vynechávat některá jídla. Správný dietní oběd by měl zahrnovat polévku (vývar, zeleninový krém, nic tučného). Dále to pak může být salát, menší porce kuřecího masa, losos nebo jiná ryba, či krůtí maso. Vyhýbejte se bílému pečivu nebo potravinám založeným na bílé mouce. Ani brambory nejsou to nejvhodnější.

Dietní svačiny

Jak už jsme psali výše, při snaze o rychlé zhubnutí se nevyplatí hladovět. Právě naopak. Nejlepší službu svému tělu uděláte tím, že ho budete udržovat syté. To ale pochopitelně neznamená přejídání. Jíst byste měli pět menších jídel denně. Snídani, svačinu dopoledne, oběd, svačinu odpoledne a večeři.

Díky tomu udržíte dostatečnou hladinu krevního cukru. Tím omezíte pocity hladu a budete udržovat rovnoměrnou hladinu metabolismu. Vhodnou dietní svačinou je ovoce, zelenina. Případně to můžete doplnit vlašskými ořechy, mandlemi, pistáciemi či arašíde (vše pochopitelně nesolené). Nebo si udělat ovocný / zeleninový salát doplněný nízkotučným jogurtem. Vaše svačiny nemusí být nijak velké porce. Stačí jen pár kousků banánu, jablka, okurky či papriky. Důležitá je pravidelnost.

Dietní večeře

Tak jako i u ostatních jídel, i pro večeři platí, že je nutné vyvarovat se tukům, bílé mouce a pečivu, a jednoduchým sacharidům. Večeře by navíc měla být spíše lehčí. Volte o něco menší porci, než byl váš oběd. Ideální je zelenina nebo třeba sendvič z celozrnného pečiva. Nezapomínejte, že večeři, jako poslední jídlo, byste měli sníst alespoň dvě hodiny před tím, než půjdete spát.

Bez cvičení nezhubnete

Nevěřte reklamám a zaručeným receptům na zhubnutí. Bez toho, že byste začali cvičit, nebo obecně zvýšili svoji fyzickou aktivitu, nezhubnete. Pokud se necítíte na klasické cvičení někde ve fitness centru nebo jiný typ sportovních aktivit, dá se to udělat i jinak. Můžete začít chodit na dlouhé procházky. Nebo můžete omezit ježdění autem / hromadnou dopravou a více chodit pěšky. Stačí i jen drobnosti, jako například vynechat jízdu výtahem a začít chodit po schodech. Počítá se jakákoliv fyzická aktivita navíc, která vám pomůže spálit kalorie.

Pokud se na to cítíte, věnujte se i intenzivnějšímu cvičení. Skvělé je pravidelné běhání nebo jízda na kole. Kupte si domů sadu lehkých činek, s těmi se dá i doma podniknout mnoho různých cviků, které vám pomohou vytvarovat vaše prsa, ruce, zadek nebo stehna.

Ostatní čtenáři si prohlédli:

Diskuse: Jak zhubnout za šest týdnů

Diskuse: 1
  • Custom avatar Miška

    Super :) asi nemám co dodat ! myslím si že je to o mnoho lepší než držení velkých a nepříjemných diet :)

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar