Dietní plán

Dietní plán nemusí být jenom o tom, že si sestavíte přesný jídelníček na celý den.

Dobře sestavený dietní plán je základem pro úspěšné a efektivní hubnutí. Díky dobrému dietnímu plánu, který respektuje typ vaší postavy, váš věk, pohlaví, aktivity které vykonáváte během dne, můžete úspěšně hubnout a snížit svoji váhu i bez zbytečného trápení se hladem při nějaké extrémní dietě.

Základem pro dobrý dietní plán není jenom to, co bude obsahovat váš jídelníček. Důležitý je celkový pohled. Tedy to, jak často jíte, kolik toho sníte (jaký je váš obvyklý kalorický příjem a výdej). Důležitá je i vyváženost, aby jídelníček zahrnoval nejenom správný poměr cukrů, bílkovin, tuků a vlákniny, ale také i to, aby zde nechyběly všechny důležité vitamíny a minerály.

Dietní plán nemusí být jenom o tom, že si sestavíte přesný jídelníček na celý den. Měl by zahrnovat jak krátkodobé cíle na denní a týdenní bázi, tak i dlouhodobé, abyste se postupnými kroky propracovali ke svojí cílové váze.

Dietní plán si můžete snadno sestavit sami. Nebo se můžete obrátit na nějakého dietologa či výživového poradce. Každopádně dobře sestavený dietní plán vám určitě pomůže při snižování váhy.

Mohlo by vás zajímat: Doporučená rychlost hubnutí, Dietní snídaně, Dietní oběd, Dietní večeře

Při hubnutí je důležitý jídelníček. Ten dělá až 70% úspěchu při hubnutí. Zdravý a dietní jídelníček musí zahrnovat 50% sacharidů, 30% bílkovin a 20% tuků. Pokud máte rádi těstoviny, při hubnutí dejte přednost celozrnným těstovinám (nebo těm ze špaldové, žitné či ječné mouky). Nebo vyzkoušejte proteinové těstoviny.
Pokud rozumně upravíte svůj jídelníček, změříte se na vhodné cvičení, jako součást vašeho každodenního života, pak zjistíte, že shodit 15 kilo za dva měsíce je možné.
Krabičková dieta přitom není žádný velký zázrak. V zásadě je to jen způsob, jak mít pod kontrolou množství jídla které sníte.