Ananasová dieta (dieta modelek)

Tajemství štíhlé postavy modelek? Ananasová dieta!

Ananasová dieta, často také nazývaná „dieta modelek“ pochází z Ameriky (z Hollywoodu). Je to krátkodobá redukční dieta. Tento rychlý hubnoucí program trvá maximálně 3 – 7 dní a efekt je sice výrazný, ale zpravidla jen krátkodobý.

Ananasová dieta zahrnuje jídelníček složený z ananasu v kombinaci s některými citrusovými poldy. Je to velmi jednostranná dieta zaměřená na rychlý úbytek váhy. Díky nevyváženému složení jídelníčku, ale není příliš zdravá. Místo úbytku tuku tělo ztrácí spíše jen nahromaděné zásoby vody a dochází k úbytku svalové tkáně.

Enzymy, které obsahuje ananas, urychlují metabolismus. Musí se ale jednat o čerstvý ananas (nebo šťávu z čerstvého ananasu). Ananasový kompot (který obsahuje velké množství přidaného cukru) tento efekt nemá.

I když ananasová dieta není ideální dlouhodobá dieta, ananas jako takový určitě na dietní jídelníček patří jako doplňkový potravina, která napomáhá hubnout.

Mohlo by vás zajímat: Citrónová čistící dieta, Grapefruitová dieta, Hubnutí a jo-jo efekt

Léto je ideální doba na hubnutí. K dispozici je čerstvá zelenina. Jídelníček si můžete zpestřit při grilování (je mnoho dietních a zdravých potravin, které se dají ugrilovat). Pozor na zbytečné cukry (slazené nápoje, smetanové zmrzliny, apod.).
Vodní meloun = to je ten „klasický" meloun, velký, kulatý, na povrch zelený a uvnitř červený, který v dužině obsahuje spoustu semínek.
Pokud začínáte s hubnutím, pak je dobré jako první vyzkoušet nízkokalorickou dietu.