Jak zhubnout a mít postavu jako modelka?

<span>Chcete mít postavuhezkou a štíhlou jako modelka? Poradíme vám, jak hubnou modelky.</span> Chcete mít postavuhezkou a štíhlou jako modelka? Poradíme vám, jak hubnou modelky.

Potřebujete zhubnout po porodu, a chcete mít zase štíhlou postavu, jako modelka? Nevíte jak rychle zhubnout a zbavit se přebytečných kil? Poradíme vám jak zhubnout jako modelka, bez ohledu na to jak hodně budete cvičit, nebo kolik sníte ovoce ke snídani. Zapomeňte na „zaručené“ diety modelek. Prozradíme vám, jak ve skutečnosti hubnou opravdové modelky, a co stojí za jejich štíhlými postavami. Poradíme vám, jak si osvojit ty správné stravovací návyky.

Hubnutí modelek: Nastartujte svůj metabolismus

Abyste měli postavu jako modelky, musíte i nadále jíst minimálně tolik, abyste během dne přijali alespoň 1000 kalorií. Ano, je velmi snadné rychle shodit pár kilo, tím že omezíte příjem potravy pod 1000 kalorií. Ale má to svá rizika. Při velmi malém přísunu potravy se zpomalí váš metabolismus. To je špatně. Vy namísto toho potřebujete, abyste nastartovali rychlejší spalování. Minimální příjem potravy navíc způsobí to, že se budete cítit unavení a bez nálady. A tím pro vás bude jakékoliv další hubnutí jen těžší a těžší. Drastické omezení příjmu potravy má sice rychlý, viditelný efekt, ale takto štíhlou postavu nezískáte a rozhodně si ji takto trvale neudržíte

Hubnutí modelek: Správný jídelníček je základ

Určitě se nevyplatí vynechávat snídani. Dopřejte si dostatek vyvážené stravy hned na začátku dne. To je důležité pro nastartování metabolismu hned po ránu. A nezapomínejte ani na pravidelné „svačinky“. Může se jednat o trochu ovoce, nebo zeleninu. I modelky si musí v průběhu dne doplňovat dostatek energie, aby zvládly svůj náročný denní program

Hubnutí modelek: Zapomeňte na alkohol

Pravidelná konzumace alkoholu je ten největší nepřítel hubnutí. Nejenže je alkohol sám o sobě vysoce kalorický, ale má i další vedlejší negativní účinky pro vaši postavu. Mimo jiné se účinky alkoholu projeví i zvýšením chuti k jídlu a to vás nutí konzumovat mnohem více kalorií, než doopravdy potřebujete. Alkohol také omezuje schopnost spalovat tuky a ty se tak ukládají ve vašem těle.

Když už se bez alkoholu nedokážete obejít, volte si raději nápoje, které mají malý obsah alkoholu, ale zároveň velký objem. Různá nízkoalkoholická piva nebo nápoje. Než si dát skleničku Tequilly, raději si dejte nějaký „long drink“.

Při konzumaci alkoholu také dbejte důsledně na dostatečný pitný režim. Jen ten vám umožní udržet vaše tělo dostatečně hydratované a díky tomu zbavit vaše tělo všech přebytečných toxinů.

Hubnutí modelek: Pepř, zázvor a chilli papričky

Zkuste si do svého jídelníčku zařadit „pálivé“ koření, jako jsou například chilli papričky, pepř nebo zázvor. Je vědecky prokázáno, že pálivé koření, respektive část z jeho složek velmi napomáhají při spalování tuku. Navíc díky konzumaci ostřejšího jídla se zvyšuje vaše tělesná teplota a i to napomáhá rychlejšímu hubnutí, díky zrychlenému metabolismu.

Hubnutí modelek: Posilování a cvičení

Nedílnou součástí vaší snahy o postavu modelky musí být cvičení.  Nebojte se začít chodit do posilovny nebo do fitness-centra. Měli byste se zaměřit jak na silová cvičení, tak i na aerobní aktivity, jako je aerobik nebo běhání.  Na cvičení byste měli myslet i při všech běžných denních činnostech. Místo jízdy výtahem choďte po schodech. Místo sezení v metru nebo v tramvaji stůjte. I pár kalorií spálených navíc vám pomůže při vašem hubnutí. Jakákoliv fyzická aktivita navíc se počítá.

Hubnutí modelek: Vitamíny a minerály

Nezapomínejte na dostatečný přísun vitamínů a minerálů. Jedná se hlavně i vitamíny B komplex (především pak vitamín B-12). Vitamíny B vám napomáhají ve zvyšování vašeho metabolismu.

Z minerálů to je především vápník a jód.  Ty napomáhají aktivaci štítné žlázy, která pak reguluje metabolismus.

Nezapomínejte také jíst potraviny s vysokým obsahem omega-3 mastných kyselin. Ty jsou důležité pro vyrovnávání hladiny cukru v krvi. Napomáhají tak omezovat chuť k jídlu.

Hubnutí modelek: Tajemství zeleného čaje

Jedním z tajemství, jak rychle a zdravě hubnout a mít brzy postavu jako modelka je zelený čaj. Zelený čaj napomůže vašemu organismu udržet na uzdě chuť k jídlu a také napomáhá rychlejšímu spalování tuků. Díky tomu ztrácíte přebytečná kila a vaše tělo si udržuje minimální tukové / energetické zásoby. Tím, že si dopřejte šálek zeleného čaje, snížíte vaši chuť k jídlu. Když si chystáte večeři nebo jdete do restaurace, nezapomeňte si uvařit / objednat šálek zeleného čaje. Právě zelený čaj vám pomůže odstranit pocit hladu. Díky zelenému čaji tak nakonec sníte mnohem méně jídla, než na jaké máte momentálně chuť.

Hubnutí modelek: Oklamte vaše oči

Hubnutí je od značné míry i psychologická záležitost. Vaše smysly je ale možné velmi snadno oklamat. Když si připravujete jídlo, servírujte si ho na menší talíř. Menší talíř způsobí to, že opticky vám bude připravená porce připadat mnohem větší, než úplně stejná porce jídla na větší talíři.

Také nezapomínejte pít hodně vody. Voda vám zaplní žaludek a budete tak mít menší chuť k jídlu. Dostatečný příjem tekutin, také napomůže vašemu metabolismu v rychlejším spalování.

Hubnutí modelek: Zapomeňte na smažená jídla nebo fast-food

Doma nebo v restauraci se vyhýbejte smaženým jídlům, nebo obecně jídlům, které obsahují velké množství tuku. Vybírejte si dušené, pečené nebo grilované jídlo. Místo hranolek nebo bramborů jako přílohy, si raději dejte salát nebo grilovanou zeleninu. Když už zvolíte zeleninu, vyhýbejte se tučným zálivkám a dresinkům. Místo fast-food restaurací či baget, pizzy do ruky ze stánku si raději do kabelky nachystejte nějaké ovoce, zeleninu, rýžové chlebíčky či müsli tyčinku.

Hubnutí modelek: Pořád ve střehu

Hubnutí, ať už jen tak nebo hubnutí do plavek, po porodu či do svatebních šatů, má jedno základní pravidlo. Pořád musíte být ve střehu. Musíte mít pevnou vůli a veliké odhodlání. Jen tak se vám podaří dosáhnout vytouženého cíle: mít postavu jako modelka. Nesmíte si dovolit malé hříchy v podobě nějakého toho mlsání u televize, pár kousků čokolády po obědě, nebo sladkého dezertu s kamarádkami v cukrárně. Pevná vůle a odhodlání je to, co rozhoduje.

Dodržujte základní pravidla zdravého jídelníčku, pravidelně cvičte, řiďte se našimi radami a uvidíte, že brzy již budete mít i vy postavu jako modelka.

Ostatní čtenáři si prohlédli:

Diskuse: Jak zhubnout a mít postavu jako modelka?

Diskuse: 2
  • Custom avatar anonym

    Tak to je blbost…. Hubnutí modelek: Posilování a cvičení
    U modelek se nechtějí svaly, ale pouze jen štíhlost. Takže pokud chcete být modelka, rozhodně posilovna ne. Běh doporučuji, ale pouze pomalý nebo mírný. Při rychlém běhu sice spálíte kalorie, ale nabudou vám svaly a tím přiberete přes nohy a zadek. Vím že se jedná o hubnutí tak celkově :-), ale kdyby jste se chtěli někdo stát modelkou, tak ať víte ;-)

    • Custom avatar Anonym

      Svaly můžeš mít ale jen na břiše. Jinak co se týče posilování tak nemáš zas tak pravdu, posilovat musí, ale se svou váhou, být hubený není vše, musí být pevné.

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar