Dietní snídaně

Snídani určitě nevynechávejte ani, když máte „hektický život“.

Snídaně – a nejenom ta dietní – by se rozhodně neměla vynechávat. Snídaně je velmi důležité jídlo. Během snídaně má vaše tělo možnost získat dostatečné množství energie na celé dopoledne. Při správně zvolené dietní snídani udržíte vaše tělo zasycené až do oběda a nebudete mít hlad.

Snídani určitě nevynechávejte ani, když máte „hektický život“. Pojídat housku cestou na autobus/metro/tramvaj. Nebo se cestou stavit někde v kavárně/pekárně pro něco sladkého, to určitě není příliš vhodné.

Snídani si raději vychutnejte v klidu doma. Najděte si tu půlhodinu času. Uvidíte, že se pak budete cítit mnohem lépe, než když ve stresu něco honem rychle zhltnete.

Správná dietní snídaně může zahrnovat celozrnné pečivo, ovesné vločky nebo cereálie. Dále pak odstředěné mléko, nízkotučný jogurt, toust, vajíčko, ovoce nebo čerstvě připravenou ovocnou šťávu. K pití si také můžete dopřát zelný čaj nebo i ten klasický oslazený přírodním medem se skořicí. Obecně by správná dietní snídaně měla poskytnout tělu dostatečnou zásobu především sacharidů, které jsou zdrojem energie pro celé dopoledne.

Mohlo by vás zajímat: Dietní jídelníček pro hubnutí, Kalorické tabulky, Návod jak zhubnout, Bílý čaj

Obsah vitamínu C v jahodách je srovnatelný s obsahem vitamínu C v citrusových plodech. Podle odrůdy, může jahoda obsahovat od 40 do 90 mg vitamínu C na 100 gramů ovoce.
Pro efektivní hubnutí je ideální, pokud jíte několikrát za den menší porce jídla.
Základem pro hezkou a štíhlou postavu a trvale udržitelnou nízkou váhu je zdravá a především vyvážený jídelníček.
Není dost dobře možné, abyste hubnuli pouze na břiše. Hubnutí je vždy komplexní záležitost celého těla.
Co pít během diety? Jaké nápoje jsou nejvhodnější na rychlé snižování váhy? Podívejte se na několik tipů, co pít, abyste rychle zhubnuli.
Pokud rozumně upravíte svůj jídelníček, změříte se na vhodné cvičení, jako součást vašeho každodenního života, pak zjistíte, že shodit 15 kilo za dva měsíce je možné.
Jogurty obsahují aktivní složku – probiotické bakterie. Ty napomáhají trávení a lepšímu zdravotnímu stavu.
Káva obsahuje mimo jiné rostlinný alkaloid kofein. Právě kofein je ta složka kávy, která má výrazný vliv na lidský organismus.