Dietní večeře

U večeře – a nejenom té dietní – je dobré pohlídat si to, v kolik hodin jíte.

U večeře – a nejenom té dietní – je dobré pohlídat si to, v kolik hodin jíte. Někde se tvrdí, že člověk by už neměl jíst po 17 – 18 hodině, ale to není tak úplně pravda. Doba večeře se odvíjí od toho, kdy půjdete spát. Platí – a nejenom při dietě – že poslední jídlo byste měli snít maximálně 2 – 3 hodiny před spaním. Jen tak bude mít tělo šanci přijatou potravu dostatečně zpracovat. A i když zrovna nehubnete, bude se vám mnohem lépe usínat, než když do postele zamíříte s plným žaludkem.

U dietní večeře se předpokládá, že jste před tím už snědli alespoň 4 další jídla – snídani, dopolední svačinu, oběd, odpolední svačinu. Samotná večeře by pak neměla překročit 20 – 25% denního kalorického příjmu. Určitě by to nemělo být „hlavní jídlo dne“ kdy se pořádně/hodně najíte. Naopak, na večeři už je lepší vyhýbat se příliš těžkým jídlům.

Zatímco během dopoledne by váš jídelníček měl obsahovat sacharidy, abyste měli dost energie na vše, co během dne musíte zvládnout, na večeři se už sacharidy tolik nehodí. Měli by být zastoupeny pouze v omezené míře a naopak je vhodné doplnit bílkoviny.

Mezi ideální vhodné potraviny pro dietní večeři tak může patřit čerstvá nebo i dušená zelenina, chřest, špenát, brokolice, listová zeleniny, mrkev a další. Hodí se i luštěniny, sója, vajíčka, libové drůbeží maso, rybí maso, nebojte se ani kousku kvalitního hovězího masa.

Naopak těstoviny, brambory, obiloviny nebo pečivo s vysokým podílem sacharidů už tak moc vhodné nejsou.

Mohlo by vás zajímat: Dietní snídaně, Dietní oběd, Doporučený kalorický příjem, Flavonoidy, Čaj Oolong

Léto je ideální doba na hubnutí. K dispozici je čerstvá zelenina. Jídelníček si můžete zpestřit při grilování (je mnoho dietních a zdravých potravin, které se dají ugrilovat). Pozor na zbytečné cukry (slazené nápoje, smetanové zmrzliny, apod.).
Při hubnutí je důležitý jídelníček. Ten dělá až 70% úspěchu při hubnutí. Zdravý a dietní jídelníček musí zahrnovat 50% sacharidů, 30% bílkovin a 20% tuků. Pokud máte rádi těstoviny, při hubnutí dejte přednost celozrnným těstovinám (nebo těm ze špaldové, žitné či ječné mouky). Nebo vyzkoušejte proteinové těstoviny.
Pro zhubnutí o pár kilo, nepotřebujete nějakou striktní redukční dietu, nebo přesný jídelníček, přesně rozepsaný na každý den v týdnu. Jednoduché, rychlé, zdravé a dietní jídlo si můžete velmi snadno vymyslet i vy sami. Možností jsou stovky. Je to jen o vaší fantazii.
Tato rychlá redukční dieta začíná jednodenní detoxikační kůrou. Během ní pijete zeleninovou nebo ovocnou šťávu naředěnou s vodou v poměru 1:1.
Obsah vitamínu C v jahodách je srovnatelný s obsahem vitamínu C v citrusových plodech. Podle odrůdy, může jahoda obsahovat od 40 do 90 mg vitamínu C na 100 gramů ovoce.
Hotová jídla z těstovin jsou zpravidla méně kalorická než klasické „hotovky“. Hodně ale záleží, s čím tyto těstoviny budou.
Pro efektivní hubnutí je ideální, pokud jíte několikrát za den menší porce jídla.
Co pít během diety? Jaké nápoje jsou nejvhodnější na rychlé snižování váhy? Podívejte se na několik tipů, co pít, abyste rychle zhubnuli.