Tipy a triky na hubnutí: cvičíme s činkami

<span>Cvičení s činkami: hubnout se dá i při posilování v posilovně.</span> Cvičení s činkami: hubnout se dá i při posilování v posilovně.

Snažíte se hubnout a hledáte rady, jak správně cvičit, abyste dosáhli nejvyššího efektu a rychle ztráceli kila? Podívejte se na naše tipy, jak vám cvičení s činkami může pomoci hubnout. Nejprve je ale nutné říci, že pro rychlé a rovnoměrné snížení váhy jsou vhodnější spíše aerobní aktivity jako běhání, jízda na kole nebo aerobik. Během těchto aktivit bude vaše tělo spalovat více kalorií než při klasickém silovém cvičení s činkami.

Cvičení s činkami má ale tu výhodu, že při pravidelném posilování s činkami se bude zvyšovat vaše svalová hmota. Svaly jsou dobré v tom, že svalová tkáň spotřebovává více kalorií než tuková tkáň. Kromě nárůstu svalové hmoty (a s tím související zpevnění postavy) tak budete mít rychlejší metabolismus. I tak byste při hubnutí neměli zapomínat na vhodnou dietu a další pohybové aktivity jako právě běh či jízda na kole.

Cvičíme s činkami

Před tím než se pustíte do vlastního cvičení s činkami (nebo s posilovacím i stroji v posilovně), musíte vaše tělo zahřát na „provozní teplotu“. Tohle je velmi důležité a úvodní zahřátí a protažení nesmíte vynechat. Jinak riskujete úraz v podobě natrženého svalu. Ideální je běh na běžícím páse, skákání přes švihadlo či jízda na rotopedu. Měli byste tomu věnovat ideálně 15 minut. Nezapomeňte ani na protažení všech svalů a kloubů.

Jak hubnout s činkami: prsa

Pokud primárním důvodem vašeho cvičení s činkami je snaha zhubnout, měli byste se soustředit především na „velké“ svalové skupiny. Tedy zádové svaly, prsní svaly, stehna.

Základním cvikem na posilování hrudníku je „bench press“. Tedy cvik, kdy ležíte zády na lavičce a oběma rukama zvedáte dvouruční činku. Pokud chcete, aby vaše tělo spalovalo více kalorií, je lepší volit menší zátěž a provádět cviky v delších sériích. Tj. 15 – 20 opakování v jedné sérii. Cviky také provádějte spíše rychleji. Opakujte 3 – 4 série.

Jak zhubnout s činkami: stehna a zadek

Pro posilování stehen jsou ideální dva cviky. Buďto klasické dřepy nebo tzv. „leg press“ (obrácené dřepy na příslušném posilovacím stroji). Pro dřepy si vyberte opět velkou činku, podobně jako pro posilování hrudníku. Tuto činku budete mít během cvičení položenou za krkem a rukama si ji přidržovat. Při dřepech máte být mírně rozkročeni, chodidla by měla být vzdálena přibližně na šířku vašich ramen. Při provádění dřepů také nikdy neohýbejte kolena více než o 90 stupňů (tedy do stavu kdy jsou vaše stehna zhruba rovnoběžně s podlahou). Po celou dobu provádění cviků mějte chodidla pevně na zemi (nestoupejte na špičky)

Tipy: cvičení s činkami

S činkami byste měli cvičit ideálně třikrát za týden. Doporučená metoda je pravidelné střídání dnů, kdy cvičíte a dnů, kdy odpočíváte. Můžete tedy chodit cvičit pondělí, středa, pátek, nebo například úterý, čtvrtek, sobota. Druhou možností je pravidelné cvičení každý druhý den bez ohledu na to, zda je všední den nebo víkend.

Při pravidelném cvičení si evidujte váhu, se kterou cvičíte i počty sérií a opakování. Vždy když vaše tělo začne zvládat více opakování tak zvyšte váhu.

Při pravidelném cvičení s činkami v posilovně můžete hubnout až o jedno kilo za týden (za předpokladu že svému cvičení vhodně přizpůsobíte i svůj jídelníček).

Ostatní čtenáři si prohlédli:

Diskuse: Tipy a triky na hubnutí: cvičíme s činkami

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar