Hubnutí s banány – Banánová dieta funguje

Banány obsahují na 100g přibližně 75 gramů vody, to znamená že 3/4 banánu je jen voda.

Banány jsou díky nízkému obsahu kalorií podměrně vhodnou součástí každého dietního jídelníčku. Na banánech staví nejedena dieta. A funguje to. Banány mají jen minimální obsah tuků a díky tomu je můžete konzumovat bez obav, že by to mělo vliv na vaši postavu.

Banány obsahují na 100g přibližně 75 gramů vody, to znamená že 3/4 banánu je jen voda. Z toho zbytku pak převažují cukry (až 20 gramů) a malé množství bílkovin (cca 1,5 gramu). Důležité ale jsou i minerály jako je 400 mg draslíku, magnézium a fosfor a menší množství vápníku. Kromě toho ještě banány obsahují vitamín C, D, E a vitamíny B6 a B12.

Banánová dieta – která je založena na pravidelné konzumaci banánů sází na vyvážený dietní jídelníček doplněný o pravidelnou konzumaci právě tohoto ovoce. Lidé, kteří měli možnost vyzkoušet banánovou dietu tvrdí, že to je zaručený způsob jak opravdu hubnout. Pravdou je, že v případě banánové diety to ale není jen samotné ovoce, ale celková koncepce tohoto hubnoucího programu.

Princip banánové diety spočívá v tom, že se musíte pravidelně stravovat (5 jídel denně) a poslední jídlo jíte nejméně 3 hodiny před spaním. Velký důraz se klade i na pravidelný pitný režim a dostatečné množství spánku. To vše pak poměrně dobře funguje na efektivní snížení váhy.

Mohlo by vás zajímat: Jablečný ocet, Limetková šťáva, Potlačení chuti k jídlu, Štíhlá postava jako modelka

Mezi přirozené přírodní potraviny, které obsahují hořčík, patří především banány, mandle, ořechy, listová zelenina, obilí, celozrnná mouka, nebo také i čokoláda