Hubnutí s banány – Banánová dieta funguje

Banány obsahují na 100g přibližně 75 gramů vody, to znamená že 3/4 banánu je jen voda.

Banány jsou díky nízkému obsahu kalorií podměrně vhodnou součástí každého dietního jídelníčku. Na banánech staví nejedena dieta. A funguje to. Banány mají jen minimální obsah tuků a díky tomu je můžete konzumovat bez obav, že by to mělo vliv na vaši postavu.

Banány obsahují na 100g přibližně 75 gramů vody, to znamená že 3/4 banánu je jen voda. Z toho zbytku pak převažují cukry (až 20 gramů) a malé množství bílkovin (cca 1,5 gramu). Důležité ale jsou i minerály jako je 400 mg draslíku, magnézium a fosfor a menší množství vápníku. Kromě toho ještě banány obsahují vitamín C, D, E a vitamíny B6 a B12.

Banánová dieta – která je založena na pravidelné konzumaci banánů sází na vyvážený dietní jídelníček doplněný o pravidelnou konzumaci právě tohoto ovoce. Lidé, kteří měli možnost vyzkoušet banánovou dietu tvrdí, že to je zaručený způsob jak opravdu hubnout. Pravdou je, že v případě banánové diety to ale není jen samotné ovoce, ale celková koncepce tohoto hubnoucího programu.

Princip banánové diety spočívá v tom, že se musíte pravidelně stravovat (5 jídel denně) a poslední jídlo jíte nejméně 3 hodiny před spaním. Velký důraz se klade i na pravidelný pitný režim a dostatečné množství spánku. To vše pak poměrně dobře funguje na efektivní snížení váhy.

Mohlo by vás zajímat: Jablečný ocet, Limetková šťáva, Potlačení chuti k jídlu, Štíhlá postava jako modelka

Léto je ideální doba na hubnutí. K dispozici je čerstvá zelenina. Jídelníček si můžete zpestřit při grilování (je mnoho dietních a zdravých potravin, které se dají ugrilovat). Pozor na zbytečné cukry (slazené nápoje, smetanové zmrzliny, apod.).
Mezi přirozené přírodní potraviny, které obsahují hořčík, patří především banány, mandle, ořechy, listová zelenina, obilí, celozrnná mouka, nebo také i čokoláda