Jak zhubnout boky

Pokud uvažujete o tom, že byste chtěli zhubnout právě boky, pak vám poradíme jak na to.

Mnoho žen trápí to, jak vypadají jejich boky. To je mimo jiné dáno tím, že poměrně hodně žen má postavu ve tvaru tzv. „hrušky“. Tedy širší boky, kde jsou uloženy tukové zásoby. I když je toto dáno především genetickou výbavou, i tak se s tím dá něco dělat.

Pokud uvažujete o tom, že byste chtěli zhubnout právě boky, pak vám poradíme jak na to. Zhubnout boky je možné kombinací zdravého jídelníčku a vhodného cvičení.

Existuje celá řada cviků, které jsou zaměřené právě na formování boků. Patří sem mimo jiné třeba i klasické dřepy. Mezi další cviky na hubnutí boků pak patří třeba šikmé zkracovačky, boční výpady, cviky s obručí a další.

Nejenom při hubnutí boků je důležité dodržovat správné zásady cvičení. Cvičit by se mělo nejméně 3x týdně (optimálně 5x týdně), každý cvik opakovat v několika sériích, z nichž každá zahrnuje větší počet opakování. Při cvičení si také musíme hlídat optimální tepovou frekvenci, při které se nejlépe spalují tuky.

Nedílnou součástí hubnutí boků pak musí být i vhodný jídelníček – omezit přísun tuků (tučná jídla) a sacharidů (sladké, výrobky z bílé mouky apod.)

Mohlo by vás zajímat: Cvičení na boky, Doporučený kalorický příjem, Hubnutí i bez diety

Hubnout se dá i bez cvičení a bez diety. Podstatný je zdravý a vyvážený jídelníček. Jíst rozumně a přiměřeně tomu, jaký máte kalorický výdej. Při hubnutí se nestresujte. Čísla na váze, jsou jenom čísla. Hlavně abyste se vy sami cítili příjemně a byli spokojeni sami se sebou.
Nejlepší cvičení na stehna a zadek, jsou klasické dřepy (dřepů ale existuje více druhů). Samotné dřepy, vám ale nezajistí hubnutí na stehnech a na zadku. Pro hubnutí je vhodná i změna jídelníčku, a pravidelný pohyb (déletrvající aerobní aktivity, jako rychlá chůze, Nordic walking, běhání či jízda na kole).
Víte, jak se dá sníst celý slon? Ta velká hromada masa? Jedině tak, že byste ho jedli postupně, po kouscích. Jasně, že by vám to trvalo i několik týdnů nebo možná i měsíců. Pokud byste si ale každý den dali malý kousek slona, tak ho dříve či později, celého sníte. S hubnutím to funguje úplně stejně!
Zbavit se nadbytečného tuku na břiše a na bocích, dá někdy hodně práce. Nestačí jen omezit kalorie. Musíte si hlídat podíl sacharidů Důležité je mít i dostatek pohybu. Na spalování tuků nejlépe funguje aerobní cvičení. Neuškodí ani cviky zaměřené přímo na břicho a boky.
Běhání je jedna z nejefektivnějších metod, jak zhubnout. Pokud chcete zhubnout při běhání, pak není důležitá rychlost, nebo počet uběhnutých kilometrů. Rozhoduje doba, čas který věnujete běhání. Pro hubnutí je optimální běhat alespoň jednu hodinu, třikrát týdně.
Pokud chcete zhubnout stehna a zadek, musíte změnit jídelníček a začít se více hýbat. Na zhubnutí stehen a zadku nejlépe fungují klasické dřepy (nebo jejich varianty). Při hubnutí byste se neměli vzdávat. Důležitá je vytrvalost.
Chcete doopravdy zhubnout a nevíte jak začít? Už jste hubnutí zkoušeli a výsledek se nedostavil? Poradíme vám, jak začít správně hubnout. Tak, abyste tentokrát opravdu zhubnuli.
Za měsíc se dá zhubnout 2 až 5 kilo. Snaha o rychlejší hubnutí povede jen ke zbytečnému jojo efektu.