Cvičení na boky

Při hubnutí boků jde především o to, jak se zbavit přebytečného tuku.

Pro zpevnění a zhubnutí na boky je vhodné volit cvičení, které je prováděno při nižší zátěži a zahrnuje delší časový úsek. V oblasti boků nejsou žádné významné svalové skupiny, na které byste se mohli při cvičení zaměřit. Cílem cvičení je spíše zbavit se přebytečných tukových zásob, které se velmi často objevují právě na bocích.

Ideální cvičení pro štíhlé boky je pravidelný běh, jízda na kole nebo na bruslích. Pokud náhodou nejste v ideální kondici a jakýkoliv rychlejší pohyb vás „děsí“, dá se začít i postupně. Třeba tím že začnete chodit na delší procházky, vynecháte jízdu výtahem nebo si odpustíte sezení v tramvaji či v autobuse.

Pro hubnutí boků jsou také velmi dobré cviky a cvičení, které komplexněji zapojují více svalových skupin současně. Patří sem například klasické dřepy, posilování břicha, výpady nebo step aerobik. Cokoliv co vám napomůže k rychlejšímu spalování tuků.

Protože přímo na boky neexistuje žádné cvičení a vám jde především o spalování tuků, je důležité hlídat, aby cvičení mělo tu správnou intenzitu. K nejefektivnějšímu odbourávání tuků dochází při déletrvajícím cvičení, při kterém se vaše tepová frekvence pohybuje v rozmezí 50 – 70% tepového maxima. Určitě byste se během cvičení nemělo dostat do fáze, kdy vaše tělo „jede na kyslíkový dluh“.

Mohlo by vás zajímat: Jak zhubnout boky, Jak zhubnout o 5 kilo za týden, Doporučená rychlost hubnutí

Na otázku, zda je lepší cvičit před jídlem nebo až po jídle, neexistuje jenom jedna správná odpověď. Záleží na více faktorech. Jiné to může při hubnutí a jiné pokud se připravujete na nějaký závod. Roli může hrát i věk, zdravotní stav, nebo i další faktory.
Kreatin je přírodní látka, která se přirozeně nachází v některých potravinách (především v mase). Kreatin je důležitý pro sportovce – podporuje růst svalové hmoty a regeneraci svalů, zvyšuje fyzickou výkonnost a zlepšuje i mentální výkon mozku. Roli hraje i při hubnutí.
Nejlepší cvičení na stehna a zadek, jsou klasické dřepy (dřepů ale existuje více druhů). Samotné dřepy, vám ale nezajistí hubnutí na stehnech a na zadku. Pro hubnutí je vhodná i změna jídelníčku, a pravidelný pohyb (déletrvající aerobní aktivity, jako rychlá chůze, Nordic walking, běhání či jízda na kole).
Pro ženy je nejlepší doba cvičení na hubnutí hned po ránu. Pokud chce žena více síly nebo více vytrvalosti, pak by měla cvičit večer. Pro muže lepší cvičení večer (jak pro hubnutí, tak i pro zlepšení fyzické kondice).
Snažíte se pravidelně cvičit, a přesto nehubnete, ale váha se vám naopak zvyšuje? Jedním z důvodů, mohou být kompenzační mechanismy. Po cvičení se metabolismus přepne do úsporného režimu. Dalšími důvody, může být i zvýšená chuť k jídlu, která se téměř zaručeně dostaví po cvičení. Co s tím?
Zbavit se nadbytečného tuku na břiše a na bocích, dá někdy hodně práce. Nestačí jen omezit kalorie. Musíte si hlídat podíl sacharidů Důležité je mít i dostatek pohybu. Na spalování tuků nejlépe funguje aerobní cvičení. Neuškodí ani cviky zaměřené přímo na břicho a boky.
Typickou „začátečnickou“ chybou všech, kdo se snaží zhubnout, je „přepálit“ start.