Jak zhubnout břicho po 40

Pro zhubnutí břicha po 40 je nutné změnit jídelníček a pustit se do cvičení.

Hubnutí po 40 je mnohem náročnější než ve 20 nebo 30 letech. Mohou za to mimo jiné hormonální změny, nebo i to, že po 40 se začíná zpomalovat metabolismus. Začíná docházet k postupnému úbytku svalové hmoty.

Velké břicho po 40 trápí jak ženy, tak i mnoho mužů. U obou pohlaví je ale stále dost času na změnu.

Ano, buďme realističtí. Je pravděpodobné, že po 40 už nebudete mít ploché břicho jako 20ti letá modelka. Nebo nebudete mít na břiše „pekáč“ buchet jako Roman Šebrle.

To ale neznamená, že by se po 40 nedalo zhubnout břicho do nějaké „přijatelné“ podoby.

Pro zhubnutí břicha po 40 je nutné změnit jídelníček a pustit se do cvičení.

Při hubnutí břicha je nutné si pohlídat nadbytečný příjem tuků (tučná jídla, uzeniny apod.). Také si musíte pohlídat sacharidy. A tím nemyslíme jen sacharidy ve smyslu sladkých cukrů. Ty byste pochopitelně měli omezit hned na prvním místě.

Jedná se především o sacharidy v potravinách. Mnoho potravin obsahuje tzv. „rychlé“ sacharidy – jedná se především o pečivo z bílé mouky, těstoviny, brambory a řada dalších potravin s vysokým glykemickým indexem.

Tyto „rychlé“ sacharidy sice tělu dodají okamžitě hodně energie, ale tu už tělo po 40 neumí tak efektivně využít. A to vede k zvětšování tukových zásob.

Mnohem vhodnější jsou „pomalé“ sacharidy – ty, ze kterých se energie uvolňuje pomaleji, postupně. Díky tomu vám pomohou udržet pocit sytosti, po mnohem delší dobu.

Velmi dobré jsou například luštěniny, celozrnné potraviny, kvalitní bílkoviny, obecně potraviny s nízkým glykemickým indexem.

Zhubnout břicho po 40 se vám nepovede bez pravidelného cvičení. Při hubnutí se obvykle doporučuje spíše vytrvalostní (kardio) cvičení, které je nejefektivnější pro spalování tuků. Po 40 je ale vhodnější zaměřit se spíše na silový trénink.

Po 40 totiž začíná tělo ztrácet svalovou hmotu. Díky tomu se pak postupně více a více zpomaluje metabolismus (snižuje se i bazální metabolismus).

Proto, abyste si udrželi co nejvíce svalové tkáně, jen nutné spíše silové cvičení. Na zhubnutí břicha vám stačí jen 15 – 20 minut cvičení denně, které můžete klidně provádět i jen doma.

Mohlo by vás zajímat: Jak zhubnout po 40 muži, Jak zhubnout po 40 ženy, Cvičení na břicho

Najít lásku, je možné i online, přes internet. Chce to vybrat správnou seznamku, a respektovat základní pravidla pro bezpečné online seznamování. Také se nesmíte nechat odradit, pokud to hned na poprvé nevyjde.
Pro pacienty s výraznou nadváhou (BMI 30 a více), jsou v ČR k dispozici injekce na hubnutí. Jedná se o léky Ozempic a Saxenda. Potlačují chuť k jídlu, a vedou ke snížení váhy až o 20%. Oba léky (injekce na hubnutí), jsou ale k dispozici pouze na předpis od lékaře (od diabetologa nebo od jiného lékaře).
Hubnout se dá i bez cvičení a bez diety. Podstatný je zdravý a vyvážený jídelníček. Jíst rozumně a přiměřeně tomu, jaký máte kalorický výdej. Při hubnutí se nestresujte. Čísla na váze, jsou jenom čísla. Hlavně abyste se vy sami cítili příjemně a byli spokojeni sami se sebou.
Zhubnout břicho do plavek před dovolenou, nemusí být až tak složité. Posilováním břišních svalů, nebo přísnou redukční dietou, ale břicho nezhubnete. Je nutné zvolit vhodný jídelníček a správné cviční. Zhubnout břicho do plavek, také není záležitost několika dní, před začátkem dovolené.
Zhubnout se dá i po padesátce. Možná to bude trochu pomalejší, ale není to nic nereálného. Je nutné cvičit (aerobní aktivity a silové cvičení) a také upravit jídelníček (bílkoviny, zdravé tuky a komplexní sacharidy).
O hubnutí rozhoduje především jídelníček (cvičení se na hubnutí podílí jen z 30%). Roli hraje nejenom to, co jíme (vhodná skladba jídelníčku), ale i to kdy jíme. A další faktory. Úspěšnému hubnutí brání nedostatek spánku, nadbytek stresu, atd.
Nejefektivnější způsob, jak zhubnout (pro muže) je asi cvičení. A to především silové cvičení, zaměřené na rozvoj fyzické síly. Nedílnou součástí snahy o hubnutí, by ale měly být i nějaké změny jídelníčku. Nemusí to být nějaká striktní dieta. Stačí jíst trochu zdravěji a rozumněji.
Abyste se pořádně vyslali, je potřeba spát nějakou minimální dobu. Na tom, jak budete po ránu čilí, se ale podílí i to, kdy se vzbudíte. Pokud se vzbudíte v nesprávnou fázi spánku, pak je celé probouzení pomalejší. V této kalkulačce si můžete spočítat doporučenou dobu spánku, a kdy jít spát, abyste ráno byli fit.