Jak zhubnout břicho po 40

Pro zhubnutí břicha po 40 je nutné změnit jídelníček a pustit se do cvičení.

Hubnutí po 40 je mnohem náročnější než ve 20 nebo 30 letech. Mohou za to mimo jiné hormonální změny, nebo i to, že po 40 se začíná zpomalovat metabolismus. Začíná docházet k postupnému úbytku svalové hmoty.

Velké břicho po 40 trápí jak ženy, tak i mnoho mužů. U obou pohlaví je ale stále dost času na změnu.

Ano, buďme realističtí. Je pravděpodobné, že po 40 už nebudete mít ploché břicho jako 20ti letá modelka. Nebo nebudete mít na břiše „pekáč“ buchet jako Roman Šebrle.

To ale neznamená, že by se po 40 nedalo zhubnout břicho do nějaké „přijatelné“ podoby.

Pro zhubnutí břicha po 40 je nutné změnit jídelníček a pustit se do cvičení.

Při hubnutí břicha je nutné si pohlídat nadbytečný příjem tuků (tučná jídla, uzeniny apod.). Také si musíte pohlídat sacharidy. A tím nemyslíme jen sacharidy ve smyslu sladkých cukrů. Ty byste pochopitelně měli omezit hned na prvním místě.

Jedná se především o sacharidy v potravinách. Mnoho potravin obsahuje tzv. „rychlé“ sacharidy – jedná se především o pečivo z bílé mouky, těstoviny, brambory a řada dalších potravin s vysokým glykemickým indexem.

Tyto „rychlé“ sacharidy sice tělu dodají okamžitě hodně energie, ale tu už tělo po 40 neumí tak efektivně využít. A to vede k zvětšování tukových zásob.

Mnohem vhodnější jsou „pomalé“ sacharidy – ty, ze kterých se energie uvolňuje pomaleji, postupně. Díky tomu vám pomohou udržet pocit sytosti, po mnohem delší dobu.

Velmi dobré jsou například luštěniny, celozrnné potraviny, kvalitní bílkoviny, obecně potraviny s nízkým glykemickým indexem.

Zhubnout břicho po 40 se vám nepovede bez pravidelného cvičení. Při hubnutí se obvykle doporučuje spíše vytrvalostní (kardio) cvičení, které je nejefektivnější pro spalování tuků. Po 40 je ale vhodnější zaměřit se spíše na silový trénink.

Po 40 totiž začíná tělo ztrácet svalovou hmotu. Díky tomu se pak postupně více a více zpomaluje metabolismus (snižuje se i bazální metabolismus).

Proto, abyste si udrželi co nejvíce svalové tkáně, jen nutné spíše silové cvičení. Na zhubnutí břicha vám stačí jen 15 – 20 minut cvičení denně, které můžete klidně provádět i jen doma.

Mohlo by vás zajímat: Jak zhubnout po 40 muži, Jak zhubnout po 40 ženy, Cvičení na břicho

Nejefektivnější způsob, jak zhubnout (pro muže) je asi cvičení. A to především silové cvičení, zaměřené na rozvoj fyzické síly. Nedílnou součástí snahy o hubnutí, by ale měly být i nějaké změny jídelníčku. Nemusí to být nějaká striktní dieta. Stačí jíst trochu zdravěji a rozumněji.
Abyste se pořádně vyslali, je potřeba spát nějakou minimální dobu. Na tom, jak budete po ránu čilí, se ale podílí i to, kdy se vzbudíte. Pokud se vzbudíte v nesprávnou fázi spánku, pak je celé probouzení pomalejší. V této kalkulačce si můžete spočítat doporučenou dobu spánku, a kdy jít spát, abyste ráno byli fit.
Sacharidy jsou nejjednodušším zdrojem energie pro mozek a tělo. Při dietě a hubnutí, by ale cca 80% sacharidů mělo být komplexních („pomalých“ – s nižším glykemickým indexem). Nízkosacharidové diety sice umožní i velmi rychlý úbytek váhy, často ale po nich následuje „jo-jo“ efekt.
Zhubnout se dá i po 40. Vyžaduje to ale celkovou změnu myšlení, změnu životního stylu. Měli byste přejít na zdravý jídelníček (více zeleniny, méně zbytečných kalorií). Podstatný je i pravidelný pohyb. Každý den byste měli mít alespoň jednu hodinu aktivního pohybu. To vám pomůže při spalování kalorií, zlepšení fyzické a mentální kondice.
Chcete opravdu zhubnout břicho? Pak zapomeňte na zaručené diety a návody, jak rychle zhubnout. Hubnutí je dlouhodobý proces, který se nedá příliš uspěchat. Pokud chcete opravdu zhubnout, musíte postupovat krok za krokem. Změnit jídelníček, více se hýbat. Výsledek se dostaví.
Existuje způsob, jak zhubnout břicho i bez namáhavého cvičení. Nebo bez toho, že byste museli počítat každou kalorii, kterou sníte. Nevěříte tomu? Ono to opravdu funguje. A je to přitom poměrně jednoduché.
Pokud běžíte příliš rychle, s příliš vysokou intenzitou, a jste hodně zadýchaní, tak se tuky nespalují. Hlídejte si tepovou frekvenci. A to, jak se vám dýchá. Je lepší běžet s nižší intenzitou.
Hubnutí bez pohybu je těžké a nepříliš efektivní. Pravidelný pohyb je prospěšný nejenom proto, jak vypadá vaše břicho, ale i pro vaše zdraví.