Jak zhubnout po 40 muži

Muži ale mají zase tu výhodu, že pokud se rozhodnou zhubnout, jde jim to zpravidla lépe (rychleji).

Je pravda, že nadbytečná kila mužům zpravidla vadí méně než ženám. Ve výsledku ale nadbytečné množství tuku, představuje pro muže mnohem závažnější zdravotní riziko, než kila navíc u žen.

Pánové mají totiž tu nevýhodu, že tuk se u nich hromadí především na břiše. Respektive nejčastěji uvnitř břišní dutiny – vnitřní (viscerální) tuk. Díky tomu se pak podstatně zvyšuje riziko infarktu nebo dalších kardiovaskulárních onemocnění.

Muži ale mají zase tu výhodu, že pokud se rozhodnou zhubnout, jde jim to zpravidla lépe (rychleji). To je mimo jiné dáno tím, že muži mají obvykle více svalové hmoty než ženy.

A svalová tkáň spaluje více kalorií, i když je v klidovém režimu. Muži tedy mají vyšší bazální (základní) metabolismus, což jim značně usnadňuje hubnutí.

Základem pro hubnutí u mužů po 40, je především změna jídelníčku a pravidelný pohyb. Vnitřního (viscerálního tuku), se totiž jenom cvičením nezbavíte. Je potřeba i vhodná změna jídelníčku.

A nebojte se, nemusí to být nějaká „nechutná“ dieta. Stačí jen omezit zbytečné kalorie, jíst trochu více zeleniny a omezit zbytečné přejídání.

Hodně důležitý je i pravidelný pohyb. Pro úspěšné hubnutí po 40, byste měli mít alespoň jednu hodinu aktivního pohybu denně. Je v zásadě jedno, jestli si půjdete zaběhat, projet se na kole nebo si zahrát s kamarády nohejbal či tenis.

Důležité je, aby se jednalo o pravidelný pohyb každý den. Nemá smysl zajít dvakrát týdně do posilovny a tam ze sebe „vypustit duši“. Pro hubnutí je mnohem prospěšnější, pokud se budete hýbat každý den (alespoň trochu).

Mohlo by vás zajímat: Hubnutí pro muže, Může za břicho u mužů pití piva?, Jak zhubnout břicho po 40

Metabolický věk je termín používaný k popisu stavu vašeho metabolismu vzhledem k vašemu věku. Pokud máte vyšší metabolický věk, pak to může znamenat nadváhu nebo obezitu, nějaký zdravotní problém, nevhodný jídelníček nebo celkově nezdravý životní styl.
Zhubnout se dá i po padesátce. Možná to bude trochu pomalejší, ale není to nic nereálného. Je nutné cvičit (aerobní aktivity a silové cvičení) a také upravit jídelníček (bílkoviny, zdravé tuky a komplexní sacharidy).
Nejefektivnější způsob, jak zhubnout (pro muže) je asi cvičení. A to především silové cvičení, zaměřené na rozvoj fyzické síly. Nedílnou součástí snahy o hubnutí, by ale měly být i nějaké změny jídelníčku. Nemusí to být nějaká striktní dieta. Stačí jíst trochu zdravěji a rozumněji.
Novoroční předsevzetí, že „letos konečně zhubnu“, je asi to nejčastější vůbec. Současně se ho ale podaří splnit, jen málo komu. Může za to často nerealistické očekávání. Nebo to, že se lidí pustí do hubnutí s obrovským nadšením, které rychle vyprchá. Dejte si nějaký reálný cíl a snažte se ho plnit krok po kroku.
Zhubnout se dá i po 40. Vyžaduje to ale celkovou změnu myšlení, změnu životního stylu. Měli byste přejít na zdravý jídelníček (více zeleniny, méně zbytečných kalorií). Podstatný je i pravidelný pohyb. Každý den byste měli mít alespoň jednu hodinu aktivního pohybu. To vám pomůže při spalování kalorií, zlepšení fyzické a mentální kondice.
Zbavit se nadbytečného tuku na břiše a na bocích, dá někdy hodně práce. Nestačí jen omezit kalorie. Musíte si hlídat podíl sacharidů Důležité je mít i dostatek pohybu. Na spalování tuků nejlépe funguje aerobní cvičení. Neuškodí ani cviky zaměřené přímo na břicho a boky.
Rozumný zdravý a dietní jídelníček by měl zahrnovat 50% sacharidů (převáženě komplexní sacharidy), 30% bílkovin a 20% tuk (z toho alespoň 50% rostlinných tuků). I na dietním jídelníčku, můžete mít občas něco nezdravého, ale maximálně 20% (80% jídla by mělo být zdravé).
Věděli jste, že nejvíce kroků (v přepočtu na délku pracovní doby) nachodí popeláři? Chůze je velmi dobrý způsob, jak začít hubnout. Nemusí to být nutně 10 000 kroků. Stačí i jen 6000 kroků. Podstatné je chodit svižněji (minimálně 4 km za hodinu), a delší dobu v jednom kuse (optimálně hodinu denně).