Jak zhubnout po 40 ženy

Pro hubnutí po 40 u žen, je nutné změnit jídelníček. To znamená především omezit množství bílkovin a tuků.

Mnoho žen po 40 se trápí s tím, že se jim vůbec nedaří zhubnout. I když se snaží cvičit nebo zkouší různé diety.

Může za to příroda. Po 40 začíná u žen docházet k celé řadě podstatných hormonálních změn (souvisejících s nadcházejícím klimakteriem).

Po 40 se u žen postupně zpomaluje základní metabolismus a začíná docházet i k postupnému úbytku svalové tkáně (ta se postupně mění na tukovou tkáň).

Pro hubnutí po 40 u žen, je nutné změnit jídelníček. To znamená především omezit množství bílkovin a tuků. A pochopitelně co nejvíce omezit prázdné (zbytečné) kalorie.

Po 40 funguje u žen metabolismus jinak, než ve 20.  Musíte tomu přizpůsobit svůj jídelníček.

Jíst více zeleniny, méně pečiva a dalších potravin na bázi bílé mouky. Omezit nadbytečné sacharidy (nejenom cukry/sladké, ale obecně všechny potraviny s vysokým obsahem sacharidů).

Pro hubnutí u žen po 40, je také velmi důležité cvičení. Pravidelný pohyb není jen o tom, že shodíte pár kilo. Pravidelný pohyb (cvičení) každý den, má i mnoho zdravotních benefitů.

Každý den byste si měli udělat alespoň půl hodiny času, na nějaké krátké cvičení. Ještě lepší je celá hodina. Je mnohem lepší jedna hodina aktivního pohybu každý den, než to že si 2x nebo 3x týdně půjdete někam zacvičit.

Mohlo by vás zajímat: Jak zhubnout břicho po 40, Jak tělo spaluje tuk na břiše, Hubnutí pro ženy v menopauze

Novoroční předsevzetí, že „letos konečně zhubnu“, je asi to nejčastější vůbec. Současně se ho ale podaří splnit, jen málo komu. Může za to často nerealistické očekávání. Nebo to, že se lidí pustí do hubnutí s obrovským nadšením, které rychle vyprchá. Dejte si nějaký reálný cíl a snažte se ho plnit krok po kroku.
Zhubnout se dá i po 40. Vyžaduje to ale celkovou změnu myšlení, změnu životního stylu. Měli byste přejít na zdravý jídelníček (více zeleniny, méně zbytečných kalorií). Podstatný je i pravidelný pohyb. Každý den byste měli mít alespoň jednu hodinu aktivního pohybu. To vám pomůže při spalování kalorií, zlepšení fyzické a mentální kondice.
Zbavit se nadbytečného tuku na břiše a na bocích, dá někdy hodně práce. Nestačí jen omezit kalorie. Musíte si hlídat podíl sacharidů Důležité je mít i dostatek pohybu. Na spalování tuků nejlépe funguje aerobní cvičení. Neuškodí ani cviky zaměřené přímo na břicho a boky.
Běhání je jedna z nejefektivnějších metod, jak zhubnout. Pokud chcete zhubnout při běhání, pak není důležitá rychlost, nebo počet uběhnutých kilometrů. Rozhoduje doba, čas který věnujete běhání. Pro hubnutí je optimální běhat alespoň jednu hodinu, třikrát týdně.
Pokud chcete zhubnout stehna a zadek, musíte změnit jídelníček a začít se více hýbat. Na zhubnutí stehen a zadku nejlépe fungují klasické dřepy (nebo jejich varianty). Při hubnutí byste se neměli vzdávat. Důležitá je vytrvalost.
Na úvod je nutné říci, že neexistuje žádná dieta, která by vám zaručila hubnutí v oblasti břicha.
Jedním z nejlepších cvičení pro ženy, u kterého je zaručeno zhubnutí, je cvičení Contours
Pokud rozumně upravíte svůj jídelníček, změříte se na vhodné cvičení, jako součást vašeho každodenního života, pak zjistíte, že shodit 15 kilo za dva měsíce je možné.