Jak zhubnout po 40 ženy

Pro hubnutí po 40 u žen, je nutné změnit jídelníček. To znamená především omezit množství bílkovin a tuků.

Mnoho žen po 40 se trápí s tím, že se jim vůbec nedaří zhubnout. I když se snaží cvičit nebo zkouší různé diety.

Může za to příroda. Po 40 začíná u žen docházet k celé řadě podstatných hormonálních změn (souvisejících s nadcházejícím klimakteriem).

Po 40 se u žen postupně zpomaluje základní metabolismus a začíná docházet i k postupnému úbytku svalové tkáně (ta se postupně mění na tukovou tkáň).

Pro hubnutí po 40 u žen, je nutné změnit jídelníček. To znamená především omezit množství bílkovin a tuků. A pochopitelně co nejvíce omezit prázdné (zbytečné) kalorie.

Po 40 funguje u žen metabolismus jinak, než ve 20.  Musíte tomu přizpůsobit svůj jídelníček.

Jíst více zeleniny, méně pečiva a dalších potravin na bázi bílé mouky. Omezit nadbytečné sacharidy (nejenom cukry/sladké, ale obecně všechny potraviny s vysokým obsahem sacharidů).

Pro hubnutí u žen po 40, je také velmi důležité cvičení. Pravidelný pohyb není jen o tom, že shodíte pár kilo. Pravidelný pohyb (cvičení) každý den, má i mnoho zdravotních benefitů.

Každý den byste si měli udělat alespoň půl hodiny času, na nějaké krátké cvičení. Ještě lepší je celá hodina. Je mnohem lepší jedna hodina aktivního pohybu každý den, než to že si 2x nebo 3x týdně půjdete někam zacvičit.

Mohlo by vás zajímat: Jak zhubnout břicho po 40, Jak tělo spaluje tuk na břiše, Hubnutí pro ženy v menopauze

Najít lásku, je možné i online, přes internet. Chce to vybrat správnou seznamku, a respektovat základní pravidla pro bezpečné online seznamování. Také se nesmíte nechat odradit, pokud to hned na poprvé nevyjde.
Metabolický věk je termín používaný k popisu stavu vašeho metabolismu vzhledem k vašemu věku. Pokud máte vyšší metabolický věk, pak to může znamenat nadváhu nebo obezitu, nějaký zdravotní problém, nevhodný jídelníček nebo celkově nezdravý životní styl.
Pokud chcete zhubnout, nebo si zlepšit zdraví (a snížit riziko předčasného úmrtí), pak není nutné nachodit 10 000 kroků za den. Podle nejnovější vědecké studie, stačí jen necelé 4 tisíce kroků. Prokazatelný přínos, má už jenom 3867 kroků za den.
Za poslední rok, jsem zhubnula o cca 15 kilo. Změnila jsem jídelníček (a chutná mi to!). Začala jsem pravidelně cvičit (a baví mě to!). Zjistila jsem, že ve výsledku není podstatní, kolik vážím, ale abych se cítila spokojeně!
Zhubnout se dá i po padesátce. Možná to bude trochu pomalejší, ale není to nic nereálného. Je nutné cvičit (aerobní aktivity a silové cvičení) a také upravit jídelníček (bílkoviny, zdravé tuky a komplexní sacharidy).
Novoroční předsevzetí, že „letos konečně zhubnu“, je asi to nejčastější vůbec. Současně se ho ale podaří splnit, jen málo komu. Může za to často nerealistické očekávání. Nebo to, že se lidí pustí do hubnutí s obrovským nadšením, které rychle vyprchá. Dejte si nějaký reálný cíl a snažte se ho plnit krok po kroku.
Zhubnout se dá i po 40. Vyžaduje to ale celkovou změnu myšlení, změnu životního stylu. Měli byste přejít na zdravý jídelníček (více zeleniny, méně zbytečných kalorií). Podstatný je i pravidelný pohyb. Každý den byste měli mít alespoň jednu hodinu aktivního pohybu. To vám pomůže při spalování kalorií, zlepšení fyzické a mentální kondice.
Zbavit se nadbytečného tuku na břiše a na bocích, dá někdy hodně práce. Nestačí jen omezit kalorie. Musíte si hlídat podíl sacharidů Důležité je mít i dostatek pohybu. Na spalování tuků nejlépe funguje aerobní cvičení. Neuškodí ani cviky zaměřené přímo na břicho a boky.