Jak zhubnout břicho

Základem pro zhubnutí břicha je cvičení a vhodný jídelníček.

Chcete mít hezké a ploché břicho? Po tom určitě touží nejenom ženy ale i leckterý muž. Způsobů, jak zhubnout břicho, je celá řada. Musíme vás ale varovat, že mít hubené a ploché břicho bez toho, abyste měli celkově štíhlou postavu, dost dobře nejde. Není způsob, jak selektivně zhubnout pouze břicho.

Základem pro zhubnutí břicha je cvičení a vhodný jídelníček. Samotné cvičení by pak mělo zahrnovat dvě složky. Jednak nějakou aerobní aktivitu typu běh, jízda na kole, šlapání na rotopedu apod. Podobné aktivitě byste se měli věnovat nejméně 30 minut a alespoň 3x týdně. Druhou složkou cvičení jsou pak cviky na břicho, kterými zpevníte a vytvarujete břišní svaly.

Nedílnou součástí snahy o hezké břicho pak musí být rozumné stravování. To zahrnuje i pravidelný režim (pozor na přejídání), kdy byste měli sníst ideálně 5 menších jídel v průběhu dne. Vaše strava by měla obsahovat vyvážený poměr jak bílkovin, tak i sacharidů a tuků. Nezapomínejte ani na dostatek všech důležitých vitamínů a minerálů.

Mohlo by vás zajímat: Hubnutí v pase, Cvičení na břicho, Hubnutí břicha (i pro muže), Dietní večeře

Na to, abyste zhubnuli 0,5 kila za den, museli byste svůj kalorický příjem snížit o 3500 kalorií (kcal). A to pro většinu lidí není možné.
Za měsíc se dá zhubnout 2 až 5 kilo. Snaha o rychlejší hubnutí povede jen ke zbytečnému jojo efektu.
Hubnutí bez pohybu je těžké a nepříliš efektivní. Pravidelný pohyb je prospěšný nejenom proto, jak vypadá vaše břicho, ale i pro vaše zdraví.
Na úvod je nutné říci, že neexistuje žádná dieta, která by vám zaručila hubnutí v oblasti břicha.
Průměrná délka těhotenství je 280 dní (tedy 10 lunárních nebo 9 kalendářních měsíců).
I u žen, které již mají celulitidu na stehnech, břiše nebo na zadku, pomáhá snížení váhy k potlačení projevů celulitidy.
V době po porodu tak velká část nadbytečné váhy zmizí přirozeně, sama. A také, už samotné kojení, představuje poměrně zásadní kalorický výdej
Nesnažte se ihned zhubnout. Vaši současnou váhu jste také nenabrali za pár dní.