Jak zhubnout břicho

Základem pro zhubnutí břicha je cvičení a vhodný jídelníček.

Chcete mít hezké a ploché břicho? Po tom určitě touží nejenom ženy ale i leckterý muž. Způsobů, jak zhubnout břicho, je celá řada. Musíme vás ale varovat, že mít hubené a ploché břicho bez toho, abyste měli celkově štíhlou postavu, dost dobře nejde. Není způsob, jak selektivně zhubnout pouze břicho.

Základem pro zhubnutí břicha je cvičení a vhodný jídelníček. Samotné cvičení by pak mělo zahrnovat dvě složky. Jednak nějakou aerobní aktivitu typu běh, jízda na kole, šlapání na rotopedu apod. Podobné aktivitě byste se měli věnovat nejméně 30 minut a alespoň 3x týdně. Druhou složkou cvičení jsou pak cviky na břicho, kterými zpevníte a vytvarujete břišní svaly.

Nedílnou součástí snahy o hezké břicho pak musí být rozumné stravování. To zahrnuje i pravidelný režim (pozor na přejídání), kdy byste měli sníst ideálně 5 menších jídel v průběhu dne. Vaše strava by měla obsahovat vyvážený poměr jak bílkovin, tak i sacharidů a tuků. Nezapomínejte ani na dostatek všech důležitých vitamínů a minerálů.

Mohlo by vás zajímat: Hubnutí v pase, Cvičení na břicho, Hubnutí břicha (i pro muže), Dietní večeře

Hubnout se dá i bez cvičení a bez diety. Podstatný je zdravý a vyvážený jídelníček. Jíst rozumně a přiměřeně tomu, jaký máte kalorický výdej. Při hubnutí se nestresujte. Čísla na váze, jsou jenom čísla. Hlavně abyste se vy sami cítili příjemně a byli spokojeni sami se sebou.
Zhubnout břicho do plavek před dovolenou, nemusí být až tak složité. Posilováním břišních svalů, nebo přísnou redukční dietou, ale břicho nezhubnete. Je nutné zvolit vhodný jídelníček a správné cviční. Zhubnout břicho do plavek, také není záležitost několika dní, před začátkem dovolené.
Víte, jak se dá sníst celý slon? Ta velká hromada masa? Jedině tak, že byste ho jedli postupně, po kouscích. Jasně, že by vám to trvalo i několik týdnů nebo možná i měsíců. Pokud byste si ale každý den dali malý kousek slona, tak ho dříve či později, celého sníte. S hubnutím to funguje úplně stejně!
Abyste se pořádně vyslali, je potřeba spát nějakou minimální dobu. Na tom, jak budete po ránu čilí, se ale podílí i to, kdy se vzbudíte. Pokud se vzbudíte v nesprávnou fázi spánku, pak je celé probouzení pomalejší. V této kalkulačce si můžete spočítat doporučenou dobu spánku, a kdy jít spát, abyste ráno byli fit.
Sacharidy jsou nejjednodušším zdrojem energie pro mozek a tělo. Při dietě a hubnutí, by ale cca 80% sacharidů mělo být komplexních („pomalých“ – s nižším glykemickým indexem). Nízkosacharidové diety sice umožní i velmi rychlý úbytek váhy, často ale po nich následuje „jo-jo“ efekt.
Zbavit se nadbytečného tuku na břiše a na bocích, dá někdy hodně práce. Nestačí jen omezit kalorie. Musíte si hlídat podíl sacharidů Důležité je mít i dostatek pohybu. Na spalování tuků nejlépe funguje aerobní cvičení. Neuškodí ani cviky zaměřené přímo na břicho a boky.
Nejefektivnější metodou, jak zhubnout tuky, je nízkosacharidová dieta. Díky omezení množství sacharidů (na jídelníčku byste měli mít jen 5% sacharidů, cca 20 gramů na den), bude vaše tělo spalovat především tuky. A vy tak budete hubnout právě tam, kde potřebujete.
Chcete opravdu zhubnout břicho? Pak zapomeňte na zaručené diety a návody, jak rychle zhubnout. Hubnutí je dlouhodobý proces, který se nedá příliš uspěchat. Pokud chcete opravdu zhubnout, musíte postupovat krok za krokem. Změnit jídelníček, více se hýbat. Výsledek se dostaví.